Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Sesks norāda uz nepieciešamību piesaistīt cilvēkus centram


atlikušas 250 zīmes


Sesks norāda uz nepieciešamību piesaistīt cilvēkus centram (6)

Otrdienā, 04. martā, 2014 | BIRKAS: koncertzāle , Rožu galerija , tūrisms , pilsētvide
Izdrukāt Ziņot

Liepājas koncertzāle, kas tiks nodota ekspluatācijā nākamā gada rudenī, būtiski izmainīs pilsētas centru un cilvēku plūsmu, uzskata Liepājas mērs Uldis Sesks.

Viņaprāt, arī līdzās Rožu laukumam iecerētais tirdzniecības centrs "Rožu galerija" būs viens no magnētiem, kas cilvēkus piesaistīs centram, un no pieaugošās cilvēku plūsmas ieguvēji būs arī citi tuvējās apkārtnes veikali un kafejnīcas.

"Šī vieta pilsētas attīstības plānā ir paredzēta apbūvei," intervijā "Rietumu Radio" norāda Sesks. "Ir diskusija, ka tur būtu vajadzīgs skvērs, taču cik tad tie skvēri Liepājā ir vajadzīgi? Tikko esam atklājuši Kurzemes skvēru, rekonstruējuši Čakstes laukumu, ir Jūrmalas parks, Raiņa parks. Ir pietiekami daudz laukumu, kur pulcēties, kur atpūsties. Pilsēta jau tāpēc ir pilsēta, lai tā ekonomiski funkcionētu, un ir vajadzīgas tās lietas, kas piedod ekonomikā visas šīs nianses."

Pilsētas attīstību var panākt, attīstot gan jaunas ražotnes, gan būvējot jaunas sporta bāzes un tirdzniecības centrus, sacīja Sesks, piebilstot, ka iedzīvotājiem nevajadzētu baidīties, ka tas notiek centrā.

Sesks arī uzsver, ka iedzīvotāju iebildumi pret būvniecības ieceri ir uzklausīti un daudzi no tiem tiks iestrādāti projektā. Arhitektam arī uzdots izstrādāt vairākas skices ēkas vizualizācijai, ar kurām iedzīvotāji varēs iepazīties un izvērtēt.

Jau ziņots, ka Liepājas dome atbalstījusi līdzās Rožu laukumam plānotā tirdzniecības centra būvniecības ieceri.

Projekta attīstītāji tirdzniecības centra izveidē plāno ieguldīt 14 miljonus eiro.

Projekta priekšlikums paredz zemes gabala apbūvi ar sabiedriskas nozīmes objektu starp viesnīcu "Līva", Latviešu biedrības namu un Stendera ielu. 2008.gada nogalē notika būvniecības ieceres publiskā apspriešana par līdzīga daudzfunkcionāla vairākstāvu centra (ar pazemes stāvvietām, veikaliem, biroju telpām, kafejnīcām, izstāžu zāli, plašām terasēm un teritoriju, kur rotaļāties bērniem) būvniecību Rožu laukumā 1/4. Toreizējās ieceres autori bija akciju sabiedrība "Mēs Liepājai", projektētājs – SIA "AKA Birojs". Toreiz publiskajā apspriešanā piedalījās kopumā 4129 interesenti.

Tāpat pirms skiču projekta izstrādes būs jāveic apbūvei paredzētā zemesgabala ģeotehniskā izpēte, īpaši izvērtējot hidroģeoloģiskos apstākļus un nosakot iespējamās pārmaiņas un pārmaiņu ietekmi uz blakus esošajām ēkām, tostarp Liepājas Sv.Trīsvienības katedrāli.

Skiču projektā jāizstrādā labiekārtojuma risinājums, kurš paredz Zivju ielu un Stendera ielu gar Rožu laukumu un Latviešu biedrības namu veidot kā Rožu laukuma paplašinājumu, nosakot prioritāti gājējiem un velosipēdistiem, apgrūtinot transporta pārvietošanos šajā posmā un paredzot tikai vienvirziena transporta plūsmu virzienā – Lielā iela, Zivju iela, Stendera iela.

Sabiedrībā "Rožu galerijas" iespējamā būvniecība pilsētas centrā tiek vērtēta nevienprātīgi.

Publiskajā apspriešanā šo būvniecības ieceri Liepājas centrā ir atbalstījušas 137, bet būvniecības ieceri noraidījušas 263 personas. Kopumā publiskajā apspriešanā viedokli rakstiski izteikušas 474 personas.

"Rožu galerijas" būvniecības ierosinātājs ir SIA "Projekts Rožu galerija" un projektētājs – SIA "K Idea".


norūpējies liepājnieks
11:21 | 04/03/14
ZIŅOT
(-0)
(13)
+

Kas par pārsteidzoši nekulturālu analfabētismu!!! To jau mēs redzam- vietām pielaizīts un piepucēts centrs: ap domi, ap Rožu laukumu, dažas par Eiropas naudu izremontētas ielas.Bet tiklīdz nogriezies šķērsielā- vis lūp un brūk.Un nav pat jānogriežas.Nekādas rūpes par pilsētas jauko vēsturisko apbūvi, kas strauji iet bojā, rullejam augšā tik stikla kastes un greizus stikla kublus. Par visu pilsētu kopumā jādomā, par katru stūrīti, lai gan iedzīvotājiem būtu mājīgi un patīkami katrā rajonā, gan viesiem un tūristiem būtu interesanti visu pilsētu izstaigāt, nevis bail no centra tālāk paiet!!!

Basit
11:43 | 04/03/14
ZIŅOT
(-0)
(7)
+

Ja Rožu laukuma apkārtni ir jāapbūvē, tad ne jau ar vekaliem. Tā ir apzinātā kokurences veidopšana Kurzemes veikaliem- vai tiešam vel vienu tādu vajag?
kautkas ar izdomu mūsiem projekte'tājiem ir pa švaku.

Seskam
11:54 | 04/03/14
ZIŅOT
(-3)
(3)
+

Nu nav jēga attainoties pajoliņiem.

Andron Mc
12:11 | 04/03/14
ZIŅOT
(-0)
(8)
+

Laukumus kur atpūsties.... NO KĀ ATPŪSTIES?! NO BEZDARBĪBAS?!
No pārākās piepūles valsts vai pašvaldības kantorī? No kā tas Sesks te grib atpūtināt?!

ccv
12:43 | 04/03/14
ZIŅOT
(-2)
(2)
+

Andron,esmu ieverojis,ka jau vairakus gadus iekomente tikai negativi ... Tiesam ne Tev ne Tev apkartejiem nekas dzive nemainas uz labo pusi ?
p.s. man apkart visi ir norakusies darbos un lidz ausim jau vairakus gadus no vietas un bez atvalinajumiem mauc

Klabata
15:40 | 04/03/14
ZIŅOT
(-0)
(8)
+

Galvenais, lai visapkārt centram būtu labi daudz maksas autostāvvietas un slēpnītis municipāļiem ar plāksteriem, kas vaktē nelietīgos tūristus. Lai neiedomājas, ka šai pilsētā kaut kas ir arī par brīvu vai, ka auto drīkst novietot ne ar to galu pret apmali.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki