Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Skolēni mācās atšķirt pelēko Liepājas vārnu no kraukļa


atlikušas 250 zīmes


Skolēni mācās atšķirt pelēko Liepājas vārnu no kraukļa

Ceturtdienā, 06. aprīlī, 2017 | BIRKAS: konkurss , putni , bērnu un jaunatnes centrs , Izglītības pārvalde
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Izglītības pārvalde

Mazākais putns Liepājā ir zeltgalvītis, bet retākais ir zilā vārna. Šādus interesantus faktus par putniem, kas dzīvo Liepājā, uzzināja piekto klašu skolēni konkursā "Putni dzīvo Liepājā".

Konkursu 5. aprīlī rīkoja Bērnu un jaunatnes centrs sadarbībā ar Liepājas Universitāti, informē Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Lai veicinātu skolēnu interesi par dabas pasauli un attīstītu intelektuālās spējas, erudīciju un loģisko domāšanu, katru gadu Liepājas Bērnu un jaunatnes centrs sadarbībā ar Liepājas Universitāti rīko skolēnu erudīcijas konkursu "Putni dzīvo Liepājā".

Šogad konkursā piedalījās desmit 5. klašu skolēnu komandas un pedagogi. Konkursa rīkošanā piedalījās arī Liepājas Universitātes Dabaszinātņu fakultātes studenti un profesore Ludmila Karule.

Erudīcijas konkursa tēma bija putni – interesantākie un biežāk sastopamie putni gan Liepājā, gan arī Latvijā. Skolēniem ar radošu uzdevumu palīdzību bija jāatbild uz jautājumiem par dažādiem interesantiem notikumiem putnu dzīvē, bērni mācījās arī atšķirt putnu balsis utt. Bija iespēja apskatīt arī putnu izbāzeņus, kurus bija atnesuši Universitātes studenti.

Veiksmīgākās un atjautīgākās komandas apbalvoja ar LBJC diplomiem un balvām:
1.vieta Centra sākumskolas komandai "Pupuķi";
2.vieta Liepājas internātpamatskolas komandai "Skanīgie piecīši";
3.vieta Liepājas 3. pamatskolas komandai "Dzintariņš"

Martā Liepājas Olimpiskajā centrā izstādes "Ražots Liepājā" ietvaros mazie un lielie liepājnieki kopumā sagatavoja 26 strazdu būrīšus, kas jau ir uzstādīti Raiņa parkā.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki