Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Saeimā darbu sāk astoņi jauni deputāti, arī Dace Bluķe


atlikušas 250 zīmes


Saeimā darbu sāk astoņi jauni deputāti, arī Dace Bluķe (1)

Ceturtdienā, 31. janvārī, 2019 | BIRKAS: Saeima , Dace Bluķe , vēlēšanas
Izdrukāt Ziņot
Dace Bluķe svinīgā zvēresta laikā.
Dace Bluķe svinīgā zvēresta laikā.
FOTO: LETA © Evija Trifanova

Saeima ceturtdien apstiprināja mandātus astoņiem jauniem deputātiem, kuri parlamentā aizvietos ministrus, ziņo LETA. Viņu vidū ir arī liepājniece Dace Bluķe (AP).

Mandāti vēl apstiprināti Jānim Iesalniekam (VL-TB/LNNK), Andrim Kazinovskim (JKP), Jānim Cielēnam (JKP), Jānim Butānam (JKP), Mārtiņam Šteinam (AP), Atim Lejiņam (JV) un Aivaram Geidānam (KPV LV).

Viņi parlamentā darbosies laikā, kamēr ministru pienākumus veiks kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK), izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP), tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP), satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP), vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP), aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP), finanšu ministrs Jānis Reirs (JV), kā arī ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV).

Visi jaunie deputāti nolasīja svinīgo solījumu: "Es, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru (svinīgi solu) būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus."

Savukārt Riharda Kozlovska (JV) mandātu paredzēts apstiprināt Saeimas sēdē 7.februārī. Viņš parlamentā darbosies ārlietu ministra Edgara Rinkēviča (JV) vietā.

Labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) vēl aptuveni mēnesi vai divus plāno apvienot ministres un deputātes pienākumus. Viņa žurnālistiem skaidroja, ka tas ir saistīts ar jau iesāktajiem darbiem parlamentā.

Kā ziņots, deputātam, kurš apstiprināts ministra amatā, ir iespēja uz ministra pilnvaru laiku nolikt deputāta mandātu. To izdarot, viņa vietā iespēja strādāt Saeimā tiek dota pirmajam konkrētajā vēlēšanu apgabalā "aiz svītras" palikušajam. Šim cilvēkam atsakoties, iespēja tiek dota nākamajam, un tā šis process turpinās, kamēr kāds piekrīt ieņemt deputāta amatu.

No 13 jaunās valdības ministriem desmit ir ievēlēti Saeimā. Deviņi no viņiem aģentūrai LETA apliecināja, ka neplāno savienot abus amatus. Vienīgi labklājības ministre Petraviča pagaidām ministres un Saeimas deputātes amatus apvienos, atzina politiķe.


Sludinājums

Man prieks!
13:03 | 31/01/19
ZIŅOT
(-1)
(4)
+

Apsveicu! Dace ir daba tauriņš-šķietami un no skata bezpalīdzīga būtne ar skumju skatu, taču loģika, sakarīga un ar stigri tvertu organizatores talantu. Nezinu, gan, kā klāsies starp vilkiem un šakāļiem, taču Liepājā viņai veicās darbi un cilvēki ticēja.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki