Radošais psiholoģijas centrs „Ģimenei” 11. februārī pulksten 10 aicina uz semināru, lai meklētu jaunus ceļus veco veselības ķibeļu atrisināšanai.

Uz semināru aicināti visi jau esošie grupas „Dzīves koks” dalībnieki, gan arī jauni dalībnieki, kopā meklēsim un atradīsim jaunus risinājumus vecajām ķibelēm. Darbā izmantosim Berta Hellingera sistēmfenomenoloģisko pieeju psihoterapijā, meklējot atbrīvojošo enerģiju un ceļus mīlestības spēka plūdumam sarežģītajās attiecību sistēmās, atradīsim, kādās lamatās esam iekrituši savā dzīvē, nezinot, ignorējot vai pārkāpjot sistēmas likumus.

Viens no faktoriem, kas aizsprosto ceļu mīlestības plūdumam sistēmās ir slimības, upura loma, dažādi simptomi, gan apzinātie, gan neapzinātie. Kādi tie katram ir un kāda ir simptomu un slimību ietekme mūsu dzīvē, kopā meklēsim seminārā.

Slimības un simptomi mūsu dzīvē ienāk, lai mums kaut ko pavēstītu, lai pateiktu, ka kaut ko darām ne tā, ka mūsu dzīvē kaut kas nav kārtībā.
Tas ir kā dvēseles kliedziens: „Apstājies, es vairs nevaru izturēt, tā nevar turpināt!” un sitiens pa ķermeni. Ja mēs tāpat nesadzirdam savu dvēseli, tad tā „sit” pa ķermeni, līdz mēs sadzirdam.

Pret savu veselības stāvokli vajag izturēties nopietni, kā pret fiziskām sāpēm, tā arī pret dvēseliskām sāpēm un ciešanām. Neatkarīgi no tā, vai tām ir organisks pamatojums vai nav. Attiekties nopietni, nozīmē uztvert jebkuru simptomu kā sekas. Jāatceras, ka sāpju vadības centrs ir mūsu smadzenes. Tāpēc sāpes vienmēr ir subjektīvas. Ārstējot slimības, cīnāmies tikai ar sekām, ja cēlonis palicis, tad ātri vien tas, kas sēž iekšā atradīs citu vietu, caur kuru „iznākt ārā un pateikt, – sveiki, te es esmu, paskaties uz mani!” Un visi ārstu pūliņi paliek bez rezultātiem. Atrodot slimību cēloņus, kas slēpjas sistēmā, mēs atvieglosim ārstu cīņu, atvieglosim arī savas ciešanas. Pavērsim ceļu fiziskai un garīgai veselībai.

Visas mūsu slimības, simptomi, uzvedības īpatnības, baiļu un dusmu lēkmes, ir mūsu sistēmas dalībnieki, ir doti mums, lai mēs kaut ko saprastu, pieņemtu vai atlaistu. Tāpēc ir vērts paskatīties uz tiem sistēmiski, ieraudzīt kādu vietu tie ieņem mūsu dzīvē, un ko mēs liksim tukšajā vietā, kad no tiem atbrīvosimies, lai simptoms nepārietu uz citu orgānu, neatrastu citu vietu mūsu ķermenī. Kad tas ir noticis, mēs varam būt brīvi un iemācīties dzīvot bez tiem.

Upura loma un ciešanas ir pierasta lieta, bet varbūt tieši šis pārmaiņu laiks ir labs, lai atvadītos no savas tik iemīļotās upura lomas, no tā, kas raksta mūsu dzīves likumus, piepilda ar savu klātbūtni mūsu dzīves ceļu?

Ar kādiem simptomiem strādājam, izmantojot sistēmfenomenoloģisko pieeju?
Depresijas, neirozes, ekzēmas, astmas, audzēji, panikas lēkmes, veģetatīvā distonija, sāpes – galvas, muguras, kāju, gastrīti un čūlas, liekais svars, audzēji, bulīmija, anoreksija, atkarības, līdzatkarības u.c. viss, kas mums sagādā ciešanas, kas neļauj iet dzīvē uz priekšu, kas stāv ceļā attīstībai un harmoniskai dzīvei.

Cilvēks nav radīts ciešanām, bet gan mīlestībai!

Tad Jauno gadu sāksim ar atbrīvošanos no vecajām kaitēm, to vietā ienesot mīlestību – pret sevi, savu ķermeni, savu dzīvi, savu dzīves ceļu.

Uzziņai
Semināru vadīs sistēmisko risinājumu konsultante Iveta Gēbele.
Seminārs notiks Friča Brīvzemnieka ielā 28, otrajā stāvā, sestdien, 11. februārī, no pulksten 10 līdz 18.
Maksa par semināru Ls 25, piesakoties un iemaksājot Ls 10 Ls līdz 6. februārim – Ls 20.
Iepriekšēja pieteikšanās: pa e-pastu: gimenei@gmail.com, pa telefonu, zvanot Ivetai 2975723.