Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Poļu sieviešu klubs rīko konkursu par nacionālo identitāti


atlikušas 250 zīmes


Poļu sieviešu klubs rīko konkursu par nacionālo identitāti

Autors: Gunta Jākobsone, sabiedrisko attiecību speciāliste
Trešdienā, 18. janvārī, 2012 | BIRKAS: poļu biedrība , Rita Rozentāle , konkurss
Izdrukāt Ziņot

Liepājas Poļu sieviešu klubs "Vanda" uzsācis interaktīvu projektu 10. – 11. klašu skolēniem "Lai saprašanās un cieņa mūs draudzībā vieno!".

Projekts norisinās Latvijas Kultūras ministrijas konkursa "Integrācijas pasākumi 2011"  ietvaros no šās nedēļas līdz 27. maijā.

Kā informē kluba valdes priekšsēdētāja Rita Rozentāle, konkursa mērķis ir rosināt jauniešos savas nacionālās identitātes apzināšanos, interesi par mazākumtautību valodu, kultūru, tradīcijām un tautas vērtībām, veicināt dažādu tautību jauniešu sadraudzību, iecietību un toleranci.

Liepājas pilsēta ir vienīgā Latvijā, kurā aktīvi darbojās (dažas no tām jau vairāk kā divdesmit gadus) sešas mazākumtautību biedrības: Latvijas poļu savienības Liepājas nodaļa, baltkrievu kopiena "Mara", Liepājas krievu kopiena, Latviešu – vācu tikšanās centrs, ukraiņu biedrība "Barvinok" un lietuviešu kultūras biedrība "Rūta".

Uzsverot un popularizējot šādu pilsētas unikalitāti, arī sarīkots konkurss pilsētas skolu jaunatnei, jo katrā no biedrībām darbojas vai nu bērnu vecāki, vecvecāki, kaimiņi, vai vienkārši paziņas.

Konkursā iekļauti visdažādākie jautājumi un uzdevumi par katru minēto valsti, attiecīgo minoritāšu kultūru, tradīcijām, ģeogrāfiju, simboliku u.c. Tā norise plānota internetā www.lip.lv sešās kārtās, atbilstoši nolikumam, pa vienai kārtai katrai valstij. Konkursa pirmā kārta saucas “Ko Tu zini par Poliju un poļiem?” http://www.lip.lv/a479/vispareja-izglitiba/konkursi/lai-saprasanas-un-ciena-mus-draudziba-vi/  
Noslēdzošā daļa notiks ar jautājumiem un uzdevumiem klātienē. Visiem dalībniekiem tiks dota iespēja izpausties radoši.

Konkursa žūrijas komisija, kurā ir iekļauti visu attiecīgo mazākumtautību pārstāvji, vērtēs konkursa norisi. Visi noslēguma dalībnieki tiks apbalvoti ar braucienu uz Rīgu, uz Eiropas Savienības māju, gūstot ievērojami daudz plašāku informāciju par ES un Latvijas vietu tajā.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki