Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

"Remigrantu" klubiņš pulcē mājās pārnākušos


atlikušas 250 zīmes


"Remigrantu" klubiņš pulcē mājās pārnākušos (12) No ārvalstīm atgriezušos liepājnieku tikšanās Vecajā ostmalā 24

Autors: Sarmīte Pujēna
Trešdienā, 12. decembrī, 2018 | BIRKAS: Dome , SEZ , Kurzemes plānošanas reģions , reemigrācija , Coworking Liepaja
Izdrukāt Ziņot
Gatis Ginters (no labās) sarunā ar vienu no tikšanās dalībniekiem.
Gatis Ginters (no labās) sarunā ar vienu no tikšanās dalībniekiem.
FOTO: Modris Helds

11.decembrī "Coworking Liepāja" telpās pirmo reizi bija pulcējušās ģimenes ar un bez bērniem, pieaugušie vieni paši, kuri atgriezušies mājās pēc garāka vai īsāka ārzemēs nodzīvota laika.

13 gadi Īrijā, 7 – Norvēģijā, 4 gadi Vācijā, 11 – Anglijā, 14 gadi Lielbritānijā, 9 gadi Leipcigā, 5 gadi Hamburgā... Aizbraucu viens, atgriezos ar ģimeni, aizbraucu viens, satiku tur nākamo sievu, aizbraucu ar sievu – atgriezos viens... Esam atgriezušies mājās – par to prieks, tāds bija mērķis... Sākumā bija stress, bet, grūtības pārvarot, arī Liepājā var atrast dzīvesvietu... Ar vienu kāju esmu šeit, ar otru – Vācijā, tā arī gribu palikt, būt par tiltu... Bērnu dēļ atgriezos, bet gribu braukt atpakaļ pie vīra...

Tādi un vēl citi bija stāsti, ko, tikšanās vadītāja, Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvaldes Biznesa attīstības un mārketinga daļas vadītāja Gata Gintera (viņš pats Liepājā atgriezies no Norvēģijas) mudināti, ar sevi iepazīstinot, stāstīja sanākušie liepājnieki. Dzīvoklis, bērnudārzs, darbs – dažādas ir arī grūtības, ar ko sastapušies atbraukušie, bet, šķiet, vairumā gadījumu veiksmīgi pārvarējuši.

Šāda tikšanās, kas bija pulcējusi vairāk nekā 60 cilvēkus, notika pirmo reizi Latvijā, saka viena no tikšanās rīkotājām (kopā ar Liepājas SEZ pārvaldi un Liepājas pašvaldību), Kurzemes plānošanas reģiona remigrācijas koordinatore Kristīne Smilga.

"Iecere par pasākumu radās, jo daudzām ģimenēm, kas atgriežas Latvijā pēc ilgstošas prombūtnes, sociālā dzīve jāveido no jauna, turklāt viņi vēlas satikties un dalīties piedzīvotajā dažādu jautājumu risināšanā ar cilvēkiem, kam ir līdzīga pieredze. Priecājos, ka cilvēki atsaucās mūsu aicinājumam un piedalījās šajā unikālajā pasākumā! Redzot, cik viegli raisās sarunas un aizraujoši piet laiks dažādās aktivitātēs,  šādus pasākumus noteikti organizēsim vēl gan Liepājā, gan arī citās Kurzemes pilsētās, lai sniegtu ģimenēm iespēju sajust izpratni, atbalstu un īstu kopā būšanu," teic Kristīne Smilga.

Uzziņa
Kopš remigrācijas pilotprojekta sākuma šā gada 1.martā, uz dzīvi Kurzemē atgriezušās gandrīz 60 ģimenes. No tām 29 sazinājās ar remigrācijas koordinatori pirms atgriešanās, bet 28 ģimenes remigrācijas koordinātori iesaistīja aktuālo jautājumu risināšanā pēc atgriešanās Latvijā. Kopumā ar Kurzemes plānošanas reģiona remigrācijas koordinatori sazinājušies gandrīz 500 cilvēku, lai uzzinātu par iespējām atgriezties uz dzīvi Kurzemē.

Kopš Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) reģionālo remigrācijas koordinatoru  tīkla izveides jau vairāk nekā 1100 ģimenes ir sazinājušās ar kādu no pieciem reģionālajiem remigrācijas koordinatoriem ar informācijas pieprasījumiem, no kurām 124 jau ir atgriezušās, bet 110 plāno atgriezties uz dzīvi Latvijā tuvākajā nākotnē. Visa informācija par remigrācijas pilotprojektu pieejama vietnē www.paps.lv, kur arī ar anketas palīdzību iespējams uzdot aktuālos jautājums tiem, kas jau ir atgriezušies vai vēl tikai apsver domu par atgriešanos Latvijā nākotnē.Attēli:

Sludinājums

vietējā
16:31 | 12/12/18
ZIŅOT
(-4)
(4)
+

prieks par tiem, kas atgriezušies.Lai jums izdodas! :)

Santehniķis Lasmanis
16:47 | 12/12/18
ZIŅOT
(-4)
(21)
+

Un kas uzaicinās mūs - neemigrantus, kas nekad nav devušies prom un pēc tam ar kājstarpē iežmiegtām astēm atbēguši atpakaļ, klubiņā ar Ansiņa kungu un SEZ pārvaldes kūkām?!?

Jaunliepāja
17:14 | 12/12/18
ZIŅOT
(-0)
(15)
+

Jautājums : cik ir aizbraukuši kopš darbojās reemigracijas plāns? Kāpēc? No sākuma radam problēmas un pēc tam tās varonīgi pārvaram! Tas laikam tāpēc, lai nebūtu bezdarba!

Slieka
18:41 | 12/12/18
ZIŅOT
(-0)
(8)
+

No kurienes tad GAnsiņš remigrējis?

sss
20:58 | 12/12/18
ZIŅOT
(-1)
(0)
+

ir migrācija un Emigrācija. attiecīgi remigrācija un reEmigrācija.... un ja, var iedziļināties jēdzienos...

Jautājums
05:16 | 13/12/18
ZIŅOT
(-0)
(15)
+

Tieši kāda jēga no šī pasākuma? Lai Ginters atkal varētu imitēt darbību un parīt pa nodokļu maksātāju naudu?

savādi gan
06:39 | 13/12/18
ZIŅOT
(-0)
(18)
+

Šie laimes meklētāji vairākus gadus atpakaļ pameta savu Dzimteni, aizbraucot pelnīt lielu naudu. Tagad viņus sagaida ka "varoņus", kuri nolēma atgriezties. Ir izstrādāta valsts programma un no mūsu samaksātajiem nodokļiem ir piesķirta liela nauda, lai atbalstītu šos aizbraucējus. Vai tas ir pareizi? Un kā būtu ar mums, tiem kuri palikuši šeit strādāt un maksāt nodokļus, lai uzturētu šo valsti? Kur ir valsts programma, lai mēs neaizbrauktu?

Vai ne
11:35 | 13/12/18
ZIŅOT
(-2)
(1)
+

Un EU fondu nauda ar kuras palīdzību te vispār kaut kas notiek rodas kā?

atgriezusies
14:39 | 13/12/18
ZIŅOT
(-1)
(8)
+

Tiem , kuri domā, ka viņi kaut ko palīdz, varu atklāt, ka neko pilnīgi nepalīdz, pat neko nepiedāvā. Viņi tik smuki runā un atrakstās uz papīra un tas arī viss.

kas
16:27 | 13/12/18
ZIŅOT
(-0)
(8)
+

kas gribeja -aizbrauca, kas grib -brauc atpakaļ. Kadi tur vajadzīgi plani, palīdzība vai vel kas, kā aizbrauca, tā lai brauc atpakaļ, un nav ko no tiem varoņus taisīt

Jaunliepāja
21:16 | 13/12/18
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Nu re!, ,, atgriezusies '' saka ka nepalīdz. Kas tas ir ? Darba imitācija, lidzekļu apgūšana vai kaut kas tamlīdzīgs? Var jau būt, ka cilvēkiem vajag kopienas sajūtu kā te, tā tur. ,,Bet',
par kādiem līdzekļiem? Tāds ir jautājums?

Tiffany Perio
13:45 | 18/12/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Vai jums ir kāda finanšu krīze? Vai jums ir nepieciešama atlaišana, lai pārbūvētu savu māju vai paplašinātu savu biznesu? Vai jums ir nepieciešams aizdevums, lai nokārtotu steidzamos parādus un paliktu par labu, Vai jums ir nepieciešams aizdevums, lai nomaksātu savus rēķinus utt. Mēs piedāvājam visa veida aizdevumus: "Individuālie aizdevumi, parādu konsolidācijas aizdevums, riska kapitāls, uzņēmējdarbības aizdevums, izglītības aizdevums, Home Loan un Aizdevums jebkāda iemesla dēļ un steidzamas vajadzības! ar 2% procentu likmi, kas ir piemērota jebkuram klientam, un jums patiks mūsu pakalpojumi. Sazinieties ar mums, izmantojot e-pastu: ====> tiffanyperioloancompany@gmail.com vai WhatsApp: +1 (518) 721-7032

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki