Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Somi palīdz savest kopā liepājnieka ģimeni


atlikušas 250 zīmes


Somi palīdz savest kopā liepājnieka ģimeni (12)

Autors: Sarmīte Pujēna
Trešdienā, 14. novembrī, 2018 | BIRKAS: kino , pazudis , TV
Izdrukāt Ziņot
Kristīna Anča un Somijas TV raidījuma vadītāja Elena Jokikunna.
Kristīna Anča un Somijas TV raidījuma vadītāja Elena Jokikunna.
FOTO: Publicitātes
Kristīna Anča un Somijas TV raidījuma vadītāja Elena Jokikunna. Tiekoties ar vectēvu Ezerē. Aija Raudiņa (vidū) ar filmas veidotājiem un varoņiem Saldus kafejnīcā "Velve". Kristīna ar tēvu Bredfordā, Anglijā.

Meita, kas dzīvo Somijā, satiekas ar 28 gadus neredzēto vectēvu un tēvu. Pateicoties Somijas televīzijai, kas šos notikumus dokumentēja, filmējot arī Liepājā.

Somijas Nacionālās televīzijas filmēšanas grupa ar režisori Sako Brokmani (Brockmann), TV raidījuma vadītāju Elenu Jokikunnu un filmas galveno varoni Kristīnu Anču Liepājā pabija un filmēja tikai vienu dienu, bet viņu koordinatorei Latvijā – liepājniecei Aijai Raudiņai – kopā ar grupu iznāca pavadīt ilgāku laiku.

"6.novembrī sagaidīju viņus Rīgas lidostā un palīdzēju nokļūt līdz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Rīgas nodaļai," pastāstīja Raudiņa, kura pēc tam kopā ar filmēšanas grupu pavadīja dienu arī Liepājā, Saldū un Ezerē.

Pirms filmētāju ierašanās gan esot bijis jāveic diezgan liels sagatavošanas darbs – norunājot visas plānotās tikšanās, brīdinot iestādes un cilvēkus par Somijas televīzijas vizīti. Pašai iznācis arī runāt kadrā – gan stāstot, gan tulkojot citu sacīto.

"Bija ļoti patīkama sadarbība ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Rīgas nodaļas Sabiedrisko attiecību vadītāju Ģirtu Pommeru, Liepājas Sociālā dienesta direktori Lindu Krasovsku un arī daudziem citiem," atzīst Raudiņa.

Taču par savu lielāko panākumu Aija Raudiņa uzskata to, ka tieši viņai izdevies sameklēt filmas varones Kristīnas Ančas vectēvu, kurš patlaban mīt Ezerē un ar kuru trīsdesmit gadus vecā filmas varone Kristīna nebija tikusies 28 gadus!

"Sākotnēja versija, ka viņš varētu būt Liepājā, kur Kristīnas bērnībā bija dzīvojis arī viņas tēvs, neapstiprinājās. Bet man paveicās, ka pašvaldības izdevumā "Saldus Vēstis" sludinājumu sadaļā uzgāju apsveikumu jubilejā Staņislavam Ančam, kurš arī izrādījās meklētais cilvēks."

Kristīnas Ančas, kura jau daudzus gadus dzīvo Somijā, Helsinkos, dzīves ceļš bijis sarežģīts – viņas tēvs Gunārs Ančs, savulaik dienot padomju armijā un atrodoties Igaunijā, bija iepazinies ar savu nākamo sievu un Kristīnas māti – igaunieti. Līdz ar to pirmos divus savas dzīves gadus meitene aizvadījusi Tallinā. Kad piedzimis mazais brālītis viņu pie sevis uz laiku paņēmuši vecvecāki, kuriem tolaik bijusi sava saimniecība Ezerē. Tā iznācis, ka Kristīnas vecāki šajā laikā izšķīrušies, un tēvs atbraucis uz Liepāju, kur, pēc Kristīnas vectēva stāstītā, atradis darbu uz zvejas kuģiem, vēlāk strādājis robežsardzē. Bet Kristīnu mamma drīz vien paņēmusi pie sevis, un viņa uzaugusi Tallinā.

"Aizbraucot pie vectēva, uzzinājām, ka Kristīnas tēvs jau vismaz desmit gadus dzīvo un strādā Anglijā, Bredfordā, kur vada maizes ceptuvi," stāsta Raudiņa.

Tālāk jau somu filmētāju ceļš vedis uz Angliju, kur uzņemta abu tikšanās aina.

"Liepājā visemocionālākā bija filmēšana pie nama Viršu ielā, kur bija dzīvojis Kristīnas tēvs (tagad sociālais nams – irliepaja.lv) – tā kā viņa nezināja, kur tēvs atrodas, varēja būt, ka viņš pēkšņi iznāk pa durvīm. Kristīnai bija asaras acīs..." Tēvu pēdējo reizi meitene redzējusi stacijā pa autobusa logu, kad viņš atnācis pavadīt meitu un Kristīnas māti, abām aizbraucot uz Tallinu.

Arī tikšanās ar vectēvu bijusi ļoti aizkustinoša – lai arī pēdējo reizi redzējis Kristīnu pirms 28 gadiem, viņš sievieti sagaidījis ar vārdiem "Mana mīļā mazmeitiņa!".

Dokumentālā filma, kuras darba nosaukums ir "Find the family", Somijas televīzijas ekrānā parādīšoties nākamā gada aprīlī, un tā ir viena no filmām raidījumu ciklā, kas stāsta par dažādiem Somijā dzīvojošiem cilvēkiem, kuri sen pazaudējuši savus tuviniekus, bet ar šī raidījuma palīdzību un starpniecību tos atrod.

Sludinājums

labrīt
05:58 | 14/11/18
ZIŅOT
(-3)
(4)
+

sakiet lūdzu kā var sazināties ar Gunāru Anču?

Kaimiņiene
14:17 | 14/11/18
ZIŅOT
(-3)
(8)
+

Nu re, cik jauki! Somi būs palīdzējuši arī mazā auguma sievietītei , sakņu tirgotājai Liepājas tirgū, kura gadiem meklē Gunāru, lai piedzītu alimentus. Visiem labi!!!

Labrītam
11:07 | 14/11/18
ZIŅOT
(-1)
(5)
+

Jābrauc uz Bredfordu!

Jeblonskis
10:23 | 14/11/18
ZIŅOT
(-8)
(2)
+

Ļoti noderīgs un saturīgs žvankstējiens.

atkal tu?
11:27 | 14/11/18
ZIŅOT
(-2)
(7)
+

tu par sevi? piekrītu.

Valts
11:59 | 14/11/18
ZIŅOT
(-2)
(5)
+

Brīnišķīgs stāsts! Kā filmā!

Jeblonskis
19:38 | 14/11/18
ZIŅOT
(-6)
(0)
+

Kur stāsts? Tas žvankstējiens?
Man tiešām interesētu kā tad 89. gadā sapārojās vai 90. gadā aizmuka uz Somiju.
Bet žurnaļurģeļis deģenerāc spēj tikai žvankstēt. Un debīliķi uzslavēt.

Yes
12:32 | 14/11/18
ZIŅOT
(-1)
(6)
+

Un vēl saka, ka dzīve nav interesantāka par kino!

Riktīgais
14:02 | 14/11/18
ZIŅOT
(-4)
(5)
+

strādā Anglijā, Bredfordā, kur vada maizes ceptuvi,zinot šo cilvēku, angļu valodas zināšanas nulles līmenī, mīlošu tā labi iemest pa lampu, diez cik liels vadītājs tur diez vai sanāks, pluss vēl plātīzeris no laika gala, secinājums, būs vien labi sencim pa ausīm sabraucis, sveiciens Gunāriņam :)

Riktīgais
19:40 | 15/11/18
ZIŅOT
(-2)
(2)
+

Hei Viedā, kas man te alkašam ko skaust, viņš cilvēciņš ar mazvērtības kompleksiem, kā jau armijas cilvēks, sūdīgs tas zaldāts, kas negrib kļūt par ģenerāli, tikai Gunāriņa gadījuma, kārtējā muldēšana vien ir, tā kā Viedā lien tik atpakaļ uz savu alu, tur arī drīksti droši ņerkstēt tālāk!

Viedā
21:56 | 14/11/18
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Nu ko tu johaidī, skauģi, te ļerksti. Cilvēciņi satikās, filmu uztaisija, bet tev žēl. Veiksmi visiem Gunāriņiem&Co.

stephen williams
20:33 | 20/11/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Vai tev ir nepieciešama kredīta piešķiršana? KONTAKTIEM SAISTĪBĀ AR JEBKĀDA VEIDA ATLĪDZĪBU AR 2% mazu procentu. (Stephenswillsloan@gmail.com)

Mūsu aizdevumi ir labi apdrošināti, lai nodrošinātu maksimālu drošību, ir mūsu prioritāte. Mūsu galvenais mērķis ir palīdzēt jums iegūt pakalpojumu, kuru jūs pelnījāt, mūsu aizdevuma programma ir ātrākais. Mēs izsniedzam aizdevumu jebkurā jūsu izvēlētajā valūtā {Us Dollar, mārciņas, Eiro, Dinārs utt} un ilgums no 1 līdz 30 gadiem, lai atmaksātu aizdevumu (drošu un nenodrošinātu).

Vai jums ir nepieciešams kāds aizdevums un ir zems kredīta rādītājs, Vai jums ir grūti saņemt aizdevumus
no vietējām bankām un citām finanšu iestādēm? Jūsu finansiālās problēmas risinājums ir STEPHEN WILLIAMS AIZDEVUMU FIRM. Noteikumi un nosacījumi ir ļoti saprātīgi un uzmanīgi.

Mēs piedāvājam plašu finanšu pakalpojumu klāstu, kas ietver: Ziemassvētku aizdevumus, biznesa aizdevumus, parāda konsolidācijas aizdevumus, individuālos aizdevumus, automašīnu aizdevumus, vie

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki