Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Seminārā apgūst metodes droša interneta lietošanai


atlikušas 250 zīmes


Seminārā apgūst metodes droša interneta lietošanai (1)

Ceturtdienā, 08. novembrī, 2018 | BIRKAS: Vaduguns , Izglītības pārvalde , seminārs , internets , drošība
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Izglītības pārvalde

Trešdien, 7.novembrī, BJC struktūrvienībā "Vaduguns" notika seminārs "Supervaroņi internetā", kuru organizēja Latvijas Drošāka interneta centrs, Valsts policija un Kultūras ministrija.

Tajā vairāk nekā 50 pirmsskolas un sākumskola pedagogi kopā ar skolēniem apguva metodes, kā attīstīt droša interneta lietošanas prasmes pirmsskolas un sākumskolas audzēkņiem un pilnveidot bērnu medijpratību, informē Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Pedagogi radošajā seminārā kopā ar atraktīvo Supervaroņu komandu apguva piecas interneta superspējas, lai pasargātu bērnus no bīstamām situācijām virtuālajā vidē, mazinātu atkarību risku un veicinātu tehnoloģiju jēgpilnu lietošanu: zināt, ko internetā nedrīkst teikt svešiniekam; saukt palīgā pieaugušo, kad tas vajadzīgs; domāt, pirms noticēt; būt pieklājīgam un lietot internetu gudri.

Semināra mērķis  bija atraktīvā veidā iepazīstināt pedagogus ar iespējām pilnveidot skolēnu medijpratību un attīstīt droša interneta lietošanas prasmes. Seminārā tika demonstrētas praktiskas metodes darbā ar pirmsskolas un sākumskolas skolēniem. Ar pedagogiem un bērniem strādāja ekspertu komanda, dāvinot ne tikai idejas un zināšanas, bet arī Vaifija spēli darbam klasē.

Seminārā pedagogi iepazina piecas jaunākās izglītojošas filmiņas par bērnu drošību internetā un medijpratību, kuras tapušas sadarbībā ar Valsts Policiju un Kultūras ministriju, galda spēli ar situāciju kartītēm par drošību internetā "Vaifija spēle", ko dalībnieki saņēma arī dāvanā.

Par kampaņu "Supervaroņi internetā"
2017.gadā aizsāktās Valsts policijas kampaņas "Supervaronim nepazust" laikā desmitiem tūkstošu bērnu kļuva par supervaroņiem un iemācījās, kā rīkoties, ja gadās nokļūt ķezā. Diemžēl ķibeles var gadīties ne tikai uz ielas vai mājās, bet arī internetā. Tāpēc šogad, rūpēs par bērnu medijpratību un drošību internetā, vairāki partneri – Valsts policija, Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Bērnu un jauniešu drošība internetā (drossinternets.lv), "Balta" apdrošināšana, "Mans Rimi" un "Deep White" – apvienoja spēkus kampaņas turpinājumā "Supervaroņi internetā", ar aizraujošu animācijas īsfilmu palīdzību aicinot bērnus iegūt piecas ikdienā svarīgas superspējas (tematiski – medijpratība un drošība internetā).

Kampaņas materiāli pieejami supervaroni.vip.lv/interneta


Sludinājums

UN
06:40 | 10/11/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

kur palika medij prasmes?

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki