Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Sarunu festivālā Cēsīs stāsta par Liepājas "Helsinki ‘86"


atlikušas 250 zīmes


Sarunu festivālā Cēsīs stāsta par Liepājas "Helsinki ‘86" (1)

Autors: Sarmīte Pujēna
Svētdienā, 01. jūlijā, 2018 | BIRKAS: Helsinki-86 , Linards Muciņš , vēsture , LAMPA
Izdrukāt Ziņot
No kreisās: Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele, Eiropas tiesas tiesnesis Egils Levits, diplomāts un vēsturnieks Gints Apals, zvērināts advokāts Linards Muciņš.
No kreisās: Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele, Eiropas tiesas tiesnesis Egils Levits, diplomāts un vēsturnieks Gints Apals, zvērināts advokāts Linards Muciņš.
FOTO: Publicitātes

Liepājnieks, VDK zinātniskās izpētes komisijas loceklis, zvērināts advokāts un mācībspēks Linards Muciņš 30.jūnijā Cēsīs, sarunu festivālā "Lampa", stāstīja par grupu "Helsinki ‘86".

Biedrība "Publisko tiesību institūts" sarunu festivālam "Lampa" bija sagatavojusi vairākas diskusijas, tostarp, kopā ar Cēsu novada pašvaldību, Vēstures skolotāju biedrību un Latvijas Universitāti arī vēstures sestdienas skolu "Pārbūve. Atmoda. Valsts nepārtrauktība", kas 30.jūnijā risinājās Cēsu izstāžu namā.

"Bija ļoti nopietna kompānija – Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele, Eiropas tiesas tiesnesis Egils Levits, diplomāts un vēsturnieks Gints Apals," stāsta Muciņš, kurš, atšķirībā no kolēģiem, kas runājuši gudri, bet vispārīgi, akcentējis domu, ka "vēsture jāizgaismo caur cilvēkiem un viņu rīcību".

"Konkrēti stāstīju par Liepāju, par grupu "Helsinki ‘86" un visiem trim tās dibinātājiem Linardu Grantiņu, Mārtiņu Barisu un Raimondu Bitenieku, par "Helsinki ‘86" dokumentu slepeno izvešanu uz Kanādu, un Elfrīdas Pujēnas-Kalnciemas lomu tajā."

Sarunu festivāls "Lampa" Cēsu pils parkā norisinājās 29. un 30.jūnijā, tā programmā bija iekļauti vairāk nekā 270 pasākumi latviešu, krievu un angļu valodā: diskusijas par uzticēšanos un citām Latvijai un pasaulei nozīmīgām tēmām, tikšanās ar politisko partiju līderiem vēlēšanu gaidās, praktiskās darbnīcas un mākslinieciskās performances.

Šī gada programmas jaunums bija "Politiskā arēna", kur brīvā gaisotnē bija iespējams aprunāties ar politiķiem, kā arī īpaša jauniešu programma "Īssavienojums", kas aicināja gan uz prātīgām sarunām, gan piedzīvojumiem – naksnīgu pārgājienu, "mītapiem" ar sociālo tīklu zvaigznēm un arī pasākumiem mājā, kas uzbūvēta kokā.

Sarunu festivāls šogad tika aizvadīts uzticēšanās zīmē, tādēļ arī nozīmīga sarunu daļa bija veltīta tieši uzticēšanās tēmai – diskusijas par nākotnes prognozēm un mūsu ģeogrāfiskajā stāvoklī tik svarīgo uzticēšanos starp austrumiem un rietumiem. Sabiedriski aktīvajiem bija iespēja pašiem izveidot pašvaldības budžetu, diskutēt par publisko iepirkumu lietderību un izmeklēt finanšu noziegumus, bet tehnoloģiju aizrautie varēja kopīgi vērties nākotnes melnajā spogulī, diskutēt par izglītību no visdažādākajiem aspektiem un skatupunktiem, spriest par to, kurš būvēs Latvijas ilgtspējīgu attīstību, iepazīties ar partiju solījumiem.

Festivālu papildināja arī kultūras programma – improvizācijas izrādes, akustiskie koncerti, tikšanās ar Imanta Ziedoņa ideju turpinātājiem, došanās nakts pārgājienā, atpūta Cēsu pils parkā.
 


PAUL
18:25 | 20/07/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Labdien!

Jums ir vajadzīga nauda, ​​lai atrisinātu finansiālās grūtības, kas jums jāuzņemas
visbeidzot stagnācija, ko banku radījusi noraidīšana
Jūsu pieteikums finansējuma pieprasījumiem. Mēs piedāvājam daudz aizdevumu
Saprātīgi apstākļi, kas atvieglo dzīvi.
Šajās jomās mēs varam jums palīdzēt:
* Finansiāli
* Mājokļu kredīts
* Ieguldījumu aizdevumi
* Parādu konsolidācija
* Kredītlīnija
* Otrā hipotēka
* Kredīta iegūšana
* Privātais aizdevums
Jūs esat reģistrējies, banka ir aizliegusi un tam nav priekšrocības
Banks vai labāk, lai būtu projekts un ir nepieciešams finansējums, slikta kredīta
ieguldīt vai ir nepieciešama nauda, ​​lai nomaksātu rēķinus, īri, līdzekļus, ieguldot tajā
Uzņēmumi Tāpēc, ja jums ir nepieciešams avanss, nevilcinieties sazināties ar mums
Plašāka informācija par šo adresi:
(quickfinancialservice01@gmail.com / quickfinanceservic@outlook.com) Par
Plašāka informācija ir pieejama.
> Sveicieni
Mr Paul

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki