Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Sniegs un sals šobrīd ļauj izbaudīt dažādus ziemas priekus


atlikušas 250 zīmes


Sniegs un sals šobrīd ļauj izbaudīt dažādus ziemas priekus (2)

Otrdienā, 05. janvārī, 2016 | BIRKAS: slidotava , Beberliņi , Ledus halle , stadions Olimpija
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Liepājas dome

Pieturoties salam un izveidojoties 20 cm biezai sniega segai, Liepājā iestājušies labvēlīgi laika apstākļi, lai gan lieli, gan mazi varētu izbaudīt dažādus ziemas priekus un aktīvās atpūtas iespējas.

Trešdien, 6. janvārī, tiks atvērta publiskā slidotava Kūrmājas prospekta galā, pie stadiona "Olimpija", kas liepājniekiem un pilsētas viesiem sniegs iespēju izbaudīt slidošanu Liepājas centrā. Slidotava darbosies katru dienu, kamēr to ļaus laika apstākļi.
 
Slidotavas darba laiks:
• darba dienās no pulksten 14 līdz 19;
• brīvdienās no pulksten 11 līdz 21.

Apmeklētājiem būs pieejama arī slidu noma. Slidu noma par vienu stundu būs 2 eiro stundā. Slidotavas apmeklētājiem, kuriem ir pašiem savas slidas, slidotava būs bez maksas, informē Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Ķēde.

Kopš Liepājas ūdenstilpes pārklājis pietiekami biezs ledus, arī Beberliņu ūdenskrātuvē, Karostā, var izbaudīt brīvdabas slidošanu gleznaina meža apvidū. Slidotavu iespējams apmeklēt ikvienam slidot gribētājam bez maksas, savukārt tiem, kuriem nepieciešamas slidas, "BB wakepark" pieejama slidu noma. Bērniem, skolēniem maksa par slidu nomu ir 3 EUR/stundā, bet pieaugušajiem – 5 eiro stundā.

Turpat blakus esošajā kafejnīcā iespējams sasildīties ar siltu tēju un iestiprināties ar dažādām uzkodām. Pēc ziemas prieku baudīšanas nosalušos degunus var sasildīt turpat blakus esošajā pirtī vai baļļā.

Slidotava Beberliņos, tāpat kā kafejnīca, darbojas darba dienās no pulksten 10 līdz 18, bet brīvdienās – no pulksten 10 līdz 20.

Ik svētdienu (ziemas peldēšanas sezonā: no oktobra līdz maijam) pulksten 14 Beberliņu ūdenskrātuvē, netālu no "BB wakepark" kafejnīcas, biedrības "VeloRonis" dalībnieki aicina pievienoties uz kopīgām  ziemas peldēm speciāli izveidotā āliņģī.

Atbilstoši laika apstākļiem arī par distanču slēpotājiem Liepājā tiks padomāts, izveidojot distanču slēpošanas trasi, kuru varēs izmantot ikviens slēpošanas cienītājs. Informācija par šo iespēju sekos.

Bērni un jaunieši, kam tuvāki slidkalniņi un laišanās ar ragavām pa tiem lejā, jau paguvuši iemēģināt Liepājā esošos pakalniņus. Vispieprasītākā šļūkšanas vieta ir Jūrmalas parkā, pie bērnu rotaļu laukuma, kā arī pakalni citviet pilsētā.

Liepājnieki un pilsētas viesi, kuri iecienījuši mierīgāku laika pavadīšanu, aicināti doties pastaigā pa apsnigušo Liepāju, kas līdzinās burvīgai pasaku valstībai, ko paspilgtina pilsētā izvietotie rotājumi. Viskrāšņāk ziemas pasakas sajūtu iespējams notvert Rožu laukumā pie lielās svētku egles, Adventa vainaga un romantiskā tiltiņa, kā arī pie Liepājas Universitātes, kur kokos iekārtas lukturīšu gaismas. Zem tām savu vietu atradusi pasaku grāmata. Blakus ir iespējams apsēsties uz liela vecmāmiņas krēsla un klausīties Ziemassvētku dziesmas vai pasakas audio formātā. Tāpat svētku rotājumi grezno Lielo ielu, Tramvaja tiltu, kā arī pilsētas mikrorajonus. Nesteidzīgās pastaigās, baudot gleznainus skatus, var doties arī pa omulīgajām Liepājas ielām un piesniegušajiem parkiem, kā arī Liepājas pludmali.

Nenoliedzami ziemas iestāšanās ir gaidīts laiks zemledus makšķerniekiem, kas iekārtojušies uz Liepājas ezera un citām pilsētā esošām ūdenstilpēm. Novēlam makšķerniekiem ne asakas, bet arī atgādinām nebūt pārgalvīgiem un izvērtēt ledus biezumu un stiprību, pirms uz tā kāpt.

Neatkarīgi no laika apstākļiem Liepājas Olimpiskā centra (LOC) ledus hallē ir iespēja baudīt slidošanas priekus iekštelpās. Turpat iespējams iznomāt slidas un citu inventāru. Ledus noslogojumam var sekot līdzi LOC mājas lapā šeit.

Lai ziemas prieki paietu bez raizēm, aicinām katru individuāli izvērtēt drošību un savu veselību, nododoties sportiskajām aktivitātēm ziemā. Esiet uzmanīgi uz slidkalniņiem, slidotavās, slēpojot un peldoties, kā arī ejot pa ielu, ja tās ir apledojušas.


Sludinājums

Andron Mc
12:30 | 05/01/16
ZIŅOT
(-3)
(0)
+

Pēc virsraksta sasanāk ka "ziemas prieki" jāizbauda pavasarī, vasarā un rudenī.
Jūs tur "redakcijā" gadijumā nelietojat Liepājas "kafiju"?

05
13:10 | 05/01/16
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Izlasīju gan virsrakstu, gan komentāru. Androns pats kaut ko lieto.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki