Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Svētceļnieki no Liepājas tiksies koncertā Rīgā


atlikušas 250 zīmes


Svētceļnieki no Liepājas tiksies koncertā Rīgā

Ceturtdienā, 09. janvārī, 2014 | BIRKAS: koncerts , svētceļojums
Izdrukāt Ziņot
FOTO: katolis.lv

Sestdien, 11. janvārī, pulksten 18 Rīgā, Mazajā Pils ielā 2 ar koncertpriekšnesumu "Dzīve ir svētceļojums" viesosies Liepājas Romas katoļu diecēzes svētceļnieki.

450 km garais svētceļojums no Liepājas uz Aglonu augustā notiek kopš 1991.gada, bet koncerts, kurā svētceļnieki pastāsta par savu pieredzi, rāda fotogrāfijas un izdzied svētceļojuma dziesmas, pirmo reizi notika 2010.gada 10.janvārī Liepājas muzejā.

Kā pastāstīja viens no pasākuma organizētājiem un svētceļnieks, kurš Liepājas grupai parasti pievienojas no Jelgavas, Edgars Svētiņš, šādu koncertu tradīcija sākās, jo svētceļnieki vēlējās iepazīstināt citus cilvēkus ar svētceļojumu. Pasākumā viņi pastāsta un parāda fotogrāfijās, kas svētceļojuma laikā notiek, kāpēc tas notiek un ko ikviens tajā gūst. Mērķis ir arī mudināt citus nebaidīties pieņemt lēmumu doties kājām uz Aglonu. Turklāt ceļojuma laikā grupā izveidojas sirsnīgas attiecības, ģimeniskums, tāpēc svētceļniekiem koncerts ir iespēja atkal būt kopā un dalīties piedzīvotajā.

Sākotnēji koncertus svētceļnieki rīkoja vietās, caur kurām vijās viņu ceļš – Liepājā, Grobiņā, Gaviezē, Aucē. Tomēr svētceļojums nav tikai ceļš telpā. Tas ir arī garīgs pārdzīvojums, kurā, tāpat kā ceļā uz Aglonu, ir dažādi līkloči. Tāpēc pērn Liepājas svētceļnieki ar koncertu "izmeta loku" caur Alsungu.

Ņemot vērā to, ka galvaspilsētā dzīvo, mācās un strādā daudzi cilvēki no Liepājas un Liepājas diecēzes, tad šogad tika nolemts pasākumu rīkot Rīgā. Liepājas diecēzes svētceļnieki Rīgā cer satikt arī Rīgas draudžu svētceļniekus, kā arī visus tos, kuri nekad svētceļojumā nav gājuši, jo ikviena dzīve ir svētceļojums.

Stāstot par koncertu, E. Svētiņš atgādina, ka Liepāja ir mūziķu un mākslinieku pilsēta. To var piedzīvot arī svētceļojuma laikā, jo tajā piedalās talantīgi mūziķi, kuri priecēs pasākuma apmeklētājus Rīgā. Programmā paredzēta Liepājas svētceļojuma vadītāja priestera Mariuša Kempas uzruna, kurai sekos ceļā uz Aglonu dziedātās dziesmas un fotogrāfiju prezentācija.

Ieeja koncertā būs bez maksas. Pēc koncerta plānota patērzēšana pie tējas, tāpēc pasākuma apmeklētāji līdzi var paņemt nelielu groziņu, informē Latvijas Romas Katolu Baznicas Informacijas centrs.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki