Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Stājas spēkā braukšanas maksas atvieglojumi


atlikušas 250 zīmes


Stājas spēkā braukšanas maksas atvieglojumi

Piektdienā, 12. janvārī, 2018 | BIRKAS: sabiedriskais transports
Izdrukāt Ziņot

Lai sniegtu lielāku atbalstu sociāli mazāk aizsargātajām iedzīvotāju grupām, no 13. janvāra stājas spēkā grozījumi Liepājas pilsētas domes saistošajos noteikumos.

Tie paredz šīm grupām palielināt atvieglojumu apmēru braukšanas maksai sabiedriskajā transportā no 50% uz 100%.

Minētos atvieglojumus varēs saņemt politiski represētās personas, kuras ir nestrādājoši pensionāri, Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībnieki un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas rezultātā cietušās personas, kā arī bāreņi un bez vecāku gādības palikušie bērni, kuri ir ārpusģimenes aprūpē.

Grozījumi Liepājas pilsētas domes 2015.gada 16.aprīļa saistošajos noteikumos Nr.11 "Par braukšanas maksas atvieglojumiem Liepājas pilsētas sabiedriskajā transportā" nosaka, ka no 2018.gada 13.janvāra Liepājā deklarētām politiski represētām personām, kuras ir nestrādājoši pensionāri, sabiedriskā transporta braukšanas maksas atvieglojumi abonementa biļetēm ir palielinājušies no 50% uz 100%. Minētajai grupai tiks izsniegtas abonementa biļetes "Bezmaksas biļete pensionāriem", kuras, kā ierasts, varēs saņemt Liepājas pilsētas domes Sociālajā dienestā vai SIA "Liepājas namu apsaimniekotājs" kasēs.
 
Tāpat atvieglojumi abonementa biļešu iegādei no 50% uz 100% palielinājušies Liepājā deklarētajiem Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas rezultātā cietušajām personām. Minētajai grupai tiks izsniegtas abonementa biļetes "Bezmaksas biļete Latvijas savienības "Černobiļa" biedriem", kuras var saņemt Liepājas pilsētas pašvaldības aģentūras (LPPA) "Liepājas pilsētas sabiedriskais transports" kasē Jūrmalas ielā 23, Liepājā.
 
Savukārt bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem, kuri ir ārpusģimenes aprūpē, kā arī pēc ārpusģimenes aprūpes beigšanās līdz 24 gadu vecumam, ja viņi nepārtraukti klātienē turpina iegūt pamatizglītību, vidējo izglītību vai augstāko izglītību un sekmīgi apgūst mācību procesu un par kuriem lēmums par ārpusģimenes aprūpi pieņemts Liepājas pilsētas bāriņtiesā, vai ir deklarējuši dzīvesvietu Liepājas pilsētā, vai mācās vai studē Liepājas izglītības iestādēs, tiks izsniegtas abonementa biļetes ar braukšanas maksas atvieglojumiem 100% apmērā. Minētajai grupai pašreiz (līdz jauna dizaina abonementa biļešu izgatavošanai) tiks izsniegtas abonementa biļetes "Bezmaksas biļete skolēniem un studentiem". Vispārējo izglītības iestāžu skolēniem biļetes būs iespējams izņemt izglītības iestādēs vai Liepājas pilsētas domes Sociālajā dienestā, bet audzēkņiem un studentiem – LPPA "Liepājas pilsētas sabiedriskais transports" kasē Jūrmalas ielā 23, Liepājā, vai Liepājas pilsētas domes Sociālajā dienestā. Abonementa biļetes tiks izsniegtas un būs izmantojamas tikai kopā ar  derīgu personas apliecību sociālo garantiju saņemšanai.
 
Grozījumi saistošajos noteikumos paredz arī to, ka visi Liepājas iedzīvotāji un pilsētas viesi varēs izmantot pilsētas sabiedrisko transportu bez maksas ne tikai 31.decembrī, bet arī 1.janvārī līdz pulksten 6.00, lai ērti pēc salūta un svētku svinībām nokļūtu mājās.
 
Aģentūra atgādina, ka abonementa biļetes ar braukšanas maksas atvieglojumiem ir derīgas un var tikt izmantotas tikai tad, ja uz tām ir norādīts personas, kurai ir piešķirti braukšanas maksas atvieglojumi, vārds un uzvārds. Tāpat pasažierim jābūt līdz attiecīgai apliecībai piešķirto braukšanas maksas atvieglojumu saņemšanai.

Informāciju sagatavoja Liepājas pilsētas pašvaldības aģentūra "Liepājas sabiedriskais transports"


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki