Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Pirms Baltā spieķa dienas informē par projekta aktivitātēm


atlikušas 250 zīmes


Pirms Baltā spieķa dienas informē par projekta aktivitātēm

Trešdienā, 10. oktobrī, 2018 | BIRKAS: Neredzīgo biedrība , projekts , invaliditāte , ES
Izdrukāt Ziņot

Oktobra beigās Liepājas Neredzīgo biedrībā noslēgsies Latvijas valsts budžeta finansētās programmas "NVO fonds" projekts "LNB izaugsme nozīmīgā pieredzē un darbā".

Šī projekta mērķis bija Liepājas Neredzīgo biedrības darbiniekiem, brīvprātīgiem darbiniekiem un biedriem paaugstināt profesionālo kompetenci un stiprināt motivāciju, kā arī veicināt informācijas apmaiņu, apzināt pozitīvus piemērus veiksmīgas sadarbības popularizēšanā un attīstībā starp cilvēkiem ar invaliditāti, viņu atbalstītājiem, pakalpojuma sniedzējiem un saņēmējiem, pašvaldībām, uzņēmējiem, NVO un masu medijiem, informē Liepājas Neredzīgo biedrības sabiedrisko attiecību praktiķe Amanda Anna Millere.

Projekts aktivitātes stiprināja biedrības darbinieku un brīvprātīgo darbības kapacitāti, kā arī nodrošināja biedrības regulāru, ilglaicīgu un sekmīgu darbu cilvēku ar invaliditāti labā. Projekts ietvaros tika aktīvi pausts Liepājas Neredzīgo biedrības viedoklis par dažādiem sociālās jomas jautājumiem, kas tika publicēts plašsaziņas līdzekļos ar mērķi iepazīstināt ar esošo situāciju plašāku sabiedrības daļu. Projekta rezultātā Liepājas Neredzīgo biedrība var kalpot par pozitīvu piemēru citām NVO.

Projekta ietvaros 6. – 8.jūnijā 17 Liepājas Neredzīgo biedrības darbinieki un brīvprātīgie devās trīs dienu pieredzes apmaiņas braucienā uz Vidzemes un Latgales reģionā esošajām nevalstiskajām organizācijām, rehabilitācijas centriem un sociālajiem uzņēmumiem, kur visi 17 brauciena dalībnieki iepazinās ar citu NVO, rehabilitācijas centru un sociālo uzņēmumu darbību, to sniegtajiem pakalpojumiem un piedāvātajām aktivitātēm, kā arī šajās vietās sniedza informāciju par Liepājas Neredzīgo biedrību un tās darbību. Brauciena laikā tika apmeklēta Dignājas muiža, Jēkabpils NVO resursu centrs, Jēkabpils invalīdu biedrība, biedrība "Baltā māja", biedrība "Ludzas amatnieks", rehabilitācijas centrs "Rāzna", Vogulu Latgales keramikas darbnīca, "Kalsnavas Arborētums", biedrība "Cerību spārni", un brauciena noslēgumā tā dalībnieki apmeklēja viesojās "Baltijas pinumos".

Projekta ietvaros jūlijā tika izveidots Liepājas Neredzīgo biedrības 2018.gada pirmajā pusgadā veikto aktivitāšu pārskats. Šajā  pārskatā tika iekļauta informācija par biedrības avīzes "Gaisma Tumsā" izdevumu izdošanu, kā arī tika pieminētas avīzē iekļautās rubrikas. Papildus tam pārskatā varēja lasīt par piedāvātajām nodarbībām cilvēkiem ar invaliditāti, iespējām pieteikties šīm nodarbībām, īstenotajiem un plānotajiem projektiem, un dažādu valstu viesiem, kuri apmeklējuši Liepājas Neredzīgo biedrību. Papildus tika sniegts pārskats par izglītojošiem semināriem, kas notika dažādās Kurzemes reģiona pilsētās. Tos vadīja Liepājas Neredzīgo biedrības valdes priekšsēdētājs Māris Ceirulis un Daiga Skudra. Semināru mērķis bija informēt sociālos darbiniekus un sociālo pakalpojumu sniedzējus par cilvēku ar invaliditāti, to skaitā cilvēku ar redzes traucējumiem,  vajadzībām.

Augusta izskaņā sociālās rehabilitācijas un izziņas centrā cilvēkiem ar invaliditāti "Dvēseles Veldzes dārzs" Ziemupē notika izglītojošs divu dienu seminārs 18 Liepājas Neredzīgo biedrības darbiniekiem un 7 brīvprātīgajiem. Semināra tēma bija "Kompetencēs balstīta biedrību darbības attīstība sociālo pakalpojumu sniegšanā, starpinstitucionālas sadarbības nodrošināšanā un sociālā uzņēmējdarbībā". Šo tēmu pasniedza zinoši nozares speciālisti – Liepājas Universitātes studiju programmas "Sociālās darbinieks" programmas direktore Svetlana Lanka, Liepājas domes Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļas sabiedrības pārvaldes speciāliste Brigita Dreiže un Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas projekta vadītāja Andra Strautiņa.

Savukārt septembra noslēgumā, 28. un 29.septembrī, Liepājas Neredzīgo biedrībā norisinājās projekta aktivitāšu ietvaros rīkotais seminārs "Kā veiksmīgāk un pilnvērtīgāk strādāt ar cilvēkiem, kuriem ir dažāda veida invaliditāte, informācijas un pakalpojumu pieejamības nodrošināšanā".

Divu dienu seminārā, analizējot un diskutējot par efektīvas informācijas  un pakalpojumu nodošanu un nodrošināšanu cilvēkiem ar dažādā veida invaliditāti, tajā piedalījās 21 Liepājas Neredzīgo biedrības darbinieks,13 biedrības brīvprātīgie un 16 biedri. Seminārā, strādājot grupās un aktīvi diskutējot, piedalījās kopumā 50 biedrības darbinieki, brīvprātīgie un biedri.

Pēdējā no projekta aktivitātēm ir šī projekta rezultātu prezentācija biedrības biedriem, citām invalīdu organizācijām, atbalstītājiem un masu medijiem. Kas jau kā gadu gaitā iedibināta tradīcija notiek Starptautiskā Baltā spieķa dienas pasākumā, kas šogad svin 20. jubileju un notiks 15. oktobrī. Pasākuma laikā ikviens no iepriekšminētajiem klātesošajiem tiks informēts par iepriekšminētā projektā notikušajām aktivitātēm, mērķiem, uzdevumiem un finansētājiem.

Papildus augstāk minētajām aktivitātēm, visa projekta norises laikā Liepājas Neredzīgo biedrības pārvaldītajās sociālo kontu lapās, biedrības mājaslapā, izdevumā "Gaisma Tumsā", Latvijas Neredzīgo biedrības izdevumā "Rosme", kā arī Liepājas masu medijos tiek veiktas publikācijas par projekta laikā veiktajām aktivitātēm, kā arī tās tiek atspoguļotas fotogrāfijās.

Atskatoties uz projekta laikā veiktajām aktivitātēm, var secināt, ka šo dažu mēnešu laikā Liepājas Neredzīgo biedrības darbinieki, brīvprātīgie, kā arī biedri ir ieguvuši noderīgu informāciju, kas palīdzēja celt profesionālo kompetenci biedrības darbības jomā, kā arī turpmāk palīdzēs efektīvāk sniegt pakalpojumus cilvēkiem ar dažādām invaliditātēm, to skaitā cilvēkiem ar redzes traucējumiem.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki