Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Svinīgi atklāts Zinātnes un izglītības inovāciju centrs


atlikušas 250 zīmes


Svinīgi atklāts Zinātnes un izglītības inovāciju centrs (7) Zinātnes un izglītības inovāciju centra atklāšana

Ceturtdienā, 16. maijā, 2019 | BIRKAS: ZIIC , Izglītības pārvalde , vizīte , Autoru 4/6
Izdrukāt Ziņot
FOTO: publicitātes

Trešdien, 15. maijā Jaunliepājā, Autoru ielā 4/6 svinīgi durvis vēra atjaunotais Zinātnes un izglītības inovāciju centrs, informē Izglītības pārvaldes preses pārstāve Gunta Jākobsone.

Tur Liepājas bērniem un jauniešiem būs iespēja iepazīt jaunākās tehnoloģijas, veikt eksperimentus un atklājumus dabas zinātnēs, kā arī apgūt robotiku un programmēšanu ar jaunākajām ierīcēm tehnoloģiju klasē.

Pateicoties veiksmīgai sadarbībai ar "Samsung", tika atklāta jaunā tehnoloģiju klase, kurā skolēni varēs apgūt mūsdienīgās informāciju un komunikāciju tehnoloģijas, robotiku, apgūt programmēšanu. Centra mērķis ir sniegt  skolēniem labāku izpratni par STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) jomas darbības virzieniem, papildinot skolā gūtās zināšanas.  

Centra atklāšanā piedalījās Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis un Domes vadība, Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre–Lathere, Korejas Republikas vēstniecības Latvijā vadītājs Seongs Jin Hans, "Samsung Electronics Baltics" prezidents Filips Čojs.

"Tehnoloģijas ir mūsu šodiena un vēl vairāk – mūsu rītdiena, tādēļ nozīmīgi, ka tieši Liepājā līdzās industriālajiem parkiem, biznesa inkubatoriem un radošajiem klasteriem ir radīta piemērota vide, kur bērniem un jauniešiem ir iespēja pētīt, eksperimentēt, apgūt un radīt. Esmu pārliecināts, ka centrā iegūtās zināšanas kalpos kā stabils atspēriena punkts, lai arī nākotnē Liepājā dzimtu uzņēmumi, produkti un pakalpojumi, kuru vērtība sniegs pienesumu iespējami lielākai sabiedrības daļai,”  atklāšanā teica domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis, centra atklāšanu iezīmējot kā jauna ceļa sākumu izglītībā.

"Mēs ticam, ka tehnoloģijas ir mācību progresa un attīstības atslēga, tāpēc visā pasaulē Samsung atbalsta bērnu un jauniešu zinātkāri un vēlmi apgūt eksaktās zinātnes. Pērn tikāmies ar Latvijas valsts prezidentu, lai runātu par Samsung ieguldījumu tehnoloģiju un inovāciju attīstībā Latvijā, un nu Liepājas Zinātnes un inovāciju centrā redzam šīs apņemšanās rezultātu. Ceru, ka tas palīdzēs atklāt talantus un augt nākamajiem Latvijas tehnoloģiju līderiem," stāsta Samsung Electronics Baltics prezidents Filips Čojs.
Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre–Lathere savā apsveikumā ceļu uz ZIIC pārtapšanu par jaunu  un jaudīgu zinātnes centru salīdzināja ar sporta ringu, kur katrs šķērslis dod jaunu enerģiju, sparu un līdzsvaru, uzsverot, ka šis ir tikai sākums, lai virzītos uz augstākām virsotnēm zinātnes un atklājumu jomā un tuvākajā nākotnē piedāvājot arvien jaunus objektus.

Atklājot jauno tehnoloģiju klasi kopā ar Korejas Republikas vēstniecības Latvijā vadītāju Seongu Jin Hanu, Domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš pašvaldības sadarbību ar "Samsung" raksturoja ar slaveno filozofijas citātu "Dari neiespējamo, lai sasniegtu iespējamo!”.

Zinātnes un izglītības inovāciju centrā turpmāk darbosies trīs klases. Zinātkāres klasē atrodas interaktīvi eksponāti, lai apmeklētāji varētu paši izmēģināt dažādas tehnoloģijas un pārbaudīt dabas likumus. Inovāciju klasē notiek praktiskās nodarbības.  Jaunā IT un tehnoloģiju klase sadarbībā ar "Samsung" aprīkota ar jaunākajām tehnoloģijām, kuras robotikas un programmēšanas nodarbībās varēs izmantot ikviens interesents – 25 planšetdatoriem, 15 mobilajiem telefoniem komplektā ar virtuālās realitātes brillēm, 10 robotiem, 12 programmējamiem konstruktoriem, interaktīvo ekrānu utt.

ZIIC turpina darboties līdzšinējā zinātkāres centra ZINOO vietā, kuru  pašvaldība jau pagājušā gada beigās nodeva Izglītības pārvaldes pārziņā. Centrs no šā gada 1. maija ar jauno nosaukumu ZIIC turpina ZINOO iesākto, veidojot jaunu centra saturu un piedāvājot arvien vairāk dažādus pakalpojumus, atklājumus, nodarbības un meistarklases zinātkārajiem bērniem un jauniešiem.

ZIIC mērķis ir sniegt skolēniem izpratni par STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) jomas darbības virzieniem un jēgpilnu informācijas un komunikāciju tehnoloģiju rīku pielietošanu.

Paralēli centra atklāšanas svētkiem Liepājas skolēniem Jaunliepājas tirgus laukumā tika piedāvāta praktiska un radoša darbošanās līdz vēlai pēcpusdienai – planetārijs, tehnobuss, eksperimentu parāde.Attēli:

Sludinājums

Nav ko darīt
10:12 | 16/05/19
ZIŅOT
(-1)
(8)
+

Kārtējā nodokļu naudas izķērnēšana. Sakopiet labās netīrās mistkastes.

Liepājnieki!
10:15 | 16/05/19
ZIŅOT
(-1)
(8)
+

Lūdzu atcerieties šīs ciniskās sejas un seju īpašniekus, kuri vazājās pa prezentācijām un lentu griešanām, bet kuri nerūpējās ne par jums, ne par jūsu bērniem, ne par Liepāju.

Bērna māte
10:47 | 16/05/19
ZIŅOT
(-0)
(10)
+

Raudāt gribas ko tādu lasot. Kādas ir pilsētas galvu prioritātes. Kārtējais bezjēdzīgais iestādījums, ko uzturēs par mūsu naudu. Tikmēr bērniem nav ne zobārsta, ne vietas bērnudārzos, ne kvalitatīvas pamatizglītības iespējas. Kauns par tādiem vadītājiem, kuriem nerūp elementāru pamatlietu sakārtošana, bet tikai zīmē nereālas sapņu pilis, lai tikai paši varētu pazīmēties.

Iznīcība
11:32 | 16/05/19
ZIŅOT
(-0)
(7)
+

Varbūt kļūdos, bet cik līdzekļu ieguldīts2.vsk renovācijā, kur visos gaiteņos, klasēs spēcīgs magnētiskā lauka izstarojums, kuru mediķi , zinātnieki atzīst par dzīvo šūnu iznīcinātāju, bet šeit vēl viens monstrs ?! Visur , kur skatu raidi, bērni , jaunieši ar mob. ierīcēm rokās, ka apkārtējos ne redz , ne dzird !

Absurds
12:08 | 16/05/19
ZIŅOT
(-0)
(9)
+

Tāpēc, ka mūsu pilsētu vada muļķi, kuri nedomā ilgtermiņā, tikai skrien pakaļ modei. Tā vietā, lai veidotu zaļu un veselīgu dzīvesvidi, viņi rosina jau no bērna kājas sēdēt arvien vairāk un vairāk datoros un telefonus. Pilnīgs absurds.

fui pašvaldībai
12:13 | 16/05/19
ZIŅOT
(-0)
(9)
+

Vai tad jau nebija Zinoo centrs? Tas sevi pierādīja kā bezjēdzīgu veidojumu, kur cilvēki nāca tikai pirmajās dienās. Nu vēl papildus 10000eur izmesti šādam projektam! 10000 uz vienu pusi, 10000 uz otru pusi. Totāls nesaimnieciskums. labāk grantētās ielas būtu noasfaltējuši, lai cilvēki nedabūn plaušu vēzi elpojot putekļus un bērnu zobārstniecību sakārtotu pilsētā! Bet Vilnītis iespringst tikai uz ārišķībām nedomājot par iedzīvotāju nepieciešamākām vajadzībām!

skats no malas
01:09 | 17/05/19
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

....cik reizes var atklāt vienu un to pašu centru, sāk palikt jau smieklīgi.Noņem vai pieliek centra nosaukumam kādu burtu un atkal atklāšana. Būtu tai vietā pilsētas dzimšanas dienas svinības ATKLĀJUŠI un saorganizējuši kaut vai orientēšanās sacencības bērniem ar ģimenēm, vecajiem cilvēkiem kādu folkloras koncertu paklausīties saorganizējuši.Pēc šitādas mēra māžošanās tā neforši ap dūšu paliek.Fui

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki