Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Sociālās tirgus ekonomikas ideja kļūst aizvien populārāka


atlikušas 250 zīmes


Sociālās tirgus ekonomikas ideja kļūst aizvien populārāka (5)

Ceturtdienā, 19. aprīlī, 2012 | BIRKAS: KDS , konference , Aija Raudiņa
Izdrukāt Ziņot
Aija Raudiņa (vidū) KDS Liepājas nodaļas biroja atklāšanā pērnvasar.
Aija Raudiņa (vidū) KDS Liepājas nodaļas biroja atklāšanā pērnvasar.
FOTO: Aigars Prūsis

Par iespaidiem rīkotajā starptautiskajā konferencē "Sociālā tirgus ekonomika: garants valsts izaugsmei un sociālai stabilitātei" stāsta KDS Liepājas nodaļas pārstāve Aija Raudiņa.

Ja būtu jāatbild uz jautājumu, kāpēc KDS rīko tik plašu, starptautiska mēroga konferenci par sociālās tirgus ekonomikas jautājumiem, tad atbilde ir sekojoša: Kristīgos demokrātus visā pasaulē apvieno ideja par sociālo tirgus ekonomiku pretstatā liberālajai tirgus ekonomikai.

Lai arī konferenci personīgi nebija pagodinājuši, tomēr sveicienus un laba vēlējumus saņēmām gan no LR Prezidenta A.Bērziņa, gan Lihtenšteinas prinča Hansa Ādamsa II, gan Nobela miera prēmijas laureāta Jozefa Štiglica (ASV), kurš, starp citu, plāno šā gada rudenī ierasties Latvijā ar vieslekciju, kā arī no citām dažādu valstu KDS amatpersonām.

Konferences atklāšanā Viņa ekselence arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankēvičs bilda, ka pati attīstības ideja ir bibliska, taču cilvēks kopš laiku sākuma ir tendēts pārkāpt Dieva noteiktās robežas, cilvēks izvirza materiālās vērtības kā prioritāras, ignorējot pārējās dimensijas, tādejādi ievedot pats sevi krīzē. Cilvēces attīstībai jāaptver visas dimensijas un visi cilvēki. Latvijas Evaņģēliski luteriskās Baznīcas bīskaps Einārs Alpe apstiprināja šo domu, bilstot, ka Jēzus noraida uzskatu, ka ekonomiskie jautājumi ir svarīgāki par garīgajiem.

Konferences lektori Klaus Bungers, Bernhards Vorms, Norberts Noihaus, Pjotrs Pīzs, Žaks Kosarts, Somijas parlamenta deputāts Pēters Ostmans un Latvijas ekonomistu asociācijas priekšsēdētājs Dr. Ivars Brīvers savās lekcijās uzsvēra domu, ka liberālā tirgus ekonomija ir savā norietā un ne tikai Eiropā, bet arī ASV ideja par sociālo tirgus ekonomiku kļūst arvien populārāka. Pamatojums sociālās tirgus ekonomikas pārākumam pār liberālo tirgus ekonomiku ir Vācija, viena no pasaules veiksmīgākajām ekonomikām, kura gandrīz vai vienā naktī no sabrukušas valsts pārvērtās par plaukstošu, stabilu ekonomiku. Ja gudru ekonomistu stratēģija ir likusi pamatus valsts uzplaukumam, tad kristīgā ticība ir avots, kas politiķus iedvesmo veidot saprātīgu un taisnīgu politiku.

Latvijas sociālās tirgus ekonomikas institūta direktors un KDS ģenerālsekretārs A.Agrums uzsvēra, ka liberālā tirgus ekonomika, ko Latvijas valdība izvēlējusies par mūsu valsts attīstības modeli, novedusi valsti krīzē un pagaidām valdībā nav dzirdīgas ausis, kam pietiktu drosmes uzklausīt un atbalstīt sociālās tirgus ekonomikas ideju, jo kamēr valstī lielākā daļa uzņēmumu darbojas ārzonās un visi nodokļi iet garām valsts kasei, ir ļoti grūti atrast drosmīgus politiķus, kas šādu sistēmu gribētu mainīt. Tāpat būtu laiks atbrīvoties no ilūzijas, ka finašu tirgus var radīt labāku pasauli.

Konferenci organizēja KDS un Latvijas sociālās tirgus ekonomikas institūts sadarbībā ar Konrāda Adenauera fondu un Eiropas kristīgi politisko kustību.


Sludinājums

Anita
11:20 | 19/04/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Idejas labas, tikai kur tās dzirdīgās ausis!

Andrejs
14:32 | 20/04/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Kas ir Konrāda Adenauera fons? Varētu tuvāku informāciju. Vai Liepājā ir KDS?

Andrejs
14:32 | 20/04/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

* fonds

aija
21:56 | 20/04/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Konrāda Adenauera fonds: http://www.kas.de/lettland/en/pages/9831/

Tālis
19:27 | 21/04/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Man konference patika. Idejai vajag vairāk publicitātes. Sabiedrība no tā neko nezin un nesaprot.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki