Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Račs muzejā velta dzejoļus, uzdzied un atver grāmatu


atlikušas 250 zīmes


Račs muzejā velta dzejoļus, uzdzied un atver grāmatu (5) Tikšanās ar Guntaru Raču Liepājas muzejā

Svētdienā, 30. oktobrī, 2016 | BIRKAS: muzejs , Guntars Račs , grāmata , Ainars Virga , Tomass Kleins , Līvi , izstāde
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Modris Helds

Piektdien Liepājas muzeja tikšanos ciklā "Līviem" veltītajā izstādē "Dzelzsgriezēj, šī pasaule mums jāsagriež" klātesošos uzrunāja dzejnieks, muzikants, mūzikas producents Guntars Račs.

"Laikam laika nav" – tā saucas Guntara Rača jaunā dzejoļu un dziesmu tekstu izlase, ko varēja iegādāties tikšanās laikā (šo iespēju nelaida garām arī Uldis Sesks). Pašam Guntaram gan laika nedaudz atradās, lai dzimtajā pilsētā atcerētos savas karjeras pirmsākumus. Atmiņu pavedienu virpināt un uzdziedāt palīdzēja arī Guntara draugi – Ainars Virga un Tomass Kleins, ar kuriem viņš kopā spēlējis grupā "Neptūns", no kuras vispirms Aivars Brīze, pēc tam arī Ainars Virga "iesaukti" grupā "Līvi". Vēlāk "Līvos" sācis spēlēt arī Tomass Kleins.

Pēc nejaušības principa Guntars gandrīz katram klātesošajam veltīja pa pantam vai dzejolim. Piemēram, žurnālistei tika pants: "Ej nu sazinu, ej/Ko domā suns/Kad cilvēks uz cilvēku rej". Savukārt Liepājas domes priekšsēdētājam trāpījās: "No kalna akmeņi ripo/Viens otram pāri/Viens otram pieres apdauzot/Mēs neesam akmeņu dzimta/Bet, ak vai, kā cilvēks cilvēkam/Pieri apdauzīt prot/No saviem  augstumiem ripojot".

Guntars atcerējās gan ļoti senu laikus, gan ne tik senus, stāstīja stāstus par sevi, par kopā ar Ainaru Virgu un Tomasu Kleinu kādreiz piedzīvoto. Tiesa, gan viens, gan otrs reizēm tomēr stāstniekam negribēja īsti piekrist vai arī precizēja notikumus. Taču tas tikai vairoja vakara omulību.

Guntaram atmiņā palikusi arī pirmā tikšanās ar "Līviem". Tas bijis laikā, kad grupu vadīja Ēriks Ķiģelis, un Guntars kā jauns dzejnieks un potenciāls dziesmu vārdu autors bijis klāt mēģinājumā. "Vai tu vispār zini, kur tu atrodies?" jautājis Ķiģelis. "Nu, jā. Mēģinājumā..." "Nevis mēģinājumā, bet Latvijas labākās rokgrupas mēģinājumā!".

Viens no stāstiem – kā tapa dziesma "Es karājos tavā bizē". Reiz Ainars Virga piezvanījis dzejniekam un paziņojis, ka uzrakstījis dziesmu ar šo dzejoli. Būšot "baigais hits" Guntars brīnījies – kā tā dziesmu, ja dzejolim tikai viens pantiņš? Virga to atrisinājis vienkārši:  pieraksti vēl divus pantus klāt!


Attēli:

Sludinājums

Kurlmemis
20:13 | 30/10/16
ZIŅOT
(-5)
(3)
+

lai tas infantilais dziesmu autorins nemaz neskatas uz musu pusi.

Aha
22:11 | 30/10/16
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Trāpīgs dzejolis mēram - lai tik ripo no saviem augstumiem!

Guntaram
22:49 | 30/10/16
ZIŅOT
(-3)
(2)
+

Tādus vakarus vajadzētu biežāk, ir tik daudz ko attcerēties un tik daudz ir piemirsts!

....
00:36 | 31/10/16
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

Šuriks...

Gunta
09:59 | 31/10/16
ZIŅOT
(-3)
(2)
+

Pasākums tiešām bija izdevies. Bija interesanti uzzināt līdz nezināmas lietas. Skanēja arī mūzika, bet man liekas šoreiz bija tieši interesanti dzirdēt notikušo mūziķu dzīvē. Labs pasākums. Patiešām.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki