Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Policija atgādina: Esi redzams un drošs arī tumsā!


atlikušas 250 zīmes


Policija atgādina: Esi redzams un drošs arī tumsā! (1)

Piektdienā, 17. oktobrī, 2014 | BIRKAS: drošība , Esi redzams
Izdrukāt Ziņot

Valsts policija informē par drošību ceļu satiksmē, atgādinot, ka no 1.oktobra, pārvietojoties ārpus apdzīvotām vietām un tumšām ietvēm, gājējam mugurā jābūt gaismu atstarojošai vestei.

Kopš jauno noteikumu stāšanās spēkā līdz šim brīdim gājējiem bez atstarojošajām vestēm tika izteikti vien brīdinājumi, bet turpmāk neredzamie gājēji tiks saukti pie atbildības.

Līdz 1.oktobrim obligāta prasība bija kāds gaismu atstarojošs elements apģērbā vai pie somas piestiprināts atstarotājs. Pieredze rāda, ka ar to ir par maz – piemēram, ja atstarotājs ir neliels vai tiek lietots nepareizi,  autovadītājam gājējs ir neredzams.

Valsts policija jau vairākkārt uzsvērusi, ka gājēji un velosipēdu vadītāji ir neaizsargātākie ceļu satiksmes dalībnieki, tādēļ drošības noteikumi jāievēro īpaši rūpīgi, savukārt autovadītājus aicinām būt ļoti vērīgiem un uzmanīgiem!

Šā gada deviņos mēnešos Liepājā notikuši 32 ceļu satiksmes negadījumi, kuros iesaistīti gājēji, šajos negadījumos dzīvības zaudējuši trīs cilvēki, bet cietuši – 27. Kopumā Kurzemes reģionā reģistrēti 70 ceļu satiksmes negadījumi, kuros iesaistīti gājēji, cietuši 56, deviņi gājuši bojā.  Administratīvais sods piemērots 472 personām.


Sludinājums

kājāmgājējs
15:01 | 19/10/14
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

es arī tumsā gribu izskatīties pēc cilvēka,nevis vazāties ar kaut kādu bezizmēra spo
zu maisu mugurā,un es nekad arī neriskēju vilkties pāri ielai,nepaskatot vai nav mašīna,jo gājējam jau gan 10reiz jāapskata braucamā daļa,pirms iet pāri ielai.Ja visi tā rīkotos ,tad nekādi pretīgi spoku kostīmi nebūtu vajadzīgi un gājējs mierīgi tumsā var iet,kaut vai pilnīgi melns!Tikai vai tādā gadījumā uz grunti neietu spožo maisu bizness,lūk jautājums???

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki