Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Skolēni aicināti uz izstādi "Kur mācīties tālāk?"


atlikušas 250 zīmes


Skolēni aicināti uz izstādi "Kur mācīties tālāk?"

Pirmdienā, 21. janvārī, 2019 | BIRKAS: Latviešu biedrības nams , izstāde , Izglītības pārvalde
Izdrukāt Ziņot

Lai iepazītos ar izglītības iespējām Latvijā un ārvalstīs, Liepājas un apkārtnes skolu skolēni 7.februārī jau otro gadu tiek aicināti uz vērienīgu izstādi Latviešu biedrības namā "Kur mācīties tālāk?".

 Īpaši saistoša tā būs 9. – 12. klašu skolēniem un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem, kuri šobrīd ir lielās izvēles priekšā par saviem karjeras plāniem nākotnē.

Izstādi rīko Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde sadarbībā ar Liepājas Raiņa 6. vidusskolu, informē Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Lai gan augstāko un profesionālo izglītības iestāžu pieteikšanās dalībai izstādē vēl turpinās līdz 25.janvārim, šobrīd dalību jau apstiprinājušas vairāk nekā 20 augstskolas un profesionālās izglītības iestādes: Liepājas Universitāte, Rīgas Tehniskās Universitātes Sarkanā Krusta medicīnas koledža, Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledža, Banku augstskola, Baltijas Starptautiskā Akadēmija Liepājas filiāle, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Rīgas Tehniskā koledža, Alberta koledža, Ekonomikas un kultūras augstskola, Liepājas Valsts tehnikums, SIVA, Latvijas Universitāte, Liepājas Jūrniecības koledža, Rīgas Tehniskā universitāte, Juridiskā koledža, Nacionālā aizsardzības akadēmija u.c.

Pasākuma laikā skolēniem būs iespēja saņemt individuālas karjeras konsultācijas pie speciālistiem, tikties ar pedagogiem - karjeras konsultantiem,  kuri darbojas visās 15 Liepājas skolās, kā arī iepazīties ar karjeras izglītības piedāvājumu Liepājas Jauniešu mājā.

Šajā mācību gadā mācības augstskolās uzsākuši 328 Liepājas vidusskolu absolventi, kas ir ievērojami vairāk nekā iepriekšējos gados.  Budžeta grupās iestājās 216, t.i. par 77 skolēniem vairāk nekā iepriekšējā gadā.    

Līderpozīcijas  augstskolu vidū  Liepājā pērn joprojām saglabāja Latvijas Universitāte (42) un Liepājas Universitāte (38). Populāras jauniešu vidū ir arī RTU (31), RTU Liepājas filiāle( 27), Liepājas Jūrniecības koledža (26), RSU Liepājas filiāle (21), Rīgas Stradiņa Universitāte (15), Sporta pedagoģijas akadēmija 11.

Vērtējot izglītības jomas, kādas izvēlējās jaunieši, populārākās bija sociālās zinātnes, komerczinības un tiesības (73), dabas zinātnes, matemātika un informācijas tehnoloģijas (55), veselības aprūpe un sociālā labklājība (55). Arvien vairāk pieaug arī jauniešu interese par inženierzinātnēm, ražošanu un būvniecību.  ‘

Izstāde "Kur mācīties tālāk?" notiek projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki