Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

PVD: Sūdzība par pārkāpumiem patversmē neapstiprinās


atlikušas 250 zīmes


PVD: Sūdzība par pārkāpumiem patversmē neapstiprinās (17)

Autors: Sarmīte Pujēna
Piektdienā, 24. oktobrī, 2014 | BIRKAS: dzīvnieku patversme , Anžela Dolmatova , PVD , Gunta Kapeniece , Aivita Vītoliņa , dzīvnieku aizsardzība
Izdrukāt Ziņot
FOTO: irliepaja.lv

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Dienvidkurzemes pārvaldes pārstāvji šonedēļ apmeklējuši LKB Dzīvnieku aizsardzības grupas patversmi Ezermalas ielā 11, un pārkāpumi nav konstatēti.

Par to portālu informēja PVD Dienvidkurzemes pārvaldes vadītāja Gunta Kapenice. Raksturojot apstākļus Anželas Dolmatovas dzīvnieku patversmē, Kapeniece sacīja:

„Pieczvaigžņu viesnīca Laspalmasā tā, protams, nav, āra aplociņā vietām bija arī slapjums, bet kur gan nav? Jaunā pašvaldības dzīvnieku patversme ir nesalīdzināmi labāka, skaistāka, tīrāka, taču arī šajā dzīvniekiem ir piemēroti apstākļi. Suņi izskatījās veselīgi, dzīvespriecīgi.”

Pēc PVD Dienvidkurzemes pārvaldes vadītājas teiktā, suņi esot paēduši, dažā bļodā pat bijusi redzama neapēsta barība, arī barības krājumi patversmei esot pietiekami. Savus pakalpojumus patversmei pēc izsaukuma sniedzot arī veterinārārsts.

PVD pārstāves – Gunta Kapeniece, Aivita Vītoliņa un Inta Brence – patversmē sastapušas arī Liepājas Valsts tehnikuma audzēkņus un divas sievietes, kas kā brīvprātīgie atnākuši izvest dzīvniekus pastaigāties.

Kā skaidroja Kapeniece, ja nav sūdzību, PVD veic dzīvnieku patversmes pārbaudi reizi gadā. Šogad jau bijušas divas pārbaudes. Reizi gadā dzīvnieku patversmes vadītājai arī jāsniedz atskaite PVD par dzīvnieku apriti.

Jau vēstīts, ka portāla lasītājs, kurš sevi nosaucis par Antonu Nīmu (vēlas palikt anonīms), rakstīja, ka LKB "Dzīvnieku aizsardzības grupas" dzīvnieku patversmē atkal izveidojusies nelabvēlīga situācija.

„Dzīvnieki tiek turēti netīrībā un mērdēti badā. Ja dzīvnieks ēstu katru dienu tam paredzēto normu, neviens no patversmē esošiem dzīvniekiem nebūtu tik novārdzināts. Redzot kādi ir suņi tievi un dzirdot kā ir iekšā, saprotu, ka tā to nevar atstāt. Kaķi tiek turēti netīros krātiņos, slapjās lupatās. Vairums kaķiem laikam ir kailā ēde. Jums vienkārši tas ir jāredz un jāapskata katra patversmes telpa.

Redzējām arī uzstādītu kases aparātu, kurš netiek izmantots. Bet barības tirgošana notiek uz urrā bez čeku izsniegšanas. Kad pirkām no viņas veikaliņa kaķu konservu, lai pabarotu priekštelpā dzīvojošo balto kaķi, viņa čeku neizsniedza, lai gan kases aparāts stāv. Un uz darbu arī mēdz neierasties. Suņu voljēri ilgstoša lietus laikā pludo joprojām. Arī jumts tek. Gan kaķu karantīnā, gan suņu karantīnā. Nāk ziema, un dzīvnieki atkal sals. Ļoti žēl dzīvniekus,” raksta portāla lasītājs.

Rakstītājs apgalvoja, ka informācija par situāciju LKB "Dzīvnieku aizsardzības grupa" dzīvnieku patversmē nodota arī Valsts ieņēmumu dienestam (VID), kā arī Pārtikas un veterinārajam dienestam (PVD), kas to apstiprināja.


Sludinājums

Sviests
08:16 | 24/10/14
ZIŅOT
(-4)
(12)
+

Tāda sajūta, ka PVD ir bijis citā patversmē. Nav prāta darbs iepriekš paziņot visai Liepājai, ka uz patversmi dosies PVD.

mjāāā
14:59 | 24/10/14
ZIŅOT
(-3)
(6)
+

ar tādu uzvārdu tik PVD par vadītāju strādāt un rakstīt suņiem un kaķiem norīkojumus uz kapiņiem...

haha
08:31 | 24/10/14
ZIŅOT
(-2)
(8)
+

Var padomāt, ka tie apmeklētāji redz visu to bardaku.

M.
09:02 | 24/10/14
ZIŅOT
(-5)
(16)
+

Apmeklētāji netiek laisti tālāk par ofisa telpām, jo ir ko slēpt. To, ka mūsu PVD ir pērkams, esmu šokā.
Un kārtējā Pujēnas izblamēšanās - kārtējo reizi visu sabiedrību un Dolmatovu pabrīdina par iespējamo VID kontroli!!!! Kur tev, Sarmīte, smadzenes???????

to Apmeklētāja
18:30 | 24/10/14
ZIŅOT
(-1)
(6)
+

tad jau jums ir vienāda kārtības un tīrības izpratne ar anželu :)

Apmeklētāja
16:55 | 24/10/14
ZIŅOT
(-8)
(7)
+

Regulāri eju uz turieni, un es kā apmeklētāja vairākkārt esmu bijusi dziļāk telpās un viss tur ir kārtībā. Nevajag muldēt.

ha
09:44 | 24/10/14
ZIŅOT
(-3)
(9)
+

Pareizi darīja, ka paziņoja par PVD kontroli - vismaz vienreiz Dolmatova to ūķi iztirīja.

Liepājniece
09:47 | 24/10/14
ZIŅOT
(-3)
(15)
+

Negribētu ticēt, ka šajā dzīvnieku patversmē viss kārtībā pie esošās vadītājas Dolmātovss. Kad Kesenfelds bija deputāts un viņš sāka interesēties par šo patversmi, tad izpeldēja fakti, it kā no Dolmātovas dzīvnieku patversmes lielie suņi tiek pārdoti krimināliem elementiem,neatļautu suņu cīņu rīkošanai, kurā novājinātie patvesmes iemītnieki ir pakļauti saplosīšanai. Arī mana personīgā pieredze ir tāda, ka ši patversme, pateicoties domes vides nodaļas vadītājai, pieļauj klajas nehumānas rīcības attiecībā uz dzīvnieku aprūpi.

Arī man
15:06 | 24/10/14
ZIŅOT
(-2)
(11)
+

Ir visai negatīva pieredze saistībā ar šo patversmi un tās vadītāju. tas gan bija pirms vairākiem gadiem, pieļauju ka šis tas ir uzlabojies taču naivi domāt, ka ka cilvēka raksturs un attieksme tik krasi mainītos, īpaši lasot daudzās negatīvās attieksmes par to nerodas.

liepajniece
10:03 | 24/10/14
ZIŅOT
(-2)
(10)
+

Iepriekš zinot, ka būs pārbaude, protams, ka visu saved puslīdz ciešamā kārtībā un nopērk arī inventāru.Kaut gan maz ticams!

haha
11:59 | 24/10/14
ZIŅOT
(-2)
(13)
+

Da jā bļa ! Ziņojiet vēl visai Liepājai,ka tik veikta pārbaude! Tad nu toč piefiksēsiet pārkāpumus! Idiotu bars bļe!

bijusī brīvprātīgā
15:25 | 24/10/14
ZIŅOT
(-1)
(10)
+

Kad gaidāma pārbaude, tad suņiem tiek nolikta kaut cik normāla pārtika un terelpas tiek uzkoptas

Arturs
15:00 | 24/10/14
ZIŅOT
(-2)
(9)
+

Par pārbaudēm patversmē Dolmātovu, iespējams, brīdina jau iepriekš daži labi korumpētie ierēdņi, jo, ja piemēram, ir pieklīdis dārgs šķirnes suns, tad tas tiek noslēpts un caur Dolmātovas radinieku realizēts Rīgā vai kādā citā vietā, bet parastie "kranči" bieži nospricēti jau otrajā dienā pēc uzņemšanas patversmē, lai ietaupītu līdzekļus- vismaz tā bija pirms gadiem diviem, rtrijiem. Grūti noticēt, ka Dolmātovas un viņas uzraugošo ierēdņu morālās vērtības ir mainijušās uz augšu.

suurpere
15:58 | 24/10/14
ZIŅOT
(-1)
(15)
+

Ja pilsēta nedod vairs līdzekļus šo dzīvnieku uzturēšanai un sterelizēšanai,tad šie dzīvnieki ir jāaizved uz dzīvnieku patversmi''Lauvas sirds'',kas pieder pilsētai.Priekš tādas lielas pilsētas fā Liepāja ,tik maza patversme kā ''Lauvas sirds'' ir par mazu.Kur paliek visa tā nauda ,ko maksā par suņu nodevām.Visā pasaulē normālas ,domājošas valsts iestādes risina šo jautājumu,tikai ne Liepāja.Te tiek domāts tikai par ralliju un citām lietām ,nevis par dzīvniekiem,kuri sevi neprot aizstāvēt,un kuri ir atkarīgi no mums cilvēkiem.Kāpēc tik ātribeidzās akcija noķer un steralizē.Kiur palika nauda.

ssfsf
07:51 | 25/10/14
ZIŅOT
(-1)
(7)
+

Kad 2 X zvanijām Dolmatovai lai sētā saradušos kaķus sterilizē tad diezgan rupji atbildēja ka nekur nebrauks un neko neķers.Lai paši ķerot un stiepjot pie daktera kā arī izdarijām

lol
08:32 | 25/10/14
ZIŅOT
(-1)
(6)
+

ta maita var tikai neta sedet lidz ritam un pogas spaidit. to vina uzskata par darbu.

???
20:17 | 02/03/15
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Un kā ar VID iestādi, kura tur nesen viesojās. Ja jau Dolmatova klusē un nebāž aktus, ka viss ir kārtībā uz katra stūra, tad jādomā, ka kaut kas nav tur bijis kārtībā.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki