Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Skolu reorganizācijas nākamais solis – 8.vidusskolas pārtapšana


atlikušas 250 zīmes


Skolu reorganizācijas nākamais solis – 8.vidusskolas pārtapšana (7)

Autors: Sarmīte Pujēna
Ceturtdienā, 14. martā, 2019 | BIRKAS: vakara maiņu vidusskola , 8.vidusskola , Kristīne Niedre-Lathere , izglītība , Jānis Vilnītis , Raiņa 3 , Raiņa 5
Izdrukāt Ziņot
Vakarskolas ēka Raiņa ielā 3.
Vakarskolas ēka Raiņa ielā 3.
FOTO: no googlemaps.com

14.martā pastāvīgajā Finanšu komitejas sēdē deputāti vienprātīgi atbalstīja lēmumu apvienot Liepājas vakara (maiņu) vidusskolu un 8.vidusskolu.

Kā sēdē sacīja Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere, "tas ir reorganizācijas nākamais posms" pēc pašvaldības lēmuma apvienot 2. un 12.vidusskolu. Kā skaidroja pārvaldes vadītāja, šādam lēmumam ir vairāki iemesli, un viens no tiem –no 2020. gada skolu tipoloģijā tādas kategorijas kā vakara (maiņu) vidusskola vairs nebūs. Tāpat būšot nepieciešami lieli ieguldījumi, lai vakarskolas ēkas Raiņa ielā 3 un 5 sakārtotu nākamajam mācību gadam. Savukārt 8.vidusskolai ir grūtības nokomplektēt vidusskolas klases. Mērs Jānis Vilnītis norādīja, ka pirms lemšanas jau šis jautājums pārrunāts ar abu mācību iestāžu vadītājiem, un šodien vakara (maiņu) vidusskolā norunāta tikšanās gan ar vadību, gan pedagogiem un audzēkņu vecākiem. Savukārt piektdien plānota tikšanās ar 8. vidusskolas pedagogiem un vecākiem.

Izglītības pārvalde informē, ka 14. martā deputāti arī Izglītības, kultūras un sporta komitejā konceptuāli atbalstījuši Izglītības pārvaldes priekšlikumu Liepājas vakara (maiņu) vidusskolas īstenotās programmas pārcelt uz 8. vidusskolu. Priekšlikums atbalstīts arī Izglītības komisijā 12. martā.

"Normatīvie akti nosaka, ka no 2020. gada 1. septembra minimāli pieļaujamais izglītojamo skaits vidējās izglītības iestādē ir vismaz 120 audzēkņi, jānodrošina vismaz divas paralēlās klases un skolēnu skaitam viena klasē jābūt vismaz 22 izglītojamiem. Tāpat vienam izglītojamam jānodrošina iestādē minimālā platība divi kvadrātmetri.

Izvērtējot Liepājas pilsētā esošo un prognozēto vispārējās izglītības iestāžu piepildījumu, mācību telpu noslodzi un to pilnvērtīgu izmantošanu, konstatēts, ka minētajām prasībām jau šobrīd nekvalificējas 8. vidusskola. Ņemot vērā izglītojamo skaitu 8.vidusskolas 10. – 12.klasēs (52 izglītojamie), tā nespēs izpildīt Ministru kabineta noteikumu   prasības. Tāpat Liepājas 8.vidusskolai nākotnē pastāv risks nenokomplektēt 1. klases.

Savukārt Liepājas vakara (maiņu) vidusskolas pastāvēšana esošajās ēkās Raiņa ielā 5 ir neekonomiska – ēkai nepieciešami ievērojami ieguldījumi – 52 000 eiro pagraba sienu sanācijai un telpu remontam. Tā kā atsevišķas izglītības programmas tiek īstenotas Raiņa ielā 3, arī šajā objektā jumta avārijas remontam nepieciešams ieguldīt 53 900 eiro.
 
Saskaņā ar Vispārējās izglītības likuma pārejas noteikumiem vakara (maiņu) vidusskolas kā vispārējās izglītības iestāžu tips tiks izslēgts no regulējuma ar 2020.gada 1.septembri. Vispārējās izglītības likuma grozījumos, kas stāsies spēkā 2020.gada 1.septembrī, paredzēti divi vispārējās vidējās izglītības iestāžu tipi – vidusskolas un valsts ģimnāzijas, no vispārējās vidējās izglītības iestāžu tipoloģijas izslēdzot vakara (maiņu) vidusskolas. Tajā pašā laikā tiek saglabāta iespēja neklātienes un tālmācības programmas īstenot vidusskolās.

Neklātienes un tālmācības apmācību forma ir joprojām ir pieprasīta un nepieciešama gan tiem izglītojamiem, kuri dažādu apstākļu dēļ nespēj pabeigt vidusskolu klātienē, gan arī latviešiem ārzemēs, kuri vēlas apgūt vidējo izglītību. Vakarskolas programmas plānots nodot 8. vidusskolai, visi tās audzēkņi arī varēs turpināt iesāktās mācības, tāpat kā līdz šim.  

Šobrīd Vakara (maiņu) vidusskolā mācās 302 izglītojamie no 15 līdz 50 gadiem, no kuriem trešā daļa apgūst vidējo izglītību tālmācībā. 8. vidusskolā mācās 577 audzēkņi. Apvienojot abas skolas, veidotos spēcīga vidusskola ar audzēkņu skaitu ap 900, tas ļautu stiprināt arī skolas pedagogu potenciālu. Šobrīd abās skolās 16 pedagogi ir pensijas un pirmspensijas vecumā.

8. vidusskolā no jaunā mācību gada plānots īstenot arī pamatizglītības profesionāli orientētā virziena programma "Jūras zinības", kura šogad tiek aprobēta Liepājas internātpamatskolā.

Lai stiprinātu 8. vidusskolu arī sākumskolas posmā, tiek apsvērta iespēja skolas vienā korpusā, sakārtojot tam atbilstošu infrastruktūru, īstenot arī pirmsskolas izglītības programmu 5 – 6 gadus vecu bērnu apmācībai," informēja pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.


Sludinājums

Pēcis
18:40 | 14/03/19
ZIŅOT
(-3)
(9)
+

Ļoti labi. Galvenais, lai pietiek politiskās gribas to visu novest līdz galam un sakārtot skolu tīklu. Sen tas bija jādara. Pēc tam - bērnudārzu jautājumu lūdzu sakārtot!

Kārlis
19:54 | 14/03/19
ZIŅOT
(-4)
(3)
+

Atkal tie paši grābekļi. Iesaistītajiem par tik izmaiņām jāuzzina no ziņām.

chill
22:40 | 14/03/19
ZIŅOT
(-4)
(11)
+

kāpēc Pāvels Sereda neskrien arī pa šo skolu ar lapiņām un nevāc parakstus? Kāpēc Saskaņa vienbalsīgi atbalsta šo skolu reformu, bet skaļi kliedz par 2.skolu, kas ir tikpat tukša? Atbilde - populisti un demagogi, kas izmanto stulbus vecākus, lai taisītu sev politisko piaru, pieslēdzoties ar mūžam aktuālo viņu informatīvajā telpā "rokas nost no krievu skolām".
bet skolas ir jāapvieno. Nav īsti normāli, ka knapi vienu pirmo klasi var sakasīt. Neko nedarot, nākamgad visas šīs skolas var vispār aizklapēt. Būtu jautri tad paskatīties uz visu dumjo vecāku - protestētāju sejām un učilkām-bezdarbniecēm.

Piekrītu
09:18 | 15/03/19
ZIŅOT
(-1)
(6)
+

Piekrītu katram Jūsu vārdam! Žēl, ka tādu (domājošo) cilvēku ir mazākums, pat īpaši krievvalodīgo auditorijā.

))))))))))
11:10 | 18/03/19
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Man tā fotogrāfija patīk !!!!!
Kā jau pie liepājniekiek....labā roka nezin ko kreisā roka dara.....

Zoja
15:46 | 19/03/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

8.vidusskolas apkārtne līdzinās pēckara drupām, tur vispār kauns galvu pagriezt garām ejot. Ko tad brīnīties, ka skolēni nevēlas mācīties tādā pufaikciema ēkā!? Nevienu gadu netiek apkārtnē nekas uzlabots, krūmiņi un koki kropli jau augšanas procesā,žogs salauzts gadiem, bet tāda ekstra kā kāda puķu dobe jau laikam neiedomājama. Izskatās, ka tā ir pilnīgi cita pasaule

Maître TOSSA
21:54 | 19/03/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Grand marabout vaudou sorcier, roi des puissant fétiche vaudou,prêtre et grand voyant, spécialiste des problèmes de couple, rituel de retour affectif rapide en 7 jours, puissance sorcier vaudou de tous les travaux occultes vaudou, retour affectif rapide le plus efficace, amour,argent,couple,devenir riche,pacte avec diable,porte monnaie magique,porte feuille magique,problèmes de la sorcellerie...
Téléphone WhatsApp : 0022 997 638 657 , E-mail: contact.marabout.vaudou@gmail.com
Siteweb: www.marabout-vaudou-retour-affectif.com

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki