Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Šonedēļ turpinās publiskās apspriešanas mikrorajonos


atlikušas 250 zīmes


Šonedēļ turpinās publiskās apspriešanas mikrorajonos

Pirmdienā, 03. februārī, 2014 | BIRKAS: sabiedriskā apspriešana , Attīstības pārvalde , pilsētvide
Izdrukāt Ziņot

Turpinoties publiskajām apspriešanām Liepājas pilsētas attīstības dokumentiem, šonedēļ tās tiks rīkotas Karostā un Dienvidrietumu mikrorajonā, kā arī pilsētas centrā.

Kā informē Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Ķēde, publisko apspriešanu norises laiki un vietas šonedēļ:
– pirmdien, 3.februārī, pulksten 18 Liepājas domes lielajā zālē notiks tikšanās ar centra iedzīvotājiem;
– otrdien, 4.februārī, pulksten 18 Karostas mikrorajonā, pašvaldības aģentūrā "Nodarbinātības projekti", Lazaretes ielā 7;
– ceturtdien, 6.februārī, pulksten 18 Dienvidrietumu mikrorajonā, Liepājas 2. vidusskolā, Liedaga ielā 5;


Iepriekšējā nedēļā publiskās apspriešanas norisinājās Ezerkrasta, Ziemeļu priekšpilsētas un Zaļās birzs mikrorajonos. Tāpat pašvaldības darbinieki tikās ar pensionāriem un pensionāru biedrībām. Publiskās apspriešanas iepriekšējā nedēļā apmeklējuši gandrīz 90 iedzīvotāju, izsakot savu viedokli par aktualitātēm mikrorajonos, kā arī par tēmām, kas skar liepājniekus kā pilsētas iedzīvotājus.

Iedzīvotājus diskusijās mikrorajonos galvenokārt interesēja viņu dzīvesvietu apkārtnes infrastruktūras un teritorijas sakārtošanas jautājumi. Ezerkrasta  mikrorajona iedzīvotāji diskutēja par Zirņu ielas rekonstrukcijas un tramvaja līnijas pagarināšanas darbiem un rīcībām, ko būtu vajadzējis darīt savādāk un ko nepieciešams ievērot, realizējot līdzvērtīgus projektus. Attiecībā uz nākotni tika runāts par universālā dizaina pielietojumu un vides pieejamības problēmu risināšanu mikrorajonā. Tāpat iedzīvotājus interesēja pārvada būvēšana pāri dzelzceļa sliedēm.

Ziemeļu priekšpilsētas mikrorajona iedzīvotāji vērsa uzmanību uz aktuālākajiem jautājumiem viņu dzīvesvietu tuvumā – ostas darbības ietekmi uz dzīves vidi, zaļās zonas izveidi, aktīvās atpūtas iespējām mikrorajonā, kā arī koksa rūpnīcas būvniecību un jūras malas pieejamību. Tāpat tika apspriesta Karostas vēsturiskā mantojuma saglabāšana.

Savukārt Zaļās birzs mikrorajona iedzīvotājus satrauca jautājums par apgaismojuma trūkumu, kā arī ietves izbūves nepieciešamība Grīzupes ielā. Netrūka arī jautājumu saistībā ar pilsētas apsaimniekošanu un pilsētas komunālo saimniecību. Iedzīvotāji pauda, ka vēlētos atgūt Cietokšņa kanāla apkārtnes agrāko tīrību, kā arī labiekārtotu peldvietu pie kanāla un bērnu laukumu mikrorajonā.  

Nedēļas noslēgumā notika tikšanās ar pensionāriem un pensionāru biedrībām. Diskusijā tika skartas tēmas gan par atsevišķiem mikrorajoniem, kuros sanākušie iedzīvotāji dzīvo, gan par jautājumiem, kas skar pilsētu kopumā. Iedzīvotāji vērsa uzmanību par slimnīcas apkārtējās teritorijas sakārtošanu un autostāvvietas izveidi, kā arī par daudzdzīvokļu ēku siltināšanu, apsaimniekošanu un apkuri. Īpaši tika uzsvērta nepieciešamība Dienvidrietumu mikrorajonā izbūvēt ietvi, lai iedzīvotājiem nebūtu jāpārvietojas pa braucamo ceļu. Tāpat tika pārrunāts jautājums par pensionāru brīvā laika  un atpūtas iespējām un Ziemeļu mola pieejamību un teritorijas sakopšanu.

Kā uzsver Attīstības pārvaldes vadītāja p.i. Mārtiņš Ābols, svarīgs ir ikviena iedzīvotāja viedoklis un  visas izteiktās idejas un priekšlikumi tiek uzklausīti un ņemti vērā. Tāpat publiskās apspriešanas var radīt korekcijas un izmaiņas esošajos attīstības dokumentos.
 
Jebkuras jomas pārstāvji un interesenti var apmeklēt ikvienu sabiedrisko apspriešanu bez iepriekšējas pieteikšanās.

Ilgtspējīgas attīstības stratēģijas 2030, Attīstības programmas 2020 un Vides pārskata dokumentus, kā arī plašāku informāciju par publiskās apspriešanas norisi var apskatīt pašvaldības mājas lapā www.liepaja.lv sadaļā "Sabiedrība" – "Sabiedrības līdzdalība"

Publiskās apspriešanas jau notikušas par izglītības, jauniešu, sporta, veselības un aktīvās atpūtas, kultūras un tūrisma, uzņēmējdarbības, pensionāru biedrību un nevalstisko organizāciju tēmām. Tāpat apspriešanas notikušas Ezerkrasta, Ziemeļu priekšpilsētas un Zaļās birzs mikrorajonu iedzīvotājiem.
 


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki