Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Sestdien atklās mediju mākslas izstādi "Under Construction"


atlikušas 250 zīmes


Sestdien atklās mediju mākslas izstādi "Under Construction" (2)

Otrdienā, 08. novembrī, 2016 | BIRKAS: muzejs , izstāde , iWeek
Izdrukāt Ziņot

Sestdien, 12.novembrī, pulksten 19 Liepājas muzeja mazajā izstāžu zālē atklās mediju mākslas izstādi "Under Construction" apvienojot septiņu mākslinieku darbus.

Mediju mākslas izstāde "Under Construction" Liepajas muzejā ir daļa no ikgadējā starptautiskā mediju mākslas festivāla "iWeek". Izstādē apvienosies septiņi mediju mākslinieki Gints Gabrāns, Mārtiņš Ratniks, Pēters Riekstiņš, Anna Priedola, Maija Demitere, Samanta Kalēja, Uldis Hasners.

Izstādē "Under Construction" jauno mediju mākslinieki rokas informācijas krātuvēs, un datus transformē mākslas materiālā, cilvēciskojot virtuālo vidi. Cilvēkam vienmēr bijis bail no nezināmā. Neredzamos, bet pastāvīgi klātesošos procesus, kas vada pasauli, viņš sākotnēji mēģinājis izzīlēt, tagad – aprēķināt. Skaitļojamās mašīnas veido un paplašina pasauli – radot vēl neizpētītas virtuālas telpas un vēl neapgūtus digitālus resursus.

Gints Gabrāns virtuālo dimensiju paplašinātajā realitātē ļauj ieraudzīt ne vien pokemonus, bet arī mākslas darbus. Anna Priedola pēta formas digitalizācijas sniegtās priekšrocības un draudus fiziskajai videi.

Pēters Riekstiņš arhivē ikvienu savu kustību digitālajā vidē un uzdod jautājumu, cik lielā mērā personīgie dati atklāj personīgo pieredzi un pārdzīvojumu. Maija Demitere veido personīgu arhīvu – dokumentējot ikvienu sevis uzņemto kaloriju. Māksliniece atklāj, cik strauji veidojas dati – neapgūti resursi jaunradei.

Izstāde Liepājas muzejā būs atvērta no 12.novembra līdz 4.decembrim. Ieeja bez maksas, informē Liepājas muzeja muzejpedagoģe Zane Goldmane.


Sludinājums

bet
08:46 | 08/11/16
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Kurā vietā tas starp tautiskums, uzvārdos neparādās ja nu vienīgi nosaukumā ! ?

Kašķe
15:39 | 09/11/16
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Kas tas ir, ka valodu likums vairs nedarbojas? Nu vai tad vismaz Patriotisma nedēļā kādu izstādi vai pasākumu rīkojot , nevarētu būt tik mazliet patriotiski, ka muzejā rīkotu izstādi nosauktu latviešu valodā?

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki