Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Sākas publiskās apspriešanas pilsētas mikrorajonos


atlikušas 250 zīmes


Sākas publiskās apspriešanas pilsētas mikrorajonos

Pirmdienā, 27. janvārī, 2014 | BIRKAS: sabiedriskā apspriešana , Attīstības pārvalde , pilsētvide
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Liepājas dome

Turpinoties publiskajām apspriešanām pilsētas attīstības dokumentiem, ar šo nedēļu tās tiks rīkotas lielākajos Liepājas mikrorajonos.

Tādējādi nodrošinot iedzīvotājiem ērtāku iespēju klātienē izteikt savu vērtējumu, viedokli un priekšlikumus par attīstības dokumentiem, informē Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Ķēde.

Publisko apspriešanu norises laiki un vietas šonedēļ:
– pirmdien, 27. janvārī, pulksten 18 Ezerkrasta mikrorajonā, Liepājas 8. vidusskolā, Dunikas ielā 9–11;
– otrdien, 28. janvārī, pulksten 18 Ziemeļu priekšpilsētas mikrorajonā, Liepājas 15. vidusskolā, O. Kalpaka ielā 96;
– ceturtdien, 30. janvārī, pulksten 18 Zaļās birzs mikrorajonā, bibliotēkā "Zaļā birzs", Talsu ielā 39;
– piektdien, 31. janvārī, pulksten 12 Pensionāru dienas centrā, Klaipēdas ielā 96.
Iepriekšējā nedēļā publiskās apspriešanas norisinājās kultūras, tūrisma, uzņēmējdarbības un nevalstisko organizāciju mērķauditorijām. Publiskās apspriešanas apmeklējuši gandrīz 100 cilvēku, aktīvi izsakot savu viedokli ne tikai par tēmām konkrētām mērķgrupām, bet par dažādiem jautājumiem, kas skar liepājniekus kā pilsētas iedzīvotājus.

Visaktīvākās diskusijas divas ar pusi stundu garumā izvērsās par kultūras un tūrisma nozares attīstību, skarot tādas tēmas, kā teātra mazā zāle, kultūrvēsturiskais mantojums, Jūrniecības muzejs un citas tēmas. Diskusijā tika uzsvērta ciešākas sadarbības nepieciešamība starp dažādām nozarēm. Tāpat tika sniegti vairāki priekšlikumi un precizējumi par attīstības dokumentu saturu un attīstības virzieniem.

Sadarbības nepieciešamības jautājums tika uzsvērts arī uzņēmēju diskusijā. Uzņēmēji izteica nepieciešamību veicināt izglītības jomas ciešāku sasaisti ar pilsētas uzņēmējdarbības vidi un darba devējiem. Tāpat tika apspriestas ekonomiskās specializācijas un nozares līdz 2030. gadam, kuru ietekmi nepieciešams pastiprināt, kā arī perspektīvās jaunās uzņēmējdarbības nozares.

Tāpat arī diskusijā ar nevalstisko organizāciju (NVO) pārstāvjiem tika uzsvērta nepieciešamība pēc ciešākas sadarbības gan NVO savā starpā, gan starp dažādām institūcijām un organizācijām. Tāpat tika skartas citas tēmas – veselība, projektu līdzfinansēšana, mikrorajonu un dzīvojamo ēku sakārtošana un vēl citi jautājumi.

Kā uzsver Attīstības pārvaldes vadītāja p.i. Mārtiņš Ābols, svarīgs ir ikviena iedzīvotāja viedoklis un  visas izteiktās idejas un priekšlikumi tiek uzklausīti un ņemti vērā. Tāpat publiskās apspriešanas var radīt korekcijas un izmaiņas esošajos attīstības dokumentos.

Jebkuras jomas pārstāvji un interesenti var apmeklēt ikvienu sabiedrisko apspriešanu bez iepriekšējas pieteikšanās.

Ilgtspējīgas attīstības stratēģijas 2030, Attīstības programmas 2020 un Vides pārskata dokumentus, kā arī plašāku informāciju par publiskās apspriešanas norisi var apskatīt pašvaldības mājas lapā www.liepaja.lv sadaļā "Sabiedrība" – "Sabiedrības līdzdalība".


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki