Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Tehnikuma pirmkursnieki iepazīst izvēlētās profesijas


atlikušas 250 zīmes


Tehnikuma pirmkursnieki iepazīst izvēlētās profesijas (1)

Pirmdienā, 19. septembrī, 2016 | BIRKAS: tehnikums , Amrita , EURA Property Invest , Reklāmas Apgāds , Duna , LPB
Izdrukāt Ziņot
FOTO: PIKC "Liepājas Valsts tehnikums"

Tehnikumā aizvadīta pirmkurnieku adaptācijas nedēļa, kuras laikā jaunie audzēkņi iepazina izvēlētās specialitātes, tikās ar profesiju pārstāvjiem, apmeklēja uzņēmumus Liepājā.

Lai iepazītu viesmīlības speciālista profesiju 1.kursa audzēkņi apmeklēja viesnīcu "Europa City Amrita hotel", kur pārdošanas menedžere Vita Liepiņa PIKC "Liepājas Valsts tehnikums" audzēkņus iepazīstināja ar četrzvaigžņu viesnīcas telpām, pastāstīja par viesnīcas darbinieku ikdienu, uzvedības kultūru un dažādu nodaļu darba specifiku. Audzēkņiem bija iespēja apskatīt viesnīcas numuriņus, restorāna "Oskars" zāli un virtuves telpas, bāru "Bruno", kā arī konferenču un banketu telpas. Savukārt ēdināšanas speciālisti skolā tikās ar restorāna "Olīve" menedžeri Ivetu Dūči un tehnikuma absolventi Madaru Beneti, kura strādā par viesmīli restorānā "Pastnieka māja".

Ar tehnikuma absolventiem tikās arī komercdarbinieku un reklāmas speciālistu profesijas izvēlējušies jaunieši. Pie viņiem viesojās SIA "Eura Property invest" īpašnieks Juris Skudrītis un uzņēmuma valdes locekle Alise Sermoliņa-Skudrīte. Viņi audzēkņiem pastāstīja, ka uzņēmēji nestrādā tikai astoņas stundas dienā, piecas dienas nedēļā. "Ja ir vēlme kaut ko sasniegt, ir jāstrādā un jāmācās nepārtraukti," atzina J. Skudrītis. Savukārt ar reklāmas nozares darbu Liepājā iepazīstināja SIA "Reklāmas apgāds" vizuālās reklāmas noformētāja Margarita Ruhoveca.

Pie 1.kursa grāmatvežiem viesojās Liepājas pilsētas domes grāmatvede, kā arī absolvente Sintija Makina un ar profesijas specifiku iepazīstināja 4.kursa audzēknes. Absolventi viesojās arī pie loģistikas darbinieka specialitātes audzēkņiem. Kā pastāstīja specialitātes vadītājs Andis Kūms, audzēkņi ar interesi klausījušies un uzdevuši sev interesējošus jautājumus par profesiju SIA "Duna" ekspeditoram un muitas brokerim Mārtiņam Prūsim.  

Vairāku specialitāšu pārstāvji devās ekskursijās uz uzņēmumiem, kas darbojas noteiktās specialitātēs dažādās Liepājas vietās. Elektrotehniķi devās mācību ekskursijā ar nosaukumu "Kā Liepājā tiek nodrošināta elektroenerģija", kuras laikā kopā ar skolotāju Andri Rozi un kursa audzinātāju Skaidrīti Inķi apmeklēja uzņēmumu "Sadales tīkli". Konditorijas topošie speciālisti apmeklēja AS "LPB" konditorijas cehu, bet tērpu stila speciālisti ciemojās Amatnieku namā, lai iepazītos ar amatniekiem, kuri savu karjeru saistījuši ar šūšanas specialitāti. Audzēkņi tikās ar tekstilmozaīkas meistari Dzintru Bitenu un tautastērpu šuvēju Agnesi. Pēcāk 1.kursa audzēknes pēc kartes devās iepazīt Liepājas audumu veikalu piedāvājumu un veikt rudens kolekciju analīzi apģērbu veikalos.

Savukārt datorsistēmu tehniķi šajā laikā uzzināja par nākotnes iespējām un tālākizglītību Liepājas Universitātes Dabas un inženierzinātņu fakultātē. Skolotājs Kristaps Rāvalds jauniešiem izplānojis aktivitātes un radošās darbnīcas saistībā ar informācijas tehnoloģiju sfēru.

Adaptācijas nedēļa PIKC "Liepājas Valsts tehnikums" tiek rīkota ikgadu, lai ļautu 1. kursa audzēkņiem iepazīt izvēlētās profesijas, satikt absolventus un nozares speciālistus, informē ārējo sakaru organizatore Ieva Skābarde.


Sludinājums

nu nu
11:38 | 19/09/16
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Vai tad normāli cilvēki ar potenciālo profesiju neiepazīstas pirms iestāšanās?!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki