Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Sveicam kolēģi Gunāru Silakaktiņu 65 gadu jubilejā!


atlikušas 250 zīmes


Sveicam kolēģi Gunāru Silakaktiņu 65 gadu jubilejā! (17)

Otrdienā, 25. novembrī, 2014 | BIRKAS: grāmata liepājnieki , jubileja , Gunārs Silakaktiņš , vēsture , irLiepaja.lv
Izdrukāt Ziņot
Gunāra Silakaktiņa piedzīvojumu klāsts šajos 65 gados ir daudz bagātāks, nekā zina viņa paziņas, draugi un radinieki.
Gunāra Silakaktiņa piedzīvojumu klāsts šajos 65 gados ir daudz bagātāks, nekā zina viņa paziņas, draugi un radinieki.
FOTO: irliepaja.lv

Liepājnieku biogrāfiskā vārdnīca vēsta, ka vēsturniekam un vienkārši interesantam, erudītam un jaukam cilvēkam Gunāram Silakaktiņam šodien, 25.novembrī, aprit pusapaļa jubileja – 65.

Mēs zinām, ka pie jubilāra svinību galda skanēs "Gadi skrien kā stirnas un nenāk atpakaļ...” vai "Skaists bij’ tas jaunības laiks...” vai "Zārks pa straumi lejup kratās...”, vai kāda cita latviešu galda ziņģe, bet bez dziedāšanas šis notikums nepaies.

Sarmīte Pujēna: "Gunāru atceros vēl no tik seniem laikiem, kā Dzidras Zeļenko valdīšanas laiks Liepājas muzejā, un jau tolaik dziedāšana bija visu neoficiālo svinību programmas neatņemama sastāvdaļa. Protams, Gunāram tajā aktīvi piedaloties. Gadi tik tiešām paskrējuši nemanot, bet mums, bijušajiem muzejniekiem, labi zināms, ka gadi nav šķērslis! Tāpēc sveicam un gaidām jaunas radošas un, kā allaž, tēmu ziņā daudzpusīgas izpausmes mūsu kopīgajā garabērnā – irliepaja.lv!”

Kaspars Migla: "Gunāram kā vēsturniekam piemīt apbrīnojama spēja redzēt visu dažādās kopsakarībās un kontekstos. Viņš katru vietu un lietu redz pagātnē, tagadnē un, bez šaubām, arī nākotnē. Tāpēc novēlu tev apskatīt pēc iespējas vairāk, un spēt ielūkoties arī tajās vietās un tajos laikos, kas nav lemti parastam gidam.”

Ivars Kesenfelds: "Gunāru pazīstu jau vairāk nekā gadus divdesmit. Viņš ir fenomenāls cilvēks ar interesantu skatu uz pasauli un lietu kārtību tajā. Man patīk, ka Gunārs parasti sauc lietas savos īstajos vārdos un ne vienmēr piebalso it kā pareizam sabiedrības vairākumam. Pateicoties viņam, esmu dziļāk ieskatījies lietās un procesos, kuriem sanāk nepievērsu tik lielu uzmanību. Uzskatu, Gunāru par savu, ja tā var teikt, darbaudzinātāju jautājumos, kas skar kultūrvēsturisko vidi un tās harmonisku sakārtošanu. Lai arī ir lietas, par kurām mums nesakrīt viedokļi, uzskatu Gunāru par īstu draugu, un ar to lepojos.

Novēlu viņam veselību un izdot savu grāmatu “Silakaktiņa stāsti".

P.S.
Jau pieminētā Liepājnieku biogrāfiskā vārdnīca vēsta, ka Gunārs Silakaktiņš dzimis 25.novembrī 1949.gadā Skaistkalnē. Sieva Gunda, bibliotekāre, ģimenē pieci bērni. 1969.gadā absolvējis Skaistkalnes vidusskolu, 1982.gadā Latvijas Valsts universitātes Vēstures fakultāti. Bijis Bauskas novadpētniecības un mākslas muzeja zinātniskais līdzstrādnieks, no 1976.gada pārcēlies uz dzīvi Liepājā. Līdz 1982.gadam strādājis par Liepājas vēstures un mākslas muzeja vecāko zinātnisko līdzstrādnieku un mākslas nodaļas vadītāju. No 1982. līdz 1992.gadam bijis podnieks un kamīnu mūrētājs Liepājas Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrībā (BUB). No 1992.gada oktobra līdz 2009.gada maijam – Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas (VKPAI) Liepājas pilsētas galvenais valsts inspektors. Populārs gids, ekskursiju vadītājs. Sastādījis “Ceļvedi pa Liepājas Karostu” (izdots 2004.gadā, papildināts 2008. un 2010.gadā, latviešu, vācu, angļu un krievu valodā). Rakstījis Liepājas presē par kultūras pieminekļiem, Liepājas vēsturi. Kolekcionē un labo mehāniskos pulksteņus, vasarās ar ģimeni ar velosipēdiem un auto apceļo Latviju. “Gada liepājnieks 2009” nominācijā “Brīvprātīgā sabiedriskā darbība”. 


Sludinājums

kollega
08:26 | 25/11/14
ZIŅOT
(-0)
(11)
+

Sveicu no sirds! Gribētu sagaidīt kādu Gunāra sarakstītu grāmatu- vienkārši atmiņas par savu dzīvi, par Liepāju, par vēsturi- vienalga par ko, jo stāstnieks viņš ir brīnišķīgs! Lai veselība un veiksme!

ES
08:44 | 25/11/14
ZIŅOT
(-0)
(13)
+

Sveiciens! Un visu to labāko!

ome S.
09:43 | 25/11/14
ZIŅOT
(-0)
(8)
+

Apsveicam no sirds, un tās mazās radībiņas,kas klēpī-tikušas pie mīlloša saimnieka-pa smuko.

S.L.
09:45 | 25/11/14
ZIŅOT
(-0)
(7)
+

Gunār ! Sveicu! Paldies par visiem labajiem darbiem, kurus palīdzēji man veikt ! Brauci uz Vaiņodi ar vilcienu , lai mācītu vēsturi . Paldies, ka izpalīdzēji ( dziedāt gan nedziedāji )! Lai skan pie svētku galda dziesmas un sarunas par nākotnes plāniem !

olmars
09:47 | 25/11/14
ZIŅOT
(-0)
(6)
+

Veselību, spēku, možu garastāvokli un spēju radīt daudz jauku stāstījumu mums par vēsturiskām lietām. Apsveicu!

Jaropolks Dorenskis
10:45 | 25/11/14
ZIŅOT
(-0)
(9)
+

Novēlu ilgus dzīves un radošus gadus. Lai tik izdodas visu, kas cienījamais Gunārs zina, apkopot un uzlikt uz papīra, lai nekas nepazustu !

Mūziķis
12:27 | 25/11/14
ZIŅOT
(-0)
(6)
+

Sveicu arī es! Paldies par vēstures stundām bijušajā Liepājas Mūzikas koledžā! Atceros kā šodien, kā skolotājs Gunārs mums bija izdalījis vēstures tēmu testus, tur bija tik jocīgi jautājumi par Indijas, bet it sevišķi par Ēģiptes vēsturi.

&&&
12:30 | 25/11/14
ZIŅOT
(-6)
(1)
+

Kesis atzinies savā nekopetencē.

Liepājnieks
12:39 | 25/11/14
ZIŅOT
(-0)
(8)
+

Lai izdodās viss, kas iecerēts.

Driģene
12:46 | 25/11/14
ZIŅOT
(-5)
(3)
+

Viss jau būtu it kā labi, ja Gunāram būtu pieticis prāta atbrīvoties no Keša ietekmes. Viņš sabojā Gunāra kā cilvēka tēlu un brīžiem šķiet, ka tas dara viņu nelaimīgu dzīvē.

sss
14:47 | 25/11/14
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

sveicieni stāstniekam Silakatiņam!

G---a
15:20 | 25/11/14
ZIŅOT
(-0)
(6)
+

Gadījās ar Gunāru būt pag. gadsimtā būt vienos kursos:)) Viņš mācēja ne tikai stāstīt, bet arī klausīties:))
No sirds sveicu un vēlu visu to labāko!

domu zīme
15:40 | 25/11/14
ZIŅOT
(-3)
(1)
+

Driģenes paliek driģenes. Varēja jau prasties vismaz Keša Mākslas Māju (un ne vienu vien citu) novērtēt. Maz būs tādu Liepājā, kas nebūtu baudījuši tajā mākslas mirkļus un pašu māju kā mākslu. Lai lustīga dzīvošana, lai tālu skan abiem draugiem šovakar un vienmēr!

Arī biju
15:49 | 25/11/14
ZIŅOT
(-3)
(4)
+

Arī es biju kopā vienā ekskursijā ar Gunāru un viņa kundzi. Brīzīem likās, ka ekskursiju gids mums lieks un par traucēkli, tik interesanti Gunārs pats mums, mazai grupiņai stāstīja par vietām, uz kurām "lielais gids" mūs veda. Beigās iznāca pat skandāls, šis pārmeta, ka viņš te esot galvenais, ne kāds līdzatbaucis kundziņš. Savicieni jubilejā!

Skolotāja
17:10 | 25/11/14
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

Paldies Gunāram par visu to interesanto un godīgo attieksmi pret cilvēkiem.

rieksts
14:31 | 27/11/14
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Sveiciens Gunāram Silakaktiņam! Gaidīsim ekskursijas un "Silakaktiņa stāstus"! Paldies par daudzajiem interesantajiem video (irliepaja youtube)!

Kesis
19:08 | 16/12/14
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Sveiciens, Tev, Gunča arī no manis.
Tu biji daudzu manu darbu Liepajniekiem un Liepājai idejiskais dzinējspēks.
Lai veselība!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki