Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Skolēni sākuši darbu pašvaldības nodarbinātības projektā


atlikušas 250 zīmes


Skolēni sākuši darbu pašvaldības nodarbinātības projektā

Izdrukāt Ziņot
FOTO: Izglītības pārvalde

Otrdiena, 5.jūnijs, bija pirmā darba diena tiem 50 skolēniem vecumā no 13-14 gadiem, kuri tikuši pie iespējas strādāt algotu darbu pašvaldības līdzfinansētajā nodarbinātības projektā.

4.jūnijā bija iepazīšanās diena, bet otrdien no 9 līdz 13 bērni jau strādāja  vairākās pilsētas skolās, Komunālajā pārvaldē un pašvaldības aģentūrā "Nodarbinātības projekti", informē Liepājas Izglītības pārvalde sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Šovasar plānots nodarbināt pavisam 250 skolēnus. Skolēniem no 13 –14 gadiem algotais darbs tiek organizēts no 5. jūnija līdz 18.augustam piecās maiņās pa divām nedēļām. Skolēni strādā izglītības iestāžu  labiekārtošanas darbos, Komunālajā pārvaldē pilsētas parku un pludmales sakopšanā, puķu dobju ravēšanā, arī citos pašvaldības uzņēmumos un iestādēs.  

Tā kā šogad uz 250 darba vietām bija pieteikušies krietni vairāk strādātgribētāju (663), nekā iespējams nodrošināt darbs vietas, katrai skolai tika iedalīts noteikts darba vietu skaits jeb kvotas, proporcionāli pieteikušos skolēnu skaitam.

Visaktīvāk darbam vasarā bija pieteikušies skolēni no Valsts 1. ģimnāzijas, O.Kalpaka 15. vidusskolas, Draudzīgā aicinājuma 5. vidusskolas, 8. vidusskolas un Raiņa 6. vidusskolas.

Skolās tika izveidotas komisijas, kuras, atbilstoši  iedalīto kvotu skaitam, izvērtēja pieteikušos pretendentus darbam vasarā, ņemot vērā šādus kritērijus: skolēns ir no ģimenes, kurai ir trūcīgās vai maznodrošinātās ģimenes statuss; skolēns atrodas aizbildnībā, ir no sociālā riska vai daudzbērnu ģimenes; skolēnam ir labas sekmes un uzvedība, pozitīva attieksme pret darbu.

Savukārt skolēni no 15 līdz 19 gadu vecumam darbam vasarā reģistrējās Nodarbinātības Valsts aģentūras (NVA) mājas lapā www.nva.lv Šogad Liepājas pašvaldība no NVA pieprasījusi 100 darba vietas - šie skolēni strādās pašvaldības iestādēs un uzņēmumos. Darba vietas skolēniem ar NVA starpniecību piedāvā arī pilsētas uzņēmēji.

Liepājas pašvaldības līdzfinansējums skolēnu nodarbinātībai vasarā šogad ir ap 76 000 eiro.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki