Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Saņemt kompensāciju, pārcelties uz Liepāju gribētu 49 mediķi


atlikušas 250 zīmes


Saņemt kompensāciju, pārcelties uz Liepāju gribētu 49 mediķi (7) Atbalsts mediķiem, kuri gatavi pārcelties uz reģioniem

Autors: Sarmīte Pujēna
Trešdienā, 30. janvārī, 2019 | BIRKAS: Veselības ministrija , Slimnīca , ES , kompensācija , veselības aprūpe , projekts
Izdrukāt Ziņot
Pateicoties kompensācijām, vairākus speciālistus izdevies piesaistīt arī Piejūras slimnīcai.
Pateicoties kompensācijām, vairākus speciālistus izdevies piesaistīt arī Piejūras slimnīcai.
FOTO: irliepaja.lv

Pērn vasaras sākumā Veselības ministrija informēja, ka mediķu piesaistei reģionos atvēlēti gandrīz desmit miljoni eiro. Kāds ir Liepājas guvums?

Visvairāk jauno speciālistu ir piesaistīti Vidzemē un Latgalē, taču ir vērojama tendence, ka pieaug interese no speciālistiem, kuri vēlas strādāt Kurzemes reģionā. Kā portālu irliepaja.lv informēja Veselības ministrijas projektu koordinatore Linda Romanovska, līdz šim brīdim saņemti 49 pretendentu pieteikumi kompensācijām par darbu Liepājā – stacionārajās ārstniecības iestādēs, ģimenes ārstu praksēs un arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD).

No saņemtajiem pretendentu pieteikumiem 14 ārstniecības personas, t.i., 5 – ārstu palīgi, 1 – medicīnas māsa, 6 – māsu palīgi, 1 – vecmāte, 1 – ģimenes ārsts, ir saņēmušas kompensācijas par darbu Liepājā, pārējie saņemtie pieteikumi tiek izskatīti.

Kompensāciju saņēmušie speciālisti strādā gan Piejūras slimnīcā, gan Liepājas reģionālajā slimnīcā, gan NMPD, gan ģimenes ārsta praksē. Kā skaidroja Romanovska, ārstniecības personai nav pienākums informēt darba devēju par dalību projektā. Tāpēc, piemēram, Liepājas reģionālajā slimnīcā portālam nevarēja pateikt, vai kāds no jaunajiem speciālistiem piesaistīts, pateicoties šīm kompensācijām. Ministrijas rīcībā esošā informācija liecina, ka kompensācijas 2018. gadā ir saņēmuši divi Liepājas reģionālās slimnīcas speciālisti.

Vai medicīnas iestāde var izrādīt iniciatīvu, pati piesaistot nepieciešamo speciālistu un solot viņam šo ministrijas piešķirto kompensāciju?

Romanovska, atbildot uz šo jautājumu, saka: "Pieteikties uz kompensācijām ir jāizrāda pašiem speciālistiem, kuri vēlas uzsākt darbu ārpus Rīgas. Mēs no savas puses esam informējuši visas ārstniecības iestādes, iespēju robežās apmeklējot lielākās ārstniecības iestādes, prezentējot projektu un informējot par iespējām pieteikties tam, kā arī palīdzot noformēt pieteikumus".

Pretendentu atlase Eiropas Sociālā fonda projektam "Ārstniecības un ārstniecības atbalsta personāla pieejamības uzlabošana ārpus Rīgas" tika uzsākta 2018. gada maijā.

Projekta mērķis ir uzlabot pieejamību ārstniecības un ārstniecības atbalsta personām, kas sniedz pakalpojumus prioritārajās veselības jomās iedzīvotājiem, kas dzīvo ārpus Rīgas. Tādām ārstniecības personām kā ārstiem, ārstu palīgiem, medicīnas māsām, māsu palīgiem, fizioterapeitiem, ergoterapeitiem un vecmātēm par darbu ārpus Rīgas (vismaz uz 5 gadiem) ir iespēja saņemt finansiālu atbalstu. Projekta ieguvēji ir visi – gan ārstniecības personas, gan ārstniecības iestādes, bet galvenokārt iedzīvotāji reģionos.

Veselības ministrija ir gandarīta par līdzšinējiem projekta rezultātiem, un interese par dalību projektā ir ievērojama. Interesi izrāda gan tie speciālisti, kas darbu ārpus Rīgas ir uzsākuši nesen, gan tie, kas tikai plāno darbu uzsākt.Attēli:

Sludinājums

Izklausās murgaini
08:09 | 30/01/19
ZIŅOT
(-6)
(5)
+

Izskatās, ka ir tikai bezjēdzīgs projekts uz papīra. Ministrija sevi slavē, bet nekur neesmu dzirdējusi, ka Liepājā tik daudz jauni speciālisti. Kāda jēga, ka tikai grib, bet tā arī nepārceļas.

Izklausās murgaini
08:09 | 30/01/19
ZIŅOT
(-6)
(1)
+

Izskatās, ka ir tikai bezjēdzīgs projekts uz papīra. Ministrija sevi slavē, bet nekur neesmu dzirdējusi, ka Liepājā tik daudz jauni speciālisti. Kāda jēga, ka tikai grib, bet tā arī nepārceļas.

Ābece
11:28 | 30/01/19
ZIŅOT
(-1)
(10)
+

Lasīt proti? 14 jau ir pārcēlušies, 35 tiek izskatīti

asits
13:11 | 30/01/19
ZIŅOT
(-0)
(8)
+

Tie ir tikai ārstu palīgi!!! Mums trūkst daudz specialistu, ik sevišķi endokrinologi, kardiologi un t.t.

sanitāra palīga palīgs
16:15 | 30/01/19
ZIŅOT
(-2)
(4)
+

Zemāko nozaru mediķi pārceļas uz Liepāju. Rīgā nespējuši izveidot karjeru, dzīvos Liepājā, jo te lētāa dzīve. Labs speciālists uz Liepāju nekad nepārcelsies. Tas nebūtu loģiski.

kuru katru arī nevajag
19:25 | 30/01/19
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

ja nav bērnu zobārsti, var nemēģināt.

ome
15:01 | 02/02/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Neirologu ari derētu.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki