Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Policisti veido kino, lai audzinātu vieglprātīgus braucējus


atlikušas 250 zīmes


Policisti veido kino, lai audzinātu vieglprātīgus braucējus (1)

Autors: Sarmīte Pujēna
Pirmdienā, 02. jūlijā, 2018 | BIRKAS: Policija , projekts , satiksmes drošība
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Publicitātes

Ar pašvaldības finansiālu atbalstu – veselības veicināšanas projekta ietvaros, kā arī Kurzemes reģiona  pārvaldes darbinieku līdzdalību top izglītojošs video materiāls.

Piecu minūšu video materiāla "Sargā sevi un savus tuvos" (darba nosaukums) izveides mērķis ir radīt palīglīdzekli skolēnu izglītošanai mācību stundās, kā arī pirmsskolas izglītības iestādēs, lai samazinātu ceļu satiksmes negadījumos cietušo un bojā gājušo skaitu.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas ikdienā vadot tematiskus preventīvus pasākumus, un, pārrunājot ar bērniem drošības jautājumus ceļu satiksmē, secinājušas, ka vairākums bērnu vecāki, ikdienā pārvietojoties ar transportlīdzekļiem – gan kā transportlīdzekļu vadītāji, gan kā pasažieri, nepiesprādzējas ar drošības jostām un neliek piesprādzēties arī bērniem, tā apdraudot bērnu, kā arī pašu drošību un veselību. Tāpat videomateriāls tiek veidots, lai vērstu uzmanību uz ikdienā mazāk aizsargāto satiksmes dalībnieku – gājēju un velosipēdistu – drošību.

Vairāk stāsta Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja priekšnieka vietniece Vita Kalote:

"Šoreiz nevis veidojam video, kuru apstādināt un pēc tam analizēt, bet intervējam profesionāļus – policijas darbiniekus, ugunsdzēsējus-glābējus un mediķus, kuri stāsta par savu pieredzi, ko guvuši, iesaistoties negadījumu novēršanā. Viņi arī sniedz savas rekomendācijas, kam vajadzētu pievērst uzmanību uz ceļa, lai nenonāktu šādās situācijās. Iespēju robežās uzklausīsim arī sabiedrības viedokli – uz ielas sastaptus cilvēkus."

Video materiālā būs iekļauti arī fragmenti no asākajiem ceļu satiksmes negadījumiem.

Videomateriāls ir diskusiju raisošs uzskates līdzeklis un nav izmantojams tikai kā video, uzsver Kalote, norādot, ka pērn ar uzfilmēto materiālu kopīgās pārrunās ar policijas darbiniekiem noskatījās ap 3000 skolēnu no vairāk nekā 20 mācību iestādēm, un tās ir vairāk nekā 60 mācību stundas.

Piecu minūšu video materiāla "Esi košs – jūties drošs" tapšana pērn aizņēmusi septiņas stundas.

Nesaudzīgā statistika
Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes statistikas dati par 2017.gadu sniedz pārskatu par nepilngadīgo noziedzības stāvokli, noziedzīgos nodarījumos cietušajiem bērniem un noziedzības novēršanas problēmām 2017.gada 12 mēnešos, tiek konstatēts, ka Latvijā noziedzīgu nodarījumu rezultātā pēc Krimināllikuma 260.panta "Ceļu satiksmes noteikumu un transportlīdzekļu ekspluatācijas noteikumu pārkāpšana", 68 bērni ir atzīti par cietušajiem (2016.gadā – 60 (+8)). Savukārt izvērtējot administratīvos pārkāpumus ceļu satiksmē, 2017.gadā Latvijā kopumā ir sastādīti 459 (2016.gadā – 427 (+32)) administratīvā pārkāpuma protokoli citām personām par bērnu tiesību pārkāpšanu – respektīvi pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa (LAPK) 149.32panta 3.daļas "Par to noteikumu pārkāpšanu, kuri paredz bērnu pārvadāšanai paredzēto drošības līdzekļu lietošanu", no tiem 161 (35%) administratīvā pārkāpuma protokols ir sastādīts Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes struktūrvienībās. Liepājas iecirkņa pārraudzības teritorijā ir sastādīti 56 administratīvā pārkāpuma protokoli, kas ir 12% no kopējā sastādīto administratīvo pārkāpumu skaita valstī. Analizējot nepilngadīgo cietušo skaita dinamiku ceļu satiksmes negadījumos un izdarītos pārkāpumus ceļu satiksmes jomā, secināts, ka 2017.gadā Latvijā ir palielinājies to ievainoto bērnu skaits (749), kuri ir cietuši ceļu satiksmes negadījumos (2016.gadā – 740 (+40). Analizējot bojā gājušo bērnu dinamiku, konstatēts, ka 2017.gadā ceļu satiksmes negadījumos ir gājuši bojā 7 bērni (2016.gadā – 8 (-1)), no kuriem 5 ir bijuši pasažieri.

Galvenie iemesli ceļu satiksmē cietušajiem un bojā gājušajiem bērniem ir drošības jostu nelietošana (kā pasažieriem) un noteikumu pārkāpšana, kuri paredz bērnu pārvadāšanai paredzēto drošības līdzekļu lietošanu. Analizējot Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldē reģistrētos administratīvos pārkāpumus ceļu satiksmē pēc LAPK 149.4panta 2.daļas "Par nepiesprādzēšanos ar drošības jostu vai aizsprādzētas aizsargķiveres nelietošanu, kā arī tāda pasažiera vešanu, kurš nav piesprādzējies vai kuram galvā nav aizsprādzētas aizsargķiveres", konstatēts, ka 2017.gadā kopumā sastādīti 2228 administratīvā pārkāpuma protokoli, no tiem Liepājas iecirkņa pārraudzības teritorijā ir sastādīti 974 administratīvā pārkāpuma protokoli, kas ir 44% no kopējā sastādīto administratīvo pārkāpumu skaita Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes struktūrvienībās.

Statistikas dati norāda, ka iedzīvotāji būtiski pārkāpj ceļu satiksmes noteikumus, kas saistīti ar vispārējo ceļu satiksmes noteikumu, kā arī pasažieru pārvadāšanas noteikumu pārkāpšanu, kā rezultātā tiek apdraudēta bērnu, kā arī pašu drošība un veselība.
 

 
 
 
 


Sludinājums

hk
20:47 | 05/07/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Cik ta piķi atkal izķērnāja NEVIENS NESKATĀS TĀS DRAZAS tĀ PAT KĀ REKLĀMAS.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki