Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Skolēni radoši un atraktīvi iepazīst inženierzinātnes


atlikušas 250 zīmes


Skolēni radoši un atraktīvi iepazīst inženierzinātnes

Piektdienā, 17. maijā, 2019 | BIRKAS: Izglītības pārvalde
Izdrukāt Ziņot
FOTO: publicitātes

Jaunliepājas tirgus laukumā projektā “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” aizvadīts pasākums “Radošas un izglītojošas STEM, vides un video tehnoloģiju nodarbības”.

Tās apmeklēja vairāk nekā 500 skolēni no 4. līdz 7. klasei – sešu projektā iesaistīto izglītības iestāžu izglītojamie, informē Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Pasākuma mērķis bija  atraktīvā un uzskatāmā veidā iepazīstināt skolēnus ar mūsdienīgām un modernām tehnoloģijām, iespējām mašīnbūves un metālapstrādes nozarē, rosinot interesi un motivējot jauniešus pievērsties inženierzinātnēm.

Pasākumā skolēni tika padziļināti iepazīstināti ar STEM jomas priekšmetiem interesantā un aizraujošā veidā – katrā no četrām jomām visas dienas garumā darbojās radošās darbnīcas: darbnīca S, kurā notika fizikas un ķīmijas eksperimenti un paraugdemonstrējumi teltī un laukumā; darbnīca T, kurā skolēni iepazinās  – tehnoloģijas – virtuālās realitātes planetārijs un tehnoloģijas mūzikā; darbnīca E – inženierzinātnes – Tehnobuss; darbnīca M– matemātika – matemātikas apguve, iepazīstot varbūtību teorijas elementus un trikus.

Pasākumā bija ieradies Tehnobuss – speciāli aprīkota mobila ceļojoša mācību laboratorija, kas aprīkota ar multimediju sistēmām, informācijas un prezentāciju stendiem, programmējamu ciparu vadības sistēmu metāla apstrādes iekārtām un 3D printeri, metināšanas izmēģinājumu stendu, automatizācijas minirūpnīcu, pneimatikas eksperimentu stendu, zobratu mehānikas un dinamo stendu. Nodarbības notika profesionāla instruktora vadībā,  kuram ir darba pieredze  mašīnbūves nozarē. Skolēniem tika prezentētas iekārtas, izskaidrotas mūsdienīgu sistēmu darbības principi un pielietojums.

Jaunieši arī paši varēja pamēģināt darboties ar reālām iekārtām un sistēmām.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki