Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Tehnikums piedāvā pieaugušajiem apgūt jaunas prasmes


atlikušas 250 zīmes


Tehnikums piedāvā pieaugušajiem apgūt jaunas prasmes

Otrdienā, 05. martā, 2019 | BIRKAS: tehnikums , nodarbinātība
Izdrukāt Ziņot
FOTO: publicitātes

Valsts izglītības attīstības aģentūra sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām un izglītības iestādēm no 2017. gada 1. janvāra īsteno ESF pieaugušo izglītības projektu.

Projekta "Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide" mērķis ir pilnveidot nodarbināto personu profesionālo kompetenci, lai laikus novērstu potenciālo darbinieku kvalifikācijas neatbilstību darba tirgus pieprasījumam un veicinātu strādājošo konkurētspēju un darba produktivitātes pieaugumu.

Arī PIKC "Liepājas Valsts tehnikums" piedāvā pieaugušajiem apgūt jaunas prasmes. Mācības tiek realizētas vairākās kārtās, un ar katru reizi mācīties gribētāju paliek arvien vairāk. Projekta 3. kārtā mācībām PIKC "Liepājas Valsts tehnikums" pieteicās 101 pretendents. Mācības tika īstenotas metālapstrādes nozares izglītības programmās – "AutoCAD programma metālapstrādē un mašīnbūvē", "Lokmetinātājs metināšanā ar volframa elektrodu inertās gāzes vidē (TIG)", tekstilizstrādājumu un apģērbu ražošanas nozares programmā "Šūto izstrādājumu izgatavošana", ēdināšanas pakalpojumu nozares izglītības programmās "Ēdienu gatavošanas tehnoloģija", "Konditorejas izstrādājumu izgatavošana", kā arī izglītības programmā  "Mikrokontrolleru un mikroprocesoru sistēmu programmēšana".

Šī gada februārī 63 izglītojamie saņēma apliecības par iegūtajām zināšanām.

Programmas "Konditorejas izstrādājumu izgatavošana" dalībnieces atzina, ka nodarbības viņām ļoti patika, jo iemācījās dažādus interesantus "knifus", kurus varēs pielietot arī ikdienā. Mācību laikā izveidojās lielāka sapratne par konditora darbu. Visas  izteica vēlēšanos turpināt mācības un apgūt šo profesiju padziļināti. Arī citu izglītības programmu dalībnieki izteica vēlmi turpināt mācības.

Līdz jūnija vidum PIKC "Liepājas Valsts tehnikums" turpina īstenot profesionālās tālākizglītības programmu "Lokmetinātājs metināšanā ar volframa elektrodu inertās gāzes vidē (TIG)" 640 stundu apjomā, kuras noslēgumā, nokārtojot kvalifikācijas eksāmenu, mācību dalībnieki saņems kvalifikācijas apliecību par jauniegūto profesiju.
Šobrīd ir izsludināta projekta nākamā kārta, kurā interesenti tiek aicināti pieteikties mācībām, lai apgūtu jaunas prasmes.

Jaunumiem līdzi var sekot www.macibaspieaugusajiem.lv vai www.lvt.lv/macibas-pieaugusajiem/.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki