Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Plāno uzstādīt jaunas novērošanas kameras


atlikušas 250 zīmes


Plāno uzstādīt jaunas novērošanas kameras

Ceturtdienā, 03. jūlijā, 2014 | BIRKAS: Valsts policija , Dome , Gints Ešenvalds
Izdrukāt Ziņot
FOTO: heliks.lv

Pašvaldība sadarbībā ar Valsts policiju plāno palielināt novērošanas kameru skaitu pilsētā, uzstādot videonovērošanas kameras arī Ganību un Ādu ielu krustojumā.

Valsts policijas Liepājas iecirkņa priekšnieks Gints Ešenvalds pastāstīja, ka videonovērošanu pilsētā Valsts policija veic, cieši sadarbojoties ar pašvaldību: "Visa videonovērošanas sistēma, kas pilsētā ir, ir izveidota, pateicoties pašvaldības atbalstam. Visas novērošanas sistēmas, kas ir uzstādītas, ir tikai sabiedriskās kārtības uzturēšanai." Viņš arī informēja, ka šo sistēmu uzstādīšana ir notikusi trīs etapos, no kuriem pirmais sākās 2005.gadā, kad Liepājas centrā uzstādīja pirmās sešas kameras: "Tehnoloģijām attīstoties, šīs kameras ir nomainītas pret jaunām, bet vietas ir palikušas tās pašas." Otrajā posmā videonovērošanas kameras ir uzstādītas arī ārpus centra, piemēram, pie Liepājas autoostas.

Kā trešais posms, kas paredz pilnveidot sistēmu, ir ieviest transporta identifikācijas kameras. Perspektīvā, iespējams, šī novērošanas sistēma varētu tikt savienota ar CSDD sistēmu, lai, kā norādīja G. Ešenvalds, varētu kontrolēt, piemēram, tehniskās apskates vai apdrošināšanas esamību.

"Protams, var teikt – mani novēro. Bet, ja neko sliktu nedara, tad neviens nenovēro. Ja cilvēks nonāk nelaimē, kāds viņam nodara pāri, tad ir cits jautājums – kāpēc policija nevar atrast vainīgo? Tā ir otra galējība," skaidroja G. Ešenvalds.

Konkrēts laiks, kad uzstādīs jaunās novērošanas kameras, vēl nav zināms.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki