Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Sākusies skolēnu pieteikšanās darbam vasarā


atlikušas 250 zīmes


Sākusies skolēnu pieteikšanās darbam vasarā

Otrdienā, 17. aprīlī, 2018 | BIRKAS: Izglītības pārvalde , skolēnu darbs
Izdrukāt Ziņot

No 16. aprīļa līdz 7. maijam Liepājas skolēni vecumā no 13 līdz 14 gadiem var pieteikties darbam vasarā, reģistrējoties pie savu skolu sociālajiem pedagogiem.

Šovasar plānots nodarbināt 250 skolēnus. Savukārt jaunieši vecumā no 15 līdz 19 gadiem darbam vasarā varēs reģistrēties NVA mājas lapā no 7. maija, informē Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Skolēniem no 13 –14 gadiem algotais darbs tiks organizēts no 5. jūnija līdz 18. augustam piecās maiņās. Skolēni strādās skolu  labiekārtošanas darbos, Komunālajā pārvaldē pilsētas uzkopšanā, citos pašvaldības uzņēmumos un iestādēs.

Kad 13–14 gadīgo skolēnu pieteikšanās būs noslēgusies, skolas 8. maijā iesniegs reģistrēto skolēnu sarakstus Izglītības pārvaldē. Tā kā katru gadu piesakās lielāks skolēnu skaits, nekā iespējams iesaistīt nodarbinātības projektā, katrai skolai tiks iedalīts noteikts darba vietu skaits jeb kvotas, proporcionāli pieteikušos skolēnu skaitam.

Skolā tiks izveidota komisija, kura, atbilstoši  iedalīto kvotu skaitam, izvērtēs pieteikušos pretendentus darbam vasarā, ņemot vērā šādus kritērijus: skolēns ir no ģimenes, kurai ir trūcīgās vai maznodrošinātās ģimenes statuss; skolēns atrodas aizbildnībā, ir no sociālā riska vai daudzbērnu ģimenes; skolēnam ir labas sekmes un uzvedība, pozitīva attieksme pret darbu.

Skolēnu sarakstus, kuriem piešķirta darba vieta, apstiprinās izglītības iestādes vadītāja un līdz 2018.gada 14. maijam iesniegs Izglītības pārvaldē.
Pēc tam katras skolas sociālais pedagogs no 2018.gada 21. maija informēs skolēnus par piešķirto darba vietu un sniegs informāciju par skolēniem veicamajām turpmākajām darbībām.

Savukārt skolēni no 15 līdz 19 gadu vecumam par darba iespējām vasarā var interesēties Nodarbinātības Valsts aģentūras (NVA) mājas lapā www.nva.lv , kur arī no 7. maija varēs reģistrēt savus pieteikumus.

Šogad Liepājas pašvaldība no NVA plāno pieprasīt 100 darba vietas – šie skolēni strādās pašvaldības iestādēs un uzņēmumos.

Liepājas pašvaldības līdzfinansējums skolēnu nodarbinātībai vasarā šogad ir ap 76 000 eiro.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki