Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Rīko Ģimenes dienas svinības audžuģimenēm un aizbildņiem


atlikušas 250 zīmes


Rīko Ģimenes dienas svinības audžuģimenēm un aizbildņiem

Pirmdienā, 14. maijā, 2018 | BIRKAS: Lielais Dzintars , sociālais dienests , Ģimenes diena
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Liepājas dome

Par godu ģimenes un Mātes dienai Liepājas Sociālais dienests sadarbībā ar Bāriņtiesu 11. maijā koncertzālē "Lielais dzintars" pirmo reizi rīkoja kopīgus svētkus –  Ģimenes dienu.

Tā pulcēja audžuģimenes un aizbildņus, kuri audzina Liepājas bērnus gan Liepājā, gan citos Latvijas novados, informē Sociālā dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Kā dāvana svētkos visām ģimenēm bija koncertuzvedums "Smilšu pasaka ar zelta putnu", kopīgi ar bērniem dodoties meklēt smilšu valstībā paslēpušos Zelta putnu. Ģimenes bija ieradušies sveikt Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš, Labklājības ministrijas Valsts sekretāre Karīna Ploka, Sociālā dienesta direktore Linda Krasovska, Liepājas Bāriņtiesas priekšsēdētāja Taiga Ziemele, un audžuģimeņu biedrības "Estere" vadītāja Margita Grulle, pateicoties par gādību un rūpēm, ko šīs ģimenes velta saviem audžubērniem.

"Lai nodrošinātu bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem iespēju augt ģimeniskā vidē un veicinātu audžuģimeņu skaita pieaugumu, Liepājas dome spērusi nozīmīgu soli, lai no šī gada ievērojamu pašvaldības finansiālā un emocionālā atbalsta pieaugumu izjustu visas audžuģimenes", teica Gunārs Ansiņš.

Liepājā šobrīd ir 21 audžuģimene un 132 aizbildņi, kuri kopumā rūpējas par vairāk nekā 200 bez vecāku gādības palikušiem bērniem.

Liepājas Domes pateicības saņēma septiņas audžuģimenes un trīs aizbildņi, kuri ar lielu atbildības sajūtu un mīlestību veic šos pienākumus jau daudzu gadu garumā.  Pateicības un ziedus no Domes priekšsēdētāja vietnieka Gunāra Ansiņa saņēma: Inetas Pavļukas audžuģimene, kura kopš 2005.gada savā aprūpē uzņēmusi 22 bez vecāku gādības palikušus bērnus; Indras Puļķes audžuģimene, kura kopš 2008.gada savā aprūpē uzņēmusi 21 bez vecāku gādības palikušus bērnu, uzņemoties rūpes gan par jaundzimušajiem, gan par bērniem ar īpašām vajadzībām; Intas un Ginta Okmaņu audžuģimene, kuri kopš 2014.gada savā aprūpē uzņēmuši 9 bez vecāku gādības palikušus bērnus, rūpējoties gan par jaundzimušajiem, gan par bērniem ar īpašām vajadzībām; Natālijas un Vasilija Prosvirņevu audžuģimenei, kuri kopš 2009.gada savā aprūpē uzņēmuši 8 bez vecāku gādības palikušus bērnus; Lienes un Sands Sokolovsku ģimenei, kuri kopš 2009.gada savā aprūpē uzņēmuši 13 bez vecāku gādības palikušus bērnus; Neļas un Jāņa Bluku audžuģimenei, kuri no  2013.gada savā aprūpē uzņēmuši četrus bez vecāku gādības palikušus bērnus, uzņemoties rūpes par tikko dzimušiem mazuļiem. Šobrīd Bluku audžuģimenē kopā ar pašu  bērniem aug divi bez vecāku gādības palikuši bērni. Pateicību saņēma Margita Grulle, kura kopš 2009.gada darbojas ne tikai kā audžuģimene un aizbildnis, bet ir arī Kurzemes reģiona audžuģimeņu biedrības "Estere" dibinātāja un vadītāja un aktīvi piedalās biedrības "Piecas izaugsmes formulas" darbā.

Pateicības par pašaizliedzīgu un ilggadēju ieguldījumu bez vecāku gādības palikušu bērnu aprūpē saņēma trīs aizbildņi. Tatjana Savicka ir uzņēmusi savā ģimenē trīs brāļus un rūpējas, lai visi justu piederību ģimenei un iegūtu atbilstošu izglītību. Divi no brāļiem jau kļuvuši pilngadīgi, bet Tatjana joprojām sniedz viņiem atbalstu un rūpes, paralēli audzinot arī savus trīs bērnus. Jūlija Cīrule–Galuza kā aizbildne ir devusi mājas un ģimenes siltumu vairākiem bērniem, kas palikuši bez vecāku gādības – šobrīd jau ceturtajam. Katram no viņiem ir bijusi nepieciešama īpaša uzmanība un rūpes, liekot lietā  arī pašas zināšanas medicīnā. Inese Kadina kā aizbildne uzņēmusies rūpes par diviem mazbērniem. Abi ir bērni   ar īpašām vajadzībām un viņu aprūpei nepieciešams veltīt nepārtrauktas rūpes un uzmanību.

"Stipra ģimene ir kā mūris, kas pasargā no dzīves vētrām. Tā ir vieta, kur justies droši, kur cits par citu rūpējas un mīl bez nosacījumiem", savā uzrunā teica Liepājas Bāriņtiesas vadītāja Taiga Ziemele.

"Audžuvecāku un aizbildņu pienākumu pildīšana ir smags un atbildīgs darbs, tāpēc vēlamies aizsākt jaunu tradīciju, reizi gadā pulcējot visus uz kopīgiem svētkiem Ģimenes dienā un sakot paldies audžuģimenēm un aizbildņiem par tik ļoti vajadzīgo darbu, ko veicat", teica Sociālā dienesta direktore Linda Krasovska.

Bērniem bija iespēja radoši izpausties Liepājas Bērnu un jaunatnes centra rīkotajās darbnīcās un izgatavot mīļas dāvaniņas svētkos gan sev, gan māmiņām. Tā kā daudzas ģimenes "Lielajā dzintarā" bija pirmo reizi, interesentiem bija iespēja gidu pavadībā doties arī ekskursijā pa koncertzāles ēku.

Sociālais dienests saka lielu Paldies par atbalstu svētku rīkošanā koncertzāles "Lielais dzintars" administrācijai, Liepājas bērnu un jaunatnes centram par radošajām darbnīcām un veikalam "Ganību māja" par dāvātajiem gardajiem svētku kliņģeriem!


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki