Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Sākas zinātniskā konference Raiņa un Aspazijas zīmē


atlikušas 250 zīmes


Sākas zinātniskā konference Raiņa un Aspazijas zīmē

Otrdienā, 17. martā, 2015 | BIRKAS: LiepU , Humanitārais institūts , Edgars Lāms , konference
Izdrukāt Ziņot
LiepU Humanitārā institūta direktors Edgars Lāms.
LiepU Humanitārā institūta direktors Edgars Lāms.
FOTO: Liepājas Universitāte

Ceturtdien, 19. martā, un piektdien, 20. martā, Liepājas Universitātē notiks Liepājas 21. starptautiskā zinātniskā konference "Aktuālas problēmas literatūras un kultūras pētniecībā".

Tā šogad notiek Raiņa un Aspazijas zīmē  ar moto "Pastāvēs, kas pārvērtīsies", informē Liepājas Universitātes Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Simona Laiveniece.

Konferenci rīko Liepājas Universitāte, Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūts, un to atbalsta Valsts pētījumu programma "Letonika – Latvijas vēsture, valoda, kultūra, vērtības".

Konferences zinātniskā komisija ir starptautiska, jo bez Latvijas nozīmīgākajiem pētniekiem konferencē piedalās arī nozares speciālisti no Lietuvas, Austrijas un Čehijas. Līdzās zinātniskajiem lasījumiem konferences atklāšanas laikā būs iespēja iepirkties Liepājas Universitātes grāmatu tirdziņā.

Konferences atklāšanā būs iespēja dzirdēt literatūrzinātniekus Viktoru Hausmani un Edīti Tišheizeri. Referēs arī Liepājas Universitātes literatūras pētnieki.

Konferences organizators, LiepU Humanitārā institūta direktors Edgars Lāms, ir gandarīts par konferences dzīvotspēju, zinātnisko enerģētiku un atzīst, ka šis gads ir īpašs: "Šogad ar konferences starpniecību vēlamies pievērst plašākas sabiedrības uzmanību Aspazijas un Raiņa mākslas vērtībām, viņu domu pasaules aktuālākajām idejām, tai skaitā arī pretrunīgi vērtētajām idejiskajām šķautnēm.

Par Aspazijas un Raiņa sarežģītajām personībām, par sasniegtajām mākslas virsotnēm un idejiskajām peripetijām konferencē divu dienu garumā referēs literatūras un teātra pētnieki, vēsturnieki un filozofi. Konference norisināsies ar Raiņa pārliecību "Zināt pagātni, ir zināt nākotni"."


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki