Iestājoties aukstam laikam, piektdien Liepājas slimnīcā sniegta 1957.gadā dzimušam vīrietim, kurš guvis potītes un pēdas apsaldējumu. Citu sala upuru vēl nav.

Vīrietis stacionēts un patlaban ārstējas Ķirurģijas nodaļā. Pagaidām Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) nodaļā nodaļā nav vērsušies cilvēki ar hipotermiju, jeb ķermeņa atdzišanu.

NMP nodaļas virsārsts Uldis Balodis skaidro, ka hipotermija var iestāties, ja būtiski pazeminās ķermeņa temperatūra, ilgstoši atrodoties aukstumā ārā vai aukstā ūdenī. Atdzišanas rezultātā organisms sāk zaudēt siltumu ātrāk nekā spēj to atjaunot. Visjūtīgākie pret siltuma zudumu ir bērni un vecāka gadagājuma cilvēki, tāpēc tie jāpieskata īpaši rūpīgi. Vedot bērnu ratos jāpārliecinās vai viņš ir silti sasegts, vai nosegtas ir arī ausis un seja. Ja bērnu ved ragaviņās, tas nevar ilgstoši nekustīgi sēdēt, viņam ir jāpieceļas un jāpastaigā. Arī cilvēkus gados nevajadzētu atstāt vienus mājās, sevišķi tos, kuriem ir malkas apkure.

Ja kāds ir nolēmis uzturēties ilgāku laiku laukā, tad būtu jāvalkā konkrētiem laika apstākļiem atbilstošs apģērbs, saka Uldis Balodis un piebilst, ka labāk, ja aukstā laikā vairākas apģērba kārtas ir savilktas viena uz otru, nevis ir viens cieši piegulošs, biezs apģērbs. Tas nepieciešams, lai būtu nodrošināta gaisa cirkulācija. Kājām jābūt siltām, līdz ar to arī apaviem nevajadzētu būt pārāk ciešiem, kas arī nodrošina gaisa cirkulāciju. Tāpat nepieciešamas siltas zeķes, dūraiņi, cepure un šalle, jo visbiežāk cilvēki apsaldē atklātās ķermeņa daļas – degunu, vaigus, zodu, arī roku un kāju pirkstus.

Aukstā laikā nevajadzētu doties ārpus mājas alkohola reibumā, bet, ja jādodas mājās no kādām svinībām, labāk izsaukt taksometru. Vai arī mājup doties lielākā pulciņā, kad viens otru ar pieskatīt, jo alkohola ietekmē paplašinās ādas asinsvadi, mazinās drebuļu aizsargmehānisms un cietušais nespēj adekvāti uztvert apkārtni un notiekošo.

Gadījumā, ja cilvēkam ir augsts asinsspiediens vai kāda cita sirds saslimšana, viņam nevajadzētu aukstā laikā strādāt ārā. Piemēram, tīrīt sniegu. Bet, ja tomēr kāds ir nolēmis to darīt, tad vajadzētu silti saģērbieties un strādāt lēnām. Tāpat Uldis Balodis iesaka nemeklēt īsāko ceļu pāri ūdens tilpēm,jo nevar zināt, cik biezs ledus ir zem sniega kārtas. Ja ir tilts labāk iet pa tiltu, informē SIA "Liepājas reģionālā slimnīca" sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Grase.