Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Slimnīcas modernajā liftā iesprūst uz 50 minūtēm


atlikušas 250 zīmes


Slimnīcas modernajā liftā iesprūst uz 50 minūtēm (10)

Autors: Kaspars Migla
Pirmdienā, 26. septembrī, 2011 | BIRKAS: Slimnīca , lifts
Izdrukāt Ziņot

Pirmdien portālam piezvanīja liepājniece, kura reģionālās slimnīcas modernizētajā liftā kopā ar vēl divām pasažierēm pavadīja 50 minūtes.

Kā pastāstāstīja Aija Moskovaja, pirmdien pulksten 10 viņai sākas rehabilitējošā vingrošana slimnīcas 7.stāvā. Pirms iekāpšanas liftā viņa gribēja pārliecināties vai nekavē, tādēļ paskatījās pulkstenī, kas rādīja 9.58. Kopā ar citiem pasažieriem uzbraukusi līdz 5.stāvam, kur daži cilvēki izkāpuši. Tālāk kopā ar dakteri Tatjanu Kozlovu un vēl vienu medicīnas darbinieci vajadzējis braukt uz 7.stāvu, taču lifts "iesprūdis". Tūdaļ sākušas spiest pogas, ar kurām var izsaukt meistarus, taču ilgu laiku nav bijis nekādas reakcijas. Tikai pēc 30 minūtēm liftā parādījusies informācija, ka meistars strādā. No lifta Aija izkāpusi tikai 10.50, pārdzīvojumu un emociju pilna, vieglā šokā. Ārstnieciskās vingrošanas seanss vairs nebija ne prātā, bet nācies izmērīt asinsspiedienu. Ilgstoši meklējot šādu iespēju, Aija tikusi nosūtīta no viena kabineta uz otru, bet, neskatoties uz vairākkārtējiem lūgumiem, tā arī neviens to nav izdarījis.

Uzņēmuma "Latvijas lifts – Šindlers", kurš veica augustā svinīgi atklāto liftu rekonstrukciju, projektu vadītāja Inta Teilone vēl nevarēja  sniegt sīkākus paskaidrojumus par konkrēto gadījumu un konkrēto liftu. Pēc viņas sacītā liftu modernizācija nozīmējot to pašu, ko vecam rumpim pielikt jaunas kājas, vai arī otrādi. Vajadzīgs laiks, lai viss sastrādātos, bet pārbaudīt visu var tikai reālos apstākļos. Šiem liftiem standarta durvju platums ir viens metrs, bet Liepājas slimnīcā - 1,20. Tas arī prasa papildu regulēšanu un laiku.

Atgādināsim, ka portāls jau augustā rakstīja, ka Liepājas Reģionālajā slimnīcā pabeigta pirmo sešu liftu rekonstrukcija. Liftu nomaiņas kopējās izmaksas ir 462 350 latu. Slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Grase pavēstīja, ka turpinot īstenot slimnīcas rekonstrukcijas pirmo kārtu, janvārī LRS sāka nomainīt vecos, savu laiku nokalpojušos liftus, kā arī to priekštelpu veco durvju vietā uzstādītas ugunsdrošības noteikumiem atbilstošas automātiskās durvis un izremontētas liftu halles.

Liftus rekonstruēja uzņēmums "Latvijas lifts – Šindlers", kas uzvarēja iepriekš rīkotā iepirkumu konkursā. Liftu nomaiņas kopējās izmaksas ir 462 350 latu. To nomaiņa iecerēta divos posmos. Pirmajā posmā nomainīti seši lifti ‒ trīs mazie pasažieru lifti, divi lielie lifti, kā arī viens virtuves lifts.

Projekta laikā veikta veco liftu demontāža un šahtu pārbūve, jauno liftu montāža, apdares darbi, kā arī liftu sertifikācija un nodošana ekspluatācijā.Lai nodrošinātu vides pieejamību cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, viens no lielajiem liftiem aprīkots ar speciālām pogām Braila rakstā un skaņas signālu atbilstoši vājredzīgu un vājdzirdīgu cilvēku vajadzībām.
Tā kā lielajiem liftiem ir plašākas durvis un tajā ērtāk ir iekļūt ar ratiņkrēsliem, to varēs izmantot cilvēki ar kustību traucējumiem. Savukārt ar otru lielo liftu tiks pārvadāti gulošie pacienti, paskaidroja Grase.


Sludinājums

He
13:02 | 26/09/11
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Jāsāk pierast!

007
14:31 | 26/09/11
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

Tad jau atkal kaut ko lētu iemontējuši ,bet noformējuši pa dārgo.

!!!
14:46 | 26/09/11
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Tā arī var būt!

Asinsspiediens
16:10 | 26/09/11
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

Štrunts ar pārspriedumiem par liftu---tas meistaru un atbildīgo personu ziņā!
Mani satrauc Aijas teiktais,KA SLIMNĪCĀ TRENKĀ NO VIENA UZ OTRU KABINETU ,LAI VIŅAI IZMĒRĪTU ASINSSPIEDIENU...ŠAUSMAS!!! KUR NONĀKUSI MŪSU SLIMNĪCA UN mediķi .!!! Jā, tiešām ar mazo burtu!
Aija ! Jums kaut kur Rīgā par to jāziņo! Mediķu paviršība, bezatbildība Liepājas slimnīcā---nepārspējama ik dienas!

j
02:39 | 27/09/11
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

labi ka kāda dzemdētāja liftā nebalsoja

doks
10:30 | 27/09/11
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

assinspiediena kom nu burvigs.!
savu spiedienu var ari aptieka izmerit un vienmer tak ir iespeja doties uz citu slimnicu nesaprotu kada jega tad braukt uz slimnicu un pec tam raudat ka ir slikta aprupe ? !

a
15:29 | 27/09/11
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Ticiet man ,kundze bija diezgan agresīva ,kad tika ārā no lifta .Spiedienu viņa nelūdza mērīt ,bet savas dusmas gan izlika uz pilnigi garāmejoša mediķa !Mediķi nav liftu montieri ! Fui liftu montieriem !!!

aaa
22:13 | 27/09/11
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

problēmas var radīties arī ar jaunām lietām, nevajag jau trakot, ar trakošanu neko nevar panākt!

Oskars
13:06 | 29/09/11
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Domāju, ka nopietni jāizvērtē šis gadījums. Labi, ka visi palika dzīvi un veseli, bet atceramies, ka tas ir SLIMNĪCAS lifts! Tajā varēja braukt smagi slims cilvēks, nedod dievs, slims ar sirdi. 50-it minūšu laikā varēja aiziet pie dieviem un nekādu palīdzību nesaņemt. Tāpat par to asinsspiediena izmērīšanu - cik tur tā darba - to varēja izdarīt jebkurā nodaļā, tikai pietrūka mediķu iejūtības - te nu ir redzama attieksme! Tad nav jābrīnas, ka Liepājas slimnīca'iedzīvotāju vidū ir ar negatīvu nokrāsu.

dokam....
18:52 | 01/10/11
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Negribas ticēt , ka "doks " komentē asinsspiedienu!!! Būtu tak studiju gados ne tikai anatomiju iemācījies, bet arī pareizrakstību.Švaki ,pavisam švakiņi dokiņi Liepājā,tikai klusējam, ja nu kas, varbūt tomēr manu dzīvību kādu minūti ilgāk pavilks.......................

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki