Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Sociālie darbinieki atzīmē savas profesijas svētkus


atlikušas 250 zīmes


Sociālie darbinieki atzīmē savas profesijas svētkus (3)

Izdrukāt Ziņot
FOTO: publicitātes

14. novembrī Latviešu biedrības namā uz saviem gadskārtējiem profesijas svētkiem – Sociālo darbinieku dienu bija pulcējušies vairāk nekā 200 Sociālā dienesta un institūciju darbinieki.

Šogad profesijas svētki tika atzīmēti Latvijas simtgades svētku noskaņās, informē Liepājas Sociālais dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.
 
Eiropas Sociālo darbinieku diena tiek atzīmēta novembra otrajā otrdienā. Kamēr valsts līmenī vēl diskutē, vai likumā "Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām" iekļaut arī Vispasaules sociālo darbinieku dienu, kuru pēdējos gadus atzīmē martā, Liepājā jau pirms septiņiem gadiem iedibināta tradīcija atzīmēt profesionālos svētkus tieši novembrī, nedēļu pirms Latvijas valsts dzimšanas dienas. Un šogad tie bija īpaši svētki - Latvijas simtgades zīmē.

Darbiniekus svētkos sveica Sociālā dienesta direktore Linda Krasovska, uzsverot, ka bieži vien sabiedrībā ir idealizēts priekšstats par sociālo darbinieku: viņš nekad neatteiks, vienmēr palīdzēs un, ja vajag, glābs. "Taču izmērīt sociālā darbā padarīto ir grūtāk nekā pārējās profesijās, jo sociālo problēmu risināšana prasa laiku un pacietību, bet rezultātu var redzēt tikai ilgtermiņā", teica Sociālā dienesta direktore.

Domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš pateicās ikvienam sociālā jomā strādājošajam un sociālos darbiniekus nodēvēja par mūsdienu "pārmaiņu aģentiem", kuri sniedz palīdzību un atbalstu tiem, kuri paši par sevi kādā dzīves posmā nespēj parūpēties.

Sociālos darbiniekus svētkos sveica arī Sociālo lietu, veselības un sabiedriskās kārtības komitejas priekšsēdētājs Helvijs Valcis, Sociālo lietu komisijas pārstāvji – deputāts Gints Ročāns un Aivars Brālis. Kā uzsvēra sveicēji, stiprā un demokrātiskā valstī svarīgs ir katrs cilvēks, arī tie, kuriem nākas risināt smagas un sarežģītas dzīves situācijas. Sociālie darbinieki ir kā pēdējā līnija, kas cenšas palīdzēt grūtībās nonākušajiem, teica Gints Ročāns.

Svētku reizē pateicības vārdus un dāvanas saņēma deviņi darbinieki, kuru veikums aizvadītajā gadā ir novērtēts visaugstāk saskaņā ar Sociālā dienesta iekšējās vērtēšanas sistēmu, kur tiek ņemts vērā ne tikai tiešais darbs, bet arī darbinieka iniciatīva, spēja sadarboties ar kolēģiem un starpinstitucionāli ar citām organizācijām un iestādēm, risinot liepājniekiem svarīgus sociālos jautājumus un problēmas.

Pateicības un ziedus saņēma: Veco ļaužu mājas vadītāja Diāna Bikova, kura sociālajā jomā nostrādājusi gandrīz 20 gadus; Sociālā darba daļas sociālās darbinieces Baiba Verbele, Inga Pekele, Ilze Zalcmane un Māra Baklašova, kura aizvadītajā gadā tika atzīta arī par labāko sociālo darbinieci Latvijā; Sociālo pakalpojumu daļas vecākā sociālā darbiniece Baiba Juhno ar gandrīz 12 gadu stāžu sociālajā jomā; Bērnunama sociālās darbinieces Sarmīte Apškalna un Evita Krūmiņa.

Sociālos darbiniekus svētkos ar savu 10 gadu jubilejas koncertu "Vienīgi Jums" priecēja koncertapvienība "Aģenti" – dziedošie aktieri Edgars Pujāts, Marģers Eglinskis un Armands Kaušelis.


Sludinājums

Gors
17:02 | 15/11/18
ZIŅOT
(-3)
(2)
+

Ansiņš labi izskatās. Mēs gribam Ansiņu par mēru.

Gors
17:04 | 15/11/18
ZIŅOT
(-2)
(3)
+

Bet Vilnītis labi izskatās, ka tēlo svēto

Dzintars
15:39 | 16/11/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Man žēl SESKA

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki