Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Politiskās gribas vājums moka arī jauno koalīciju


atlikušas 250 zīmes


Politiskās gribas vājums moka arī jauno koalīciju (25)

Autors: irliepaja.lv
Otrdienā, 06. novembrī, 2018 | BIRKAS: aptieka , Dome , Edvīns Striks , Gunārs Ansiņš , BENU aptiekas , veselības aprūpe
Izdrukāt Ziņot
Viļņa Bulava zīmējums.
Viļņa Bulava zīmējums.

Pašvaldības vēlme piedalīties diennakts aptiekas uzturēšanas izmaksu segšanā noteikti veicinātu uzņēmēju ieinteresētību šādu pakalpojumu nodrošināt.

Šādu viedokli portālam irliepaja.lv sniedza SIA "BENU Aptieka Latvija" valdes locekle un mazumtirdzniecības direktore Anete Rožkalna, vaicāta, kas būtu vajadzīgs, lai ieinteresētu kādu no aptiekām arī Liepājā sniegt diennakts pakalpojumu, kā tas ir ne vien Rīgā, bet arī Tukumā, Ventspilī, Cēsīs un citur.

"BENU Aptieku" tīklam, pēc Rožkalnas sacītā, no 69 aptiekām un četrām to filiālēm visā Latvijā diennakts aptiekas ir Rīgā un Ventspilī. 

Liepājā ir trīs "BENU Aptiekas": Klaipēdas ielā 62; Ganību ielā 175/177 un Ludviķa ielā 4, taču neviena nestrādā diennakts režīmā. Tādas Liepājā nav arī nevienam citam aptieku tīklam, un iemesls ir skaidrs – analizējot nozarē apkopotos datus, secināts, ka pēc pulksten 24 vidēji tiek iegādāti 1,2 recepšu medikamenti.

"Diennakts darbība nesedz darbinieku virsstundas un citas izmaksas. Nozares veiktais apkopojums liecināja, ka diennakts aptiekas ir nerentablas un nes zaudējumus vairāku tūkstošu apmērā. Papildus jārēķinās ar nepietiekamo farmaceitu skaitu, jo īpaši ārpus Rīgas," saka Rožkalna. Taču: "Pašvaldības vēlme piedalīties diennakts aptiekas uzturēšanas izmaksu segšanā noteikti veicinātu uzņēmēju ieinteresētību šādu pakalpojumu nodrošināt".

It kā jau vēlme ir – pērn vēl vecais koalīcijas sastāvs pieņēma lēmumu par diennakts aptiekas veidošanu, lai arī deputāts un slimnīcas valdes priekšsēdētājs Edvīns Striks uzskatīja, ka "prasība pēc diennakts aptiekas ir stipri pārspīlēta".

Tomēr joprojām nekas nav mainījies – diennakts aptiekas Liepājā nav. Vai tiešām pie visas mūsu nabadzības pašvaldība tomēr nevarētu atļauties šādu "izpriecu"?

Vicemērs Gunārs Ansiņš gada sākumā solīja vēl atgriezties pie šī jautājuma, bet acīmredzot politiskās gribas vājums, kas piemita vecajai koalīcijai ir "pielipis" arī jaunajai. Pat Liepājas pašvaldības Vides un veselības daļa savulaik atzina: "ja pašvaldība gribētu, iespējams un izdarāms tas būtu".

Irliepaja.lv jau ne reizi ir rakstījusi par šo tematu, norādot, ka, piemēram, Jūrmalā jau 2012.gadā pašvaldība bija pieņēmusi lēmumu līdzfinansēt diennakts aptiekas uzturēšanu, jo iedzīvotāji bija izteikuši vēlmi, lai viena aptieka būtu pieejama visu diennakti (irliepaja.lv aptaujā 93% balsoja "par" diennakts aptiekas nepieciešamību, arī domes veiktā aptauja apliecināja to pašu).


Sludinājums

Nekaunības paraugstunda!!!
05:58 | 06/11/18
ZIŅOT
(-5)
(21)
+

Kādā sakarā pašvaldībai būtu jāatbalsta privātais bizness???? Piedevām vēl tik labi pelnošs kā aptiekas! Vienkārši vārdu trūkst no uzņēmēju nekaunības!!!! Paldies dievam, ka koalīcijā valda saprāts un nepakļaujas uzņēmēju šantāžai! Tad jau Statoils arī varētu vakaros klapēt savu bodi ciet un apelēt pie tā, ka dārgi izmaksā 1!!! nakts darbinieks un šantažēt Liepāju, lai pašvaldība finansiāli atbalsta un naktī sniedz iespēju ieliet degvielu!!! Pretīgi pat lasīt šos Benu šantāžas mēģinājumus! Apgrozījums gadā Benu (tikai 4 Rīgas aptiekas, neskaitot pārējās reģionos) ir 44!!!! miljoni eiro un peļņa 1,5 miljoni!!! Nav kauns prasīt pašvaldības atbalstu????

svešvārdu vārdnīca jautā
12:51 | 06/11/18
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

p.s.

Turklāt par spekulantu tirgu tā aptieķniecība pārtapa ne jau bez partijas un valdības, domju un justīcijas darboņu iniciatīvas.

svešvārdu vārdnīca jautā
12:47 | 06/11/18
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

šantāža (fr. chantage) - izspiešana, draudot izpaust kompromitējošus nodarījumus vai dokumentus (patiesus vai safabricētus) vai iebaidot. Jautājums ``nekaunības paraugstundai`` (arī jau - kas par abrakadabru!) un citiem trolallā trolallā: kāds pačivināšanai par tēmu ``kā būtu, ja būtu`` sakars ar šantāžu?
Un vispār jau - ko atrisina nakts aptieka? Kas tad ir, ko aptieka var iedot? Bez receptes ir zāles, ja nu šņupim, kāsam un gāzēm vēderā. Un tās ļautiņi parasti tur zāļu skapītī ``neatskārstai vaj`dzībai``. Kad ir kas nopietnāks par minēto, tik un tā jau tad ir ceļš uz slimnīcu.
``Kad es augu``, pilsētas ģimenes dakterim čemodāniņā līdzi bija itin solīda aptieciņa. Un viņš bija pieejams jebkurā diennakts laikā. Savukārt lauciniekiem - dziednieks. Arī tam netrūka ne mammas dabas, ne aptiekas līdzekļu. Ārstēja gan rozes, gan vīveles. Itin labi tas varētu darboties arī šaislaikos. Ja būtu bijis prāts saglabāt godaprātu - nepārtaisīt aptieķniecību par spekulantu tirgu.

Ss
10:46 | 06/11/18
ZIŅOT
(-8)
(5)
+

Troļļiem darbs maiņās? Pirmais komentārs un slavas dziesma Domei 5:58. Pēc tam vēl tikai ar citiem nikiem. Ieteikums šim portālam- iegaismojiet komentārus, ja zem vienas IP adreses slepjas ar dažādiem nikiem. Šitie “drosmîgie” būtu jāparāda visiem

Uh
09:59 | 06/11/18
ZIŅOT
(-7)
(8)
+

Kā Domes Troļļi strādā!!! Malači, štrunts ar pilsētniekiem, “savējie” noteikti jāaizstāv, arī uz citu nomelnošanas rēķina! Cepuri nost!

Ansiņam
09:56 | 06/11/18
ZIŅOT
(-1)
(7)
+

Manuprāt šī ir Jūsu atbildība nozare- vai ne?

stiķim
09:34 | 06/11/18
ZIŅOT
(-4)
(4)
+

nu pilnīgi ne pa tēmu atkal piekasies Vilnītim. Ej smirdi.

Stiķis
08:53 | 06/11/18
ZIŅOT
(-8)
(5)
+

No svētā Vilnīša jau vairāk par viediem vārdiem jau vairāk nesagaidīs. Svētais ūdenis jau ir ļoti labi, bet tas jau nenozīmē, ka laicīgās zāles nevajag.

zakelis1
07:53 | 06/11/18
ZIŅOT
(-7)
(6)
+

to Nekaunības paraugstunda
tev noteikti nav beernu. aciimredzot Tev nekad nav ievajadzeejushaas zaales, tad kad aptieka sleegta. piemeeram sveetdienas vakaraa peec pulkstens 20.00, vai arii visu saplano ieprieksh, zaalju koferis staav pie gultas, un zini kad Tev saaks saapeet kautkas. bez shii zaalju kofera, tu nemaz dienu nevari izdziivot, jo grauz taas ripas riitaa un vakaraa, savlaiciigi piepeerkot klaat iztruukstosho.
aptieka nu gan ir taa lieta, ko vajag atljauties nosponsoreet vismaz liidz pusnaktij. ar vienu pa visu pilseetu arii pietiktu.
kaadus vadonjus ieveeleejaat, taadus arii esat pelniijushi......

protams
22:04 | 10/11/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

ka pircēji apmaksā degvielu arī naktī, tas viss ir degvielas cenā, bet daudzas degvielas stacijas pa nakti nestrādā, ja kas

govs tu
18:05 | 06/11/18
ZIŅOT
(-5)
(0)
+

Nezinu bet katram LATVIETIM ir kāda kaste ar zālēm ja ievajagas Aptieku neviens pa NAKTI nemeklē Tik narkomāni un dauņi Padzer tēju No rīta skatās kā ir

Daudzbērnu mamma
12:22 | 06/11/18
ZIŅOT
(-0)
(10)
+

Nav jāguļ uz zāļu skapeļa un jārij ripas, bet pirmās nepieciešamības aptieciņa, lai ātri reaģētu uz pēkšņām bērnu kaitēm - temperatūru, kaut ko iesnām un ausīm. Un, protams, medus, blendētas dzērvenes, propoliss, visu veidu plāksteri, marle, jods un zaļais. Tas ir katras mammas obligātais minimums.

Ej gulēt, zaķeli!
08:39 | 06/11/18
ZIŅOT
(-5)
(8)
+

100% tās zāles, kas tev savajagas pēkšņi, ir "over the counter". Tādas nevis aptiekā vajag tirgot, bet Statoilā. Un tikai lūdzu nestāsti, ka tu pusnaktī pēkšņi skrien ar sarkano recepti uz aptieku. Šādas zāles nu gan visiem vienmēr ir nopirktas laicīgi. Bet ja tev nav - tas, mīlīt, ir TAVA problēma.

izglitotai Nekaunības paraugstundai
08:16 | 06/11/18
ZIŅOT
(-4)
(4)
+

degviela nav pirmaas nepiecieshamiibas prece...

Atbilde zakelim1
08:09 | 06/11/18
ZIŅOT
(-4)
(14)
+

Ir gan bērni! Un 2! Tad prasi šo aptiekām, ne jau pašvaldībai! Tiešām, Degvielas pieejamību naktī kāpēc diez neprasa apmaksāt pašvaldībai? Riebjas lasīt cilveku neizglītotību, kā kas, tā pa taisno uz Domi! Sāciet taču beidzot domāt ar to orgānu, kas jums uz pleciem !

izglitotai Nekaunības paraugstundai
08:22 | 06/11/18
ZIŅOT
(-3)
(7)
+

iepaziisties ar pashvaldiibas un domes funkcijaam. nejauc ar privaatu biznesu.

zakelis1 to Bērns
09:23 | 06/11/18
ZIŅOT
(-5)
(7)
+

mirstam un mokamies saapees, bet galvenais, lai nenopelna kaads. :)))
un veel ir noteikti jaaielien sveshaa kabaataa naudu izskaitiit!
vai benu ir vieniigaa aptieka?
noveelu, lai pienaak taa stunda, kad jums vajadzees zaales, laikaa kad aptieka sleegta, bet slimniicaa pateiks, ejiet pie gjimenes aarsta.....

Bērns
08:31 | 06/11/18
ZIŅOT
(-3)
(10)
+

Nevajag nepareizi interpretēt! Nekur nevienā likumā nav rakstīts, ka uzņēmēji ar 45 milj. apgrozījumu gadā drīkst šantažēt pašvaldību! Pie kauna staba visas šīs aptiekas būtu jāpienaglo par šādu rīcību. nevis nevar atļauties, bet apzināti negrib diennakts aptiekas paši, jo aptiekām rūp tikai nokāst naudu, nevis liepājnieku veselība.

:))
08:34 | 06/11/18
ZIŅOT
(-1)
(8)
+

laba karikatūra

zakelis1
08:44 | 06/11/18
ZIŅOT
(-2)
(5)
+

taa diennaksts aptieka ir vajadziiga cilveekiem vai uznjeemeejam? uznjeemeejam, no biznesa viedoklja, to noteikti nevajag.
mees esam pieradushi pie taadas ekstras, kaa slimniica. uznjeemeejiem taa ir vajadziiga vai cilveekiem? klapeejam ciet. kaadaa jeegaa tur aizpluust pashvaldiibas budzheta nauda. izmantojam kuldiigas un ventspils slimniicu, un par ''ieekonomeeto'' naudu taisam veelvienu koncertzaali, bet otrpus tiltam.
koncertzaale. kaapeec taa vajadzeetu pashvaldiibai uztureet? taa nav pirmaas nepiecieshamiibas prece. gribam dziivot kaa karalji, bet nemaakam sadaliit prioritaates, un izveerteet cik varam atljauties. ja peerkam automashiinu, tad noteikti tai jaabuut ir mercedess vai bmw. ford neder.

Jautājums
08:49 | 06/11/18
ZIŅOT
(-2)
(10)
+

Kāpēc Striks ir ieinteresēts, lai nebūtu diennakts aptieka Liepājā? Varbūt tāpēc, ka viņam ienākumi ir pāri 12000 mēnesī. Es runāju tikai par oficiālajiem.

Precīcais
18:38 | 06/11/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

12400

pops
18:10 | 06/11/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

12 000 ? nebūs pa žirnu Varbūt 1200 tomēr Tad jau viņš ļimonadniks

Daudzbērnu mamma
12:26 | 06/11/18
ZIŅOT
(-5)
(7)
+

interesnti - kāda gan tur Strikam varētu būt ieinteresētība?! Un ja kāds ir izveidojis tik foršu slimnīcu, tad lai viņam arī tiek tā lielā alga.

Varis
10:18 | 06/11/18
ZIŅOT
(-2)
(0)
+

Alida un Hercegovina ir iespējams iegādāties biļetes uz festivālu darbinieki pieteikt filmu par to message un es labprāt redzētu kā lauksaimniecības tehnika pārdošana rezerves daļas un piederumi ir iespējams vid ir iespējams iegādāties biļetes cena Ls par elementu

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki