Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Šodien var apskatīt militāros kuģus


atlikušas 250 zīmes


Šodien var apskatīt militāros kuģus

Piektdienā, 25. novembrī, 2011 | BIRKAS: Virsaitis , Jūras spēki
Izdrukāt Ziņot

Piektdien Nacionālie bruņotie spēki (NBS) aicina ikvienu interesentu Liepājā un Rīgā aplūkot militāros kuģus – A-53 "Virsaitis" un P-05 "Skrunda", kā arī tikties ar kuģu komandieriem un apkalpi, informē NBS.

Jūras spēku flotiles štāba un apgādes kuģis A-53 "Virsaitis" apskatāms Liepājas ostas 84.piestātnē. Kuģis apskatei pieejams līdz 14.

A-53 "Virsaitis" būvēts 1978.gadā Norvēģijā. Latvijas Jūras spēku flotiles sastāvā no 2003.gada. "Virsaitis" ir lielākais no Jūras spēku flotiles kuģiem, kuģojis ne tikai Eiropā, bet šķērsojis arī polāro loku. Kuģis piedalījies gan vietējās, gan plaša mēroga starptautiskās mācībās. Uz kuģa notikušas arī Dzejas dienas, un tas izmantots arī latviešu filmas "Rīgas sargi" tapšanā.

Savukārt Jūras spēku flotiles patruļkuģis P-05 "Skrunda" atrodas Rīgā, Bolderājā, Birzes ielā 4. Kuģis apskatei pieejams līdz pulksten 13. Kuģa uzdevums ir reaģēt ārkārtas situācijās jūrā, kas saistītas ar cilvēku meklēšanu un glābšanu. "Skrunda" ir pirmais divkorpusu tipa militārais kuģis pasaulē, un pirmais no pieciem jaunajiem patruļkuģiem, kas tiek būvēti bruņoto spēku vajadzībām.

Valsts kanceleja sadarbībā ar valsts pārvaldes institūcijām 25. novembrī visā Latvijā organizē Valsts pārvaldes atvērto durvju dienu. Šajā dienā valsts pārvaldes iestādes būs atvērtas ikvienam interesentam un piedāvās ekskursijas, izstāžu ekspozīcijas, konkursus, seminārus, prezentācijas un klātienes tikšanās ar amatpersonām un valsts pārvaldē strādājošajiem.

Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki