Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Spēle "Liepājas pēdas Latvijā" pulcē teju 1000 dalībnieku


atlikušas 250 zīmes


Spēle "Liepājas pēdas Latvijā" pulcē teju 1000 dalībnieku (3)

Svētdienā, 04. maijā, 2014 | BIRKAS: Liepājas pēdas Latvijā , Antra Brūna , Dome
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Liepājas dome

Svētdien, 4. maijā, Liepājā notika orientēšanās spēle "Liepājas pēdas Latvijā", kas vienkopus pulcēja teju 1000 aktīvus un atraktīvus dalībniekus.

Kā informē sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Enģele,  4.maijā – Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā un 10. gadadienā kopš Latvija kļuvusi par Eiropas Savienības dalībvalsti  – par spīti nelabvēlīgajām laika prognozēm, spoži spīdēja saule, radot spēļu dalībnieku un organizatoru vidū pozitīvas emocijas. No pulksten 12 laukumā pie domes sāka pulcēties pirmās komandas, lai reģistrētos spēlēm, bet pulksten 13, vēlot dalībniekiem skaistu dienu ģimenes, draugu un kolēģu vidū, spēles atklāja Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš. Savukārt spēļu atklāšanu un iesildīšanos kopā ar lauvām Liepiņiem vadīja mūziķis, krosfita entuziasts un ielu vingrošanas aizsācējs Kaspars Zlidnis.

Pie starta visām komandām tika izdalīta orientēšanās karte ar jautājumiem. Katrai komandai bija jāatmin un jāapmeklē deviņi kontrolpunkti. Ātrums spēlēs netiek vērtēts, spēļu organizatori vairakkārt ir uzsvēruši, ka dalībniekiem jābūt uzmanīgiem un jāievēro visi ceļu satiksmes noteikumi. Ierodoties kontrolpunktā, komanda saņēma 10 punktus par kontrolpunkta atrašanu, kā arī vērtējumu līdz 5 punktiem par komandas ierašanās atraktivitāti un noformējumu. Papildpunktus komandas varēja saņemt, atbildot uz papildjautājumiem kontrolpunktos un piedaloties fiziskajās aktivitātēs. Kontrolpunktus dalībnieki varēja apmeklēt brīvi izvēlētā secībā.

Pirmās komandas finišā – "Daugavas" stadionā – ieradās jau ap pulksten 15.30. Finišā dalībnieki varēja nobaudīt zupu un tēju, kā arī piedalīties dažādās aktivitātēs un atrakcijās, tostarp piedalīties Veselības mēneša atklāšanas aktivitātēs – izmērīt asinsspiedienu, aprēķināt ķermeņa masas indeksu, veikt ritmikas vingrinājumus pieredzējušu pasniedzēju vadībā, piedalīties cirka darbnīcās un iegūt informāciju par veselības mēneša aktivitātēm. Tāpat dalībnieki informatīvajā stendā varēja iepazīties ar Zemessardzes 44. bataljonu. Savukārt domājot par mazajiem dalībniekiem, stadionā vienā pusē bija izveidots bērnu laukums. Aktivitātes kontrolpunktos un finišā piedāvāja SIA "Ūdensputni". Starplaikos ar muzikālajiem priekšnesumiem klātesošos priecēja Toms Bokums ar grupu, bet par kopējo noskaņojumu gādāja pasākuma vadītājs Kaspars Zlidnis.

Par labāko noformējumu balvu – uzņēmuma "Vīdners" kliņģeri un fotosesiju visai komandai pie fotogrāfa Edgara Poheviča – šogad saņēma "Ātrās reaģēšanas brigāde" (kājāmgājēji), "Miers un bērziņš" (autobraucēji) un "Bēgošā līgava" (riteņbraucēji). Savukārt kopvērtējumā kājāmgājēju grupā 3. vietu ieguva komanda "Bangas pēdiņas", 2. vietu komanda "50 uz 50", bet pirmo vietu saņēma komanda "Zaļie vardulēni". Riteņbraucēju grupā 3. vietu ieguva komanda "Velo–redele", 2. vietu – "Fantastiskais ritenis", bet 1. vietu saņēma "Utopiskie divriteņi". Autobraucēju grupā 3. vietu saņēma komanda "ValMar", 2. vietu – "Gandrīz radi", bet 1. vietu godam nopelnīja komanda "Kapteinis Reinis".

Balvas saņēma arī jaunākie spēļu dalībnieki (no 1–3 gadu vecumam), kopumā tādi bija 22, kā arī pieredzes bagātākā senioru komanda un katra kontrolpunkta uzvarētāji. Jāatzīmē, ka jaunākā orientēšanās spēļu dalībniece Anete Rozentāle ir tikai vienu mēnesi un deviņas dienas jauna, savukārt kā dzīves pieredzes bagātākā komanda tika sumināta komanda ar nosaukumu "Gadiem nav nozīmes".

Kopumā spēlēs startēja 94 riteņbraucēju komandas, 88 – kājāmgājēju un 40 – autobraucēju.

Pirmo reizi šāda mēroga orientēšanās spēles ar nosaukumu "Liepājas pēdas Latvijā" pašvaldība rīkoja 2008. gada septembrī, pasākumu Latvijai 90 ietvaros. "Jau pirmajās orientēšanās spēlēs secinājām, ka cilvēku interese un atsaucība ir liela. Toreiz spēlēs piedalījās aptuveni 400 dalībnieki, kas toreiz šķita daudz. Otro reizi spēles rīkojām 4. maijā un nolēmām, ka orientēšanās spēles komandām "Liepājas pēdas Latvijā" varētu kļūt par 4. maija svētku svinēšanas tradīciju. Otrajās orientēšanās spēles piedalījās jau gandrīz 700 dalībnieku, bet šogad visas mūsu prognozes tika pārspētas, spēlēm pieteicās 991 dalībnieks, uzstādot jaunu rekordu," stāsta viena no spēļu rīkotājām Antra Brūna.

Spēļu organizatori saka lielu paldies visiem dalībniekiem, spēļu organizēšanā iesaistītajiem un brīvprātīgajiem palīgiem, bez kuriem spēļu veiksmīga norise nebūtu iespējama. Pavisam šogad spēļu organizēšanā palīdzēja 112 brīvprātīgie, SIA "Ūdensputni" komanda 40 cilvēku sastāvā un vēl citi.


Sludinājums

Vilnis
21:50 | 04/05/14
ZIŅOT
(-2)
(0)
+

No kura laika Pohevičš no foto amatiera ar lielo burtu "A" ir kļuvis par fotogrāfu?!?

Elīna
10:55 | 05/05/14
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Viens gan te dikti skaudīgs, Vilni! :)

Vilni neķer kreņki
11:38 | 05/05/14
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

viņa bildes tiešām labas.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki