Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Tie, kuri "nečīkst, bet strādā, lai Latvijā ietu labāk"


atlikušas 250 zīmes


Tie, kuri "nečīkst, bet strādā, lai Latvijā ietu labāk" (26) Kustības

Autors: Sarmīte Pujēna
Trešdienā, 27. septembrī, 2017 | BIRKAS: Juliannas pagalms , Džefrijs Česters , OVI Watch , Novus Novuss , Pasaules pieredze Latvijā , Kursas putni , Alīna Amberlanda , Vējš , Dāvis Paipa
Izdrukāt Ziņot
Alīna Amberlanda.
Alīna Amberlanda.
FOTO: Publicitātes
Juris Sorokins, viens no "Pasaules pieredze Latvijā" dibinātājiem. Jānis Kreilis, viens no "Pasaules pieredze Latvijā" dibinātājiem. Alīna Amberlanda. Dāvis Paipa. Džefrijs Česters. Pasaules pieredzes stāstu klausītāji. "Kursas putni".

Kultūrvietai "Kursas putni" durvis verot, pirmoreiz notika arī kustības "Ar pasaules pieredzi Latvijā" ārpus Rīgas tikšanās un neformāla saruna starp liepājniekiem un kustības pārstāvjiem.

"Divos vārdos par "Ar pasaules pieredzi Latvijā" – esam kustība, kas apvieno tos, kas pēc dzīvošanas vai mācībām ir atgriezušies vai pārcēlušies uz dzīvi Latvijā vai vēlas to darīt, kā arī visus darbīgos un uzņēmīgos, kas nečīkst, bet strādā, lai mums visiem Latvijā ietu labāk. No līdzīgi domājušu cilvēku sanākšanas, īsā laikā esam izauguši līdz biedrībai ar pastāvīgiem 12 biedriem, kuri šobrīd aktīvi strādā, lai vēlmi darīt pārvērstu reālos darbos un pasaules pieredzei pievienotu jaunu vērtību. Lai veicinātu sadarbības kultūru un pieredzes apmaiņu, reizi mēnesī Rīgā un pirmo reizi arī Liepājā rīkojam sanākšanu neformālā gaisotnē, kurā kā runātājus piedalīties aicinām trīs veiksmīgus cilvēkus, kam ir vēlme dalīties savā pasaules pieredzē, kā arī pastāstīt par savu pieredzi atgriežoties Latvijā – cerībā, ka viņu veiksmes stāsti iedvesmos arī citus," tā pasaules pieredzes nesēju "klubiņu" portālam irliepaja.lv raksturoja viens no duča – Juris Sorokins. Ar viņu kopā Liepājā bija ieradies šīs kustības izveidotājs Jānis Kreilis, kurš Latvijā atgriezies pērn pēc deviņu gadu prombūtnes, un nu māca skolēnus Rīgas 1.ģimnāzijā un no Rīgas strādā Ņujorkas jaunuzņēmumā, kā arī kustības trešais pārstāvis – Latvijas jaunuzņēmuma "Anatomy Next" vadītājs Reinis Znotiņš, kura starptautiskā pieredze saistās ar Ameriku un Nīderlandi un kurš par "Ar pasaules pieredzi Latvijā" saka, ka tajā apvienojušies "supercilvēki ar superenerģiju".

Juris Sorokins: "Esmu viens no biedrības dibinātājiem. Pasaules pieredzi ieguvu, studējot apmaiņas programmā Dānijā un gadu strādājot Ņujorkā, ASV, kur nokļūt palīdzēja iesaistīšanās "Baltic-American Freedom Foundation". Strādāju biznesa attīstībā energoefektivitātes jomā. Atgriežoties gribējās iegūtās zināšanas, pieredzi likt lietā, jo daloties tā kļūst vērtīgāka. Gribējās arī mainīt vidi ap sevi.

Pasaules pieredze man saistās ne tikai ar profesionālo izaugsmi, bet arī ar jaunu pasaules skatījumu – visai pozitīvu, jo, redzot, kā lietas notiek citur, rodas iedvesma tās pārnest uz mājām, un tas arī palīdz novērtēt to, kas mums jau ir. Biedrībā iesaistījos, jo te saskatīju iespēju vēlmi dot pārvērst reālos darbos".

Kustības "Ar pasaules pieredzi Latvijā" dalībnieki pirmo tikšanos Rīgā, bārā "Trompete", sarīkojuši pērn oktobrī un turpinājuši to darīt katru mēnesi – otrdienās, pastāstīja Jānis Kreilis.

Pirmā kustības "izbraukuma sesija" Liepājā bija jau 11. tikšanās. Bez rīdziniekiem tajā savos stāstos dalījās arī trīs liepājnieki – Dāvis Paipa, "Ovi Watch" līdzdibinātājs, Alīna Amberlanda, kas pēc septiņu gadu prombūtnes šovasar Liepājā atvērusi kafejnīcu "Vējš", un Džefrijs Česters, kurš izveidojis uzņēmumu "Novus Novuss" un mūsu pilsētā ražo novusa galdus.

Dāvis Paipa pirmo starptautisko pieredzi guvis jau 11 gadu vecumā, spēlējot hokeju, pēc tam – mācības Dānijā, daudz draugu visur pasaulē. Kāpēc atgriezies? "Nav jēgas dzīvot pilsētā bez jūras!" Bet bez jokiem – Paipa uzskata, ka Latvija biznesam ir labāka vieta nekā Dānija. Tiesa, pagaidām Dāvis var spriest tikai no startup jeb jaunuzņēmuma pozīcijām.

No visiem trim Liepājas runātājiem Alīnas Amberlandas dzīvesstāsts šķiet viseksotiskākais – Spānija, Vācija, Portugāle, Monako, Anglija, brīvprātīgais darbs, sērfošanas skolas un jogas pasniedzēja, barista ar kafijas vārīšanas pieredzi vienā no labākajiem Londonas restorāniem.

"Bet gribējās mājās..." Un Alīna pēc septiņu gadu ilgiem klejojumiem atkal ir Liepājā, kur viņu priecē arhitektūra un svaigs gaiss, un kurā viņa ir iemīlējusies "kā vīrietī". Jau trešo mēnesi darbojas arī Alīnas atvērtā kafejnīca "Vējš" Graudu ielā. Ir vērts aiziet pagaršot kafiju – galu galā to gatavo pieredzējusi meistare. Interesanti, ka par labu alternatīvu Londonā pieejamajām, bet Latvijā nedabūjamajām kafijas pupiņām Alīna atzinusi Rīgā grauzdēto kafiju. Dīvaini, bet jaunajai uzņēmējai līdz šim pāri nav darījis ne PVD, ne VID, ne VUGD, ne arī kāds cits valsts dienests... Daži Alīnas ieteikumi: "Daudz nedomāt un darīt", "Domāt ārpus rāmja, ārpus ss.lv".

Džefrijs Česters, kuru no Anglijas un Notingemas universitātes uz Latviju atvedusi programma "Erasmus" uzskata, ka Latvijā iespējams saņemt lielāku atbalstu no Biznesa inkubatora un dažādiem Eiropas fondiem nekā Anglijā. Džefrija atzinums: "Grūti pārdot novusa galdu? Tā nav problēma, bet iespēja!"

Savu pieredzes stāstu Džefrijs pavēsta latviešu valodā.Attēli:

Sludinājums

Netīreļi
06:39 | 27/09/17
ZIŅOT
(-19)
(9)
+

Kaut kāds šmuļu saiets. Tie Kursas putni un kafejnīca vējš ir vieta uz kuru kauns būtu vest pasauli redzējušos. Kāpēc katram jefiņam šķiet, ka viņam jātaisa sava kafejnīca? Sanaglo dēļus, pats kaut ko nokrāso, uzcep parastu cepumu un uzskata, ka ir baigais varonis. Izmazgā kreklu pirms stājies aiz letes un apkalpo cilvēkus.

...
11:15 | 27/09/17
ZIŅOT
(-6)
(11)
+

Man ir diezgan liela pārliecība, ka tieši šādi dzīves pabērni, kā šis komentētājs, ir tie, kas demotivē jaunusuzņēmējus. Vēl pirms esi kaut nedaudz sevi pierādījis, tevi ienīst jau teju puse Liepājas neveiksminieku

Ai ai
10:16 | 27/09/17
ZIŅOT
(-5)
(12)
+

Cilvēk, ej vienalga kur, bet tiec galā ar savu īgnumu pirms ver muti!

Marazsms kubā
07:07 | 27/09/17
ZIŅOT
(-13)
(15)
+

Gaidām pēc cik ilga laika sāks čīkstēt, ka viss ir slikti. Kāds gan te bizness un labums sabiedrībai, drīzāk otrādāk - tirgo nekvalitatīvu alkoholu, drīz sāks čīkstēt tāpat kā Krista Kalnarāja, kurai gribēšana lielāka nekā varēšana un sapratne par biznesu un kuru biznesu vēl vajadzēs stutēt par nodokļu maksātāju naudu.Nepaies ne ilgs brīdis, kā sāks žēloties, ka Liepājā viss slikti. Viņu mērķauditorija ir maksātnespējīgie studenti, kuri visa vakara gaitā var atļauties 1 tēju un kūkas gabalu, vai labākajā gadījumā 1 alus kausu.

khe khe
11:28 | 27/09/17
ZIŅOT
(-2)
(6)
+

To jau gan nevajag vēlēt - lai sāk čīkstēt. Bet vairāk kaut ko zināt par ``čīkstēšanu`` gan vajadzētu. Vai kaut jel viens no atgriezušamies ir painteresējies, cik ātri aiziet pa burbuli vietējie darīt gribošie birokrātijas un ``likumu sargu`` pātagas dēļ. Kaut vai darīt gribošā - skaisto kūciņu cepēja no Rīgas puses un neskaitāmie veikaliņi, kas pazūd viens un divi! pircēju trūkuma dēļ. Skaidrs, ka šos svētie likumu sargu kantori neaiztiks, pat ja būtu jāaiztiek, jo pirms vēlēšanām taču jārāda, kāda liela taisnība šeit valda.

...
11:18 | 27/09/17
ZIŅOT
(-2)
(4)
+

Paldies par Tavu ieguldījumu Liepājas attīstībā! Iedvesmojoši vārdi ceļamaizei.

...
11:18 | 27/09/17
ZIŅOT
(-2)
(2)
+

Paldies par Tavu ieguldījumu Liepājas attīstībā! Iedvesmojoši vārdi ceļamaizei.

Ivars
08:13 | 27/09/17
ZIŅOT
(-8)
(13)
+

Telpas šiem Kursas putniem 'sakārtoja'' pērkamā NA Rīgas spice, lai uz šīs ,,skatuves'' placdarma varētu gatavoties Saemas vēlēšanām. Lielākā problēma NA ir tā, ka Liepājā neviens no līdz šim uzrunātiem atpazīstamiem cilvēki nav ar mieru stāties NA un kļūt par NA Liepājas līderi, lai startētu nākamās Saemas vēlēšanās. NA ir pieņēmusi lēmumu beidzot finansēt Liepājas NA nodaļu, lai pirms Saemas vēlēšanām nacionālais karogs Liepājā būtu vismaz uzvilkts pusmastā.

Liepājas biedrs
08:59 | 27/09/17
ZIŅOT
(-7)
(7)
+

Tas-ivars,pēc manām domām, ir Kesenfelds Ivars, kurš tika izslēgts no mūsu rindām.

Liepājas un Latvijas patriots
08:48 | 27/09/17
ZIŅOT
(-15)
(4)
+

Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!-TB/LNNK" ir mūsu Latvijas SIRDSAPZIŅA UN GODS. Visas spekulācijas ap Liepājas nodaļu ir tīrākie meli un politiskā greizsirdība.
Mēs esam vienīgais politiskais spēks, kas stāv sardzē par mūsu Tēvzemi- Latviju. Bet Liepāja ir mūsu Latvijas sektors, kurā mums jākopj mūsu nacionālais gars un saliedētība.

:)))))))
09:07 | 27/09/17
ZIŅOT
(-3)
(1)
+

Arī Ķepe !

:)))))))
09:07 | 27/09/17
ZIŅOT
(-3)
(3)
+

Arī Ķempe!

Kurvpezdnis
11:20 | 27/09/17
ZIŅOT
(-11)
(6)
+

Pissec, baigie strādātāji :-D
Kārtējie kupi-prodaj pajolīši.

to arī Ivars
17:36 | 01/10/17
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

A kas tev liek domāt ka noplukusi kafene ir labāk par setmales bomžaru?

Arī Ivars
12:13 | 27/09/17
ZIŅOT
(-8)
(9)
+

Pastāsti arī mums par savu kruto biznesu.
Kaut gan esmu pārliecināts, ka Tu esi prasts bomžara, kuram pašam nekas nav, bet tas Tev netraucē novemt ar savu žulti tos, kuri paši savā dzīvē ko sasnieguši. Un pie tam vel spēj dot tādiem pampariem kā Tu.
Vienīgais mierinājums Tev, ka Tu neesi tāds vienīgais, un tādu pamparu vel ir daudz.

Aņka
13:42 | 27/09/17
ZIŅOT
(-4)
(6)
+

Tagad jau katrs otrais sevi sauc par biznesmeni. Un vai būtu jālepojas ar klaiņošanu pa pasauli, kur kā izrādās nevienam neesi vajadzīgs?

Pēteris
11:05 | 28/09/17
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Pazīstu vienu no tiem cilvēkiem Dāvi. Viņš sakarīgs čalis, mācījās Dānijā, tagad Liepājā ražo pulksteņus. Nav viņi baigi lieli, bet aug. Kāda te runa par klaiņošanu? Un ražošana nav bizness? Ko Aņka dari tu?

Ritvars
18:58 | 27/09/17
ZIŅOT
(-3)
(5)
+

Sieviešu pazemotājs Parādnieks esot uzņēmies šefību par Liepājas nodaļu. Ar naudiņu esot tā pašvakāk jo galvenais ziedotājs-administrators vēl nav izlaists no cenrālcietuma.

Pasaules skats
19:21 | 27/09/17
ZIŅOT
(-2)
(0)
+

Pasaulē pabijušie labākajā gadījumā var sākt slīpēt cilindru galvas zviedriem vai norvēģiem - tas ir maksimums ....
Tas ir,ja paveicies atrast tadus tur, kam vajag .......

Pasaules skats 2
19:23 | 27/09/17
ZIŅOT
(-6)
(5)
+

Kafejnīcas utt ,...... uz iekšējo tirgu Liepājā - AIZMIRSTIET
Te nav ne cilvēku ne naudas

Pēteris
11:07 | 28/09/17
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Boulangerie brančs tāds kā Rīgā, cilvēku pilns. Fonteins vispār klasika. Uz ko tad viņi koncentrējas? Leišiem vien?

hm
23:28 | 27/09/17
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

Izkatās par mākslīgi sapulcinātu baru.

ne jau
23:43 | 27/09/17
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

Latvijai, bet viņiem viņiem

Pēteris
10:55 | 28/09/17
ZIŅOT
(-2)
(4)
+

Sanāca pastrādāt pēc studijām Vācijā un Anglijā kādu laiku, nesen atgriezos Latvijā. Pagaidām vēl domāju ko darīt, ir šādas tādas idejas par savu biznesu, bet jau tagad visvairāk kaitina tie, kas māk tikai citus noriet, ka viss slikti utt. Turieties!

Peksis
17:37 | 01/10/17
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Arī kafejnīcu taisīsi?

Pēterim
13:07 | 30/09/17
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Pēteri, neklausies uz tiem pāris muldoņām! Dari un būs labi!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki