Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Šoferu algas sola pārskatīt nākamā gada sākumā


atlikušas 250 zīmes


Šoferu algas sola pārskatīt nākamā gada sākumā (11) Liepājas autobusu parka šoferi piketē pie Autoostas

Ceturtdienā, 16. augustā, 2018 | BIRKAS: pikets , Liepājas autobusu parks , arodbiedrība , Leonīds Krongorns , autoosta
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Modris Helds

Ceturtdien, 16.augustā, Liepājas autoostā Liepājas autobusu parka šoferi bija sarīkojuši piketu, kurā virmoja sašutums un dusmas.

Autobusu vadītāju atalgojums tiek pārskatīts katra gada sākumā atbilstoši noslēgtajam koplīgumam, aģentūrai LETA norādījis SIA "Liepājas autobusu parks" valdes priekšsēdētājs Leonīds Krongorns, komentējot ceturtdien notikušajā vadītāju piketā izskanējušo prasību palielināt atalgojumu.

Uzņēmuma vadītājs esot aprunājies ar piketa dalībniekiem, taču uzskata, ka Latvijas Sabiedrisko pakalpojumu un transporta darbinieku arodbiedrība (LAKRS) piketu rīkojusi sevis popularizēšanai, tās prasības nav korektas, turklāt pārvadātājs ir noslēdzis koplīgumu ar darbinieku pārstāvjiem.

"Ja mazākums nepiekrīt atalgojumam, viņiem jāvēršas pie saviem pārstāvjiem," teica Krongorns, norādot, ka, salīdzinot ar pērno gadu, šogad atalgojums ir palielinājies par 6%. Piemēram, jūlijā pilsētas autobusu vadītāji spējuši nopelnīt vidēji 1100 eiro bruto. Atalgojuma līmeni plānots pārskatīt arī pirms nākamā gada, viņš solīja.

Piketā izskanēja arī prasība nodrošināt šoferiem pienācīgu atpūtu, bet uzņēmuma vadītājs skaidroja, ka autobusu vadītāji nav tie, kas atnāk uz darbu deviņos no rīta un piecos pēcpusdienā aiziet mājās, un jāstrādā arī brīvdienās un svētku dienās.

Vienlaikus Krongorns uzskata, ka pastāv valstiska līmeņa problēma, kad iepirkumos par sabiedriskā transporta nodrošināšanu uzvar pretendenti ar zemāko cenu, kas rezultātā ietekmē uzņēmuma darbību.

Piketā piedalījušies apmēram 50 dalībnieki, un apmēram puse bijusi autobusu parka darbinieki, teicis Krongorns. Pēc viņa teiktā, visi pārvadātāja reisi pasākuma laikā tika nodrošināti.

Jau vēstīts, ka LAKRS Liepājā rīkoja piketu, pieprasot nodrošināt autobusu vadītājiem pienācīgu atalgojumu. Arodbiedrība sapulci un piketu rīkoja, "pārstāvot un aizstāvot strādājoša darba, ekonomiskās, sociālās un profesionālās intereses, kā arī, ņemot vērā darbinieku tiesību un interešu daļēju neievērošanu uzņēmumā AS "Liepājas autobusu parks"".

LAKRS pieprasīja nodrošināt autobusu vadītājiem pienācīgu darba algu, atbilstošu darba un atpūtas laika regulējumu, kā arī taisnīgus, drošus un veselībai nekaitīgus darba apstākļus.

Piemēram, arodbiedrība pieprasa noteikt vadītajiem algu septiņu eiro stundā apmērā, paredzot arī gaidīšanas laika apmaksu vismaz 4,5 eiro apmērā stundā, kā arī divu eiro piemaksu stundā par konduktora darbu. Tāpat tiek prasīts noteikts precīzu dara laiku sākumu un beigas, nodrošināt komfortablas atpūtas telpas. Izvirzītas arī citas prasības.

Piedāvājam ieskatu piketa norisē:


Attēli:

Sludinājums

jrx
22:21 | 16/08/18
ZIŅOT
(-10)
(0)
+

Kas tas par pamuļķi tur ar ar to megafonu bļaustījās? Var redzēt, ka nepārzina lietas būtību...

Jjjj
15:19 | 17/08/18
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Pamuļki ir LAP vadība un viņu darbinieki, kuri gatavi rukāt entās stundas un skatīties viņiem mutēs!!!

Hugo
10:00 | 17/08/18
ZIŅOT
(-1)
(11)
+

Vai tiešām vēl kādam 21.gadsimtā sķiet, ka 2,50 eiro likme par stundu ir normāla darba samaksa??

Ha!
09:31 | 17/08/18
ZIŅOT
(-10)
(0)
+

Tur daudz muļķi blaustijās

Jjjj
15:19 | 17/08/18
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Pamuļķis esi tu!

Ha!
09:37 | 17/08/18
ZIŅOT
(-5)
(0)
+

Divus gadus jau bļaustās, laiks būtu nākt pie prāta un katrma šoferim individuāli griezties ar prasību tiesā pret darba devēju

jrx
14:28 | 18/08/18
ZIŅOT
(-4)
(0)
+

Kādas muļķības par 2,50 euro stundā... Tur jau nāk klāt visādas piemaksas, kas nav mazas. Ja kāds haltūrē un strādā kā pagadās,tad pats vainīgs, protams, ka piemaksas noņems. To darba devējs ir tiesīgs darīt. Principā vadība var noteikt 8 stundu darba dienu, un nebūs nekādu pārstrādātu stundu, būs minimālā alga, un šoferi smaidīgi. LAP maksā par katru nieku, nekur nav likumā noteikts, ka būtu piemēram, jāmaksā par biļešu tirdzniecību, utt... to visu par palikt apakšā zem amata apraksta un noteikt cieto algu, piemēram, 500 euro.. un nebūs par ko vairs cepties... Šoferi, novērtējiet, to, kas Jums ir...

Jrx
13:13 | 22/08/18
ZIŅOT
(-1)
(0)
+

Protams, ka piemaksas nav garantētas. Tas ir tikai normāli. Vajag labi strādāt un tad tās būs. Darba devējs var noņemt tās vispār nost. Un atstāt cieto algu, plus par svētkiem , nakts stundām vai virsstundām. Un nebūs jāmaksā ne par gaidīšanu, neko citu...

kas
11:19 | 21/08/18
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Piemaksas nav garantētā darba alga, no piemaksas neskaita virsstundas, nakts darbu u.c., un piemaksas par virsstundu darbu, nakts darbu un svētku dienām nosaka Darba likums nevis darba devēja brīva griba!!!!
Tāpat arī LAP noņem naudu par katru NIEKUU!!!
DOmā ko raksti!!!

Jaunliepāja
21:22 | 19/08/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Solīts makā nekrīt!,ja kas!!!

kas
10:57 | 21/08/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Piemaksas nav garantētā darba alga, no piemaksas neskaita virsstundas, nakts darbu u.c., un piemaksas par virsstundu darbu, nakts darbu un svētku dienām nosaka Darba likums nevis darba devēja brīva griba!!!!
Tāpat arī LAP noņem naudu par katru NIEKUU!!!
DOmā ko raksti!!!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki