Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Skolotāju trūkumam risinājumu meklē skolu vadītāji paši


atlikušas 250 zīmes


Skolotāju trūkumam risinājumu meklē skolu vadītāji paši (20)

Autors: Sarmīte Pujēna
Svētdienā, 03. februārī, 2019 | BIRKAS: 6.vidusskola , Izglītības pārvalde , Dome , Kārlis Strautiņš , izglītība
Izdrukāt Ziņot
FOTO: no informator.news

Virknei Liepājas skolu šobrīd trūkst gan eksakto priekšmetu, gan valodu un citu mācību priekšmetu skolotāju, pēc Izglītības pārvaldes datiem – pavisam desmit. Kā aizpildīt šo robu?

Mēdz teikt, ka nekas labāks par naudu nav izdomāts. Mediķu trūkumu reģionos ar naudas (pārcelšanās kompensācijas) palīdzību sākusi risināt Veselības ministrija. Izglītības un zinātnes ministrija šādu iniciatīvu nav parādījusi, bet varbūt to varētu pašvaldība?

Izglītības pārvalde uz jautājumu, vai pašvaldībai ir iespēja, piemēram, maksāt vairāk tiem skolotājiem, kuru trūkst, lai ieinteresētu strādāt Liepājas skolās, atbild:

"Pašvaldība nepiemaksā. Katras skolas direktors rīkojas ar savai skolai piešķirtām mērķdotācijām un izvērtē iespēju piemaksāt skolotājiem."

Tāpat skolu direktoriem pašiem jārisina jautājums, kur atrast aizvietotāju skolotāju īslaicīgas prombūtnes laikā. Pēc Izglītības pārvaldes sacītā,  skolas tādos gadījumos izmanto "iekšējos resursus", piemēram, ja prombūtnē ir matemātikas skolotājs, tad matemātiku aizvieto cits matemātikas skolotājs, vai matemātiku uz skolotāja prombūtnes laiku samaina ar kādu citu mācību priekšmetu.

Raiņa 6.vidusskolā šogad nav skolotāju deficīta, bet vēl pirms gada, kad bērnu kopšanas atvaļinājumos aizgāja un ilgstoši slimoja vairāki pedagogi, nezinājām, kur ņemt latviešu valodas, angļu valodas, krievu valodas, mājturības skolotājus, stāsta skolas direktors Kārlis Strautiņš. Viņš norāda, ka deficīts valsts mērogā ir arī tā sauktie STEM pedagogi (zinātne, tehnoloģijas, inženierija, matemātika).

Lai piesaistītu deficītos pedagogus, viņi kaut kā ir "jāiekārdina", piemēram, piedāvājot konkurētspējīgu algu, uzskata Strautiņš. Taču skola viena pati to nevar izdarīt. Ja pašvaldība piefinansētu, būtu citādi. Tāpat skola arī nevar radīt "rezervistu soliņu", no kura paņemt pedagogu, kas varētu aizvietot, piemēram, ilgstoši slimojošu pedagogu.

Kā pagaidu risinājumu Strautiņš redz 2., 3., 4. kursa studentu piesaisti. Tāpēc 6.vidusskola jau noslēgusi līgumu ar Liepājas Universitāti, un no 1.septembra izmēģinās studentus kā īslaicīgus pedagogu aizvietotājus.

Viena iespēja, kā vismaz uz pieciem gadiem piesaistīt jaunos pedagogus Liepājai, būtu pašvaldības stipendijas, taču šobrīd ir tikai viena pašvaldības stipendiāte – topošā matemātikas skolotāja, kas mācās Liepājas Universitātes 3. kursā.

Saskaņā ar Izglītības pārvaldes sniegtajiem datiem, šobrīd Liepājas skolās trūkst desmit mācību priekšmetu skolotāju: A.Puškina 2. vidusskolā, Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolā un O.Kalpaka Liepājas 15. vidusskolā trūkst latviešu valodas un literatūras skolotājs; 3.pamatskolā – mūzikas skolotājs, 5.vidusskolā un 15.vidusskolā – matemātikas skolotājs, 5.vidusskolā – angļu valodas skolotājs, 12.vidusskolā – bioloģijas, dabaszinību un ģeogrāfijas skolotājs.


Sludinājums

Par atbildīgo
15:01 | 03/02/19
ZIŅOT
(-6)
(13)
+

Tikmēr galvenais atbildīgais par izglītības nozari Jānis Vilnītis, staigā pa sasnigušām ielām un taisa bezjēdzīgus video. Klauns.

Nost ar Niedri!
18:49 | 03/02/19
ZIŅOT
(-3)
(9)
+

Palasi un iepazīsties ar atbildīgajām izglītības jomas personām: https://www.liepaja.lv/dokumenti/izglitibas-nozares-attistibas-koncepcija/. Skaidri uzskaitītas izglītības pārvaldes funkcijas. Intresanri, ka nekādus priekšlikumus no tām nesaņemam gadiem. Kadru trūkums ir ielaista un sen zināma problēma.

arī pedagogs
09:57 | 04/02/19
ZIŅOT
(-0)
(16)
+

6.skolā neviens sevi cienošs skolotājs strādāt neies, jo tur..."skolēnam vienmēr taisnība"/

Skolotāja
19:00 | 03/02/19
ZIŅOT
(-3)
(16)
+

Jāņa Vilnīša kompanjons Atis Deksnis jau 2 gadus vada šo nozari. Pilnīgs 0. Tagad izglītība atdota vēl nezinošāku cilvēku rokās. Vilnītis komplektā ar Goldes sekretāri ir ņirgāšanās par ikvienu izglītības darbinieku. Tas ir traģiski.

Nost ar nost.. :D
19:00 | 03/02/19
ZIŅOT
(-1)
(15)
+

Pašvaldībai ir jārod risinājums ne tikai kā piesaistīt trūkstošos pedagogus, bet arī kā uzlabot izglītības līmeni kopumā. Ir ļoti bēdīgi, ka skolu reitingos Liepājas skolas ir jāmeklē tālu no top skolām, kautkur ap 70tajām vietām.

Nost ar nost.. :D
19:00 | 03/02/19
ZIŅOT
(-0)
(7)
+

Pašvaldībai ir jārod risinājums ne tikai kā piesaistīt trūkstošos pedagogus, bet arī kā uzlabot izglītības līmeni kopumā. Ir ļoti bēdīgi, ka skolu reitingos Liepājas skolas ir jāmeklē tālu no top skolām, kautkur ap 70tajām vietām.

Kvalitāte
19:45 | 03/02/19
ZIŅOT
(-0)
(15)
+

Neesmu ne reizi no atbildīgo mutēm dzirdējusi kaut vienu teikumu, kā plāno uzlabot kvalitāti.

19:18 | 03/02/19
ZIŅOT
(-3)
(14)
+

Drīz aizies vecā gvarde...

neesat pamanījuši, ka
22:14 | 03/02/19
ZIŅOT
(-0)
(10)
+

Kārļa Strautiņa skolotāji pamazām pārceļo uz LMMDV

jāja
18:57 | 04/02/19
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Tie jau vienīgie protot strādāt! Vietējie nekam nederot, vajag visus nomainīt;)))!!!

bet
22:20 | 03/02/19
ZIŅOT
(-0)
(15)
+

LMMDVdirektores k-dze katrā sapulcē saviem skolotājiem jautā, kādēļ viņi strādā tieši šai skolā...laikam nav vēl sapratusi patieso situāciju-drīz vadzis lūzīs!

hmmm
22:39 | 03/02/19
ZIŅOT
(-1)
(17)
+

Tiešām kur gaida latv. val. skolot.? Kaut kā nav redzēti sludinājumi. Vai tik tās nav fiktīvas vakances? Gribētu strādāt

Būsim objektīvi
22:54 | 03/02/19
ZIŅOT
(-6)
(2)
+

Ar Jāni Vilnīti viss ir ok, bet ar viņa partjas biedriem domē ir tiešām ,,palāta''

Filoloģe
14:36 | 04/02/19
ZIŅOT
(-1)
(3)
+

Jā , kāpēc man nepajautā , vai nevēlētos " piestrādāt " ?
Par kvalitāti : ne visi var būt teicamnieki , pēc tam profesori , un vēl trakāk prezidenti , zinātnieki . Kurš strādās tik nepieciešamo ikdienas,vienkāršo darbu ??? Moderni skandināt "uzlabot kvalitāti "Kā to saprast ?

Hmm
14:43 | 04/02/19
ZIŅOT
(-1)
(7)
+

Vecā gvarde aiziet. Sabiedrībai nepatīk, ka runā par skolotāju algām, pašiem skolotājiem arī - kā ir, tā ir. Puikas bez kvalifikācijas vasarā piestrādā celtniecībā, savs 1000 mēnesī sanāk. Skatos 2. skola meklē 3 skolotājus, alga 750. Par ko kunkstēt, ka jaunie nenāk? It kā tāpat nebūtu skaidrs, kāpēc ar stīvu aci uz skolu skatās. Pusalgu samaksās, divas kravas darba saliks un vēl nonievās.

amatnieks
15:02 | 04/02/19
ZIŅOT
(-4)
(6)
+

Oho! Interesanti gan zināt, kur tāda būvfirma ar 1 tūkst. eiro algām palīgstrādniekiem? Tādas algas varbūt ir ļoti nelIelam speciālistu skaitam.

amatnieks
15:02 | 04/02/19
ZIŅOT
(-3)
(3)
+

Oho! Interesanti gan zināt, kur tāda būvfirma ar 1 tūkst. eiro algām palīgstrādniekiem? Tādas algas varbūt ir ļoti nelIelam speciālistu skaitam.

To Hmmm
18:33 | 04/02/19
ZIŅOT
(-0)
(7)
+

Tiešām nekur nevaru atrast vakances Liepājā , īpaši jau latv.val.skolot.Arī gribētu strādāt!

exiņa
20:28 | 04/02/19
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

Dažā "labā" skolā direktors piesit kanti skolotājām. ja skolotāju direktors apprec, cerams, ka skolotāja pamet skolu, lai nebūtu interešu konflikts?
Miezis varētu pastāstīt, kā viņa vispār izdevās iesēsties skolas direktora krēskā? Varbūt tuviniece no izglītības pārvaldes piepalīdzēja? Kā tur īsti ir?

Jānis
09:00 | 05/02/19
ZIŅOT
(-2)
(5)
+

Vakances ir, pirmkārt, skolās par skolotāju var tikt strādāt caur pazīšanos, otrkārt, skolotāju slodzes ko piedāvā skolas ir mazas, kad "uz rokas " sanāk 400 - 500 euro, treškārt. skolas jauniem kolēgiem nav atbalstošas un uz sadarbību vērstas.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki