Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Skolēniem stāstīs par Spānijas kultūru un literatūru


atlikušas 250 zīmes


Skolēniem stāstīs par Spānijas kultūru un literatūru

Trešdienā, 11. oktobrī, 2017 | BIRKAS: lekcija , Zanda Gūtmane , Agate Babina , Humanitāro un mākslas zinātņu fakultāte
Izdrukāt Ziņot
Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes dekāne Zanda Gūtmane.
Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes dekāne Zanda Gūtmane.
FOTO: Ģirts Gertsons

13. oktobrī pulksten 16 Liepājas Universitātē, Kūrmājas prospektā 13, 118. telpā notiks Valodu un kultūras studiju skolas nodarbība par Spānijas kultūru.

Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes (HMZF) docētāji šādu nodarbību piedāvā Liepājas pilsētas un rajona vecāko klašu skolēniem, kā arī visiem citiem interesentiem, informē Zanda Gūtmane, HMZF dekāne.

Šajā tikšanās reizē studiju programmas "Eiropas valodu un kultūras studijas" lektore, spāņu valodas pasniedzēja, humanitāro zinātņu maģistre Agata Babina iepazīstinās ar spāņu kultūras nozīmīgākajām parādībām. Interaktīvajā nodarbībā tiks sniegts neliels ieskats dažādu kultūru klātesamībā mūsdienu Spānijā, kā arī aplūkota Spānijas valodas, ģeogrāfijas, personību nozīme citu zemju kultūrās.

Sarunas turpinājumā salīdzināmās literatūras asoc. profesore Zanda Gūtmane kopā ar auditoriju meklēs atbildi uz kādu simboliski skaidrojamu jautājumu, kas cieši sakņots spāņu kultūrā – kas ir donkihotisms? Kā un vai mēs šodien saprotam šo apzīmējumu, kāda ir tā izcelsme un interpretācijas iespējas? Kāda ir Servantesa radītā koncepta nozīme Spānijas, Eiropas un Latvijas kultūrā?

Nākamā Valodu un kultūras studiju skolas nodarbība būs veltīta Amerikas kultūrai un angļu valodas ietekmei uz latviešu valodu.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki