Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Pirmsskolas bērnu vecākiem stāsta par zobu veselību


atlikušas 250 zīmes


Pirmsskolas bērnu vecākiem stāsta par zobu veselību (1)

Autors: Indra Grase
Ceturtdienā, 08. novembrī, 2018 | BIRKAS: Slimnīca , bērnudārzs , veselības aprūpe , lekcija , Agnese Naļivaiko
Izdrukāt Ziņot
FOTO: publicitātes

"Liepājas reģionālās slimnīcas atbalsta fonds" no oktobra līdz novembrim desmit Liepājas pirmskolas izglītības iestādēs īstenoja projektu "Bērnu zobu higiēna un veseli zobi".

Projekts tika īstenots ar Liepājas pilsētas pašvaldības finansiālu atbalstu. Nodarbības tika realizētas sadarbībā ar pirmskolas mācību iestāžu personālu. Kopumā lekcijas nokausījās 207 vecāki.

Projekta īstenošanas laikā pirmskolas izglītības iestāžu bērnu vecākiem tika piedāvātas bezmaksas lekcijas par mutes dobuma un zobu kopšanas nosacījumiem, atbilstoši bērnu vecumam un vajadzībām. Lekcijas vadīja zobu higiēniste Agnese Naļivaiko, kura uzsvēra, ka vecākiem ir svarīga loma, lai palīdzētu saviem bērniem rūpēties par zobiem un iemācītu pareizu mutes dobuma higiēnu, sākot no pirmajiem dzīves gadiem. "Tā kā zobu kopšanas paradumi ģimenēs visbiežāk tiek pārmantoti, nodarbību laikā vecāki tika izglītoti tieši par zobu profilakses un higiēnas jautājumiem, liekot rīkoties atbildīgi pret savu bērnu zobu veselību," norādīja A.Naļivaiko.

Lekcijās A.Naļivaiko stāstīja kādi veselīga uztura pamatprincipi būtu jāievēro ikdienā, kādi produkti kaitē bērnu zobiem un kas ir veselīgas uzkodas. "Lai mudinātu bērnus regulāri tīrīt un rūpēties par savu zobu veselību, arī pašiem vecākiem ir jābūt izglītotiem un jāsaprot, ka veselu zobu pamatā ir regulāra to kopšana un veselīgs uzturs," pārliecināta ir A.Naļivaiko. Vecāki lekcijās apguva arī pareizu zobu tīrīšanas tehniku, noskaidroja, cik bieži jāmaina zobu suka, kā arī saņēma Slimību profilakses un kontroles centra sagatavotus informatīvos materiālus iegūto zināšanu nostiprināšanai. Vecāki saņēma arī bērniem paredzētas grāmatiņas, kuras var kopā ar savām atvasēm var gan izlasīt, gan izkrāsot, lai bērniem saprotamā veidā pasniegtu informāciju, kas saistīta ar zobu higiēnu.

Nodarbību laikā vecāki saņēma arī ieteikumus kā labāk sagatavot bērnu vizītei pie zobārsta. "Ir daudz informācijas par to, kā bērnu sagatavot pirmajai vizītei pie ārsta. Bet maz ir informācijas par to, kā mazo sagatavot tieši zobārsta apmeklējumam. Nereti pie zobārstiem ir vērojama situācija, ka panika ir iestājusies gan vecākam, gan bērnam. Tāpēc ir svarīgi sniegt zināšanas vecākiem, lai pirmais zobārsta apmeklējums būtu pēc iespējas mazāk traumatisks bērnam un arī pašam vecākam," stāsta A.Naļivaiko.

Zobu un mutes dobuma veselība ir būtiska cilvēka vispārējās veselības sastāvdaļa. Nepietiekama mutes higiēna un neārstēti zobi var novest pie dažādām zobārstniecības un medicīnas problēmām nākotnē, piemēram, smaganu slimībām, infekcijām, sirds un asinsvadu slimībām un diabētu. Tādēļ ārkārtīgi svarīgi ir rūpēties par saviem zobiem, kas jāsāk jau agrā bērnībā un jāturpina visu mūžu.


Sludinājums

Elfs
07:57 | 09/11/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

ŠItas varētu aizstāt bērnu zobārstus Liepājā? Šaubos.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki