Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Tiesneši pieredzes apmaiņas vizītē apmeklē Spāniju


atlikušas 250 zīmes


Tiesneši pieredzes apmaiņas vizītē apmeklē Spāniju (2)

Otrdienā, 14. novembrī, 2017 | BIRKAS: Kurzemes apgabaltiesa , vizīte
Izdrukāt Ziņot
Kurzemes apgabaltiesas pārstāvji ar Spānijas Nacionālās Augstākās tiesas priekšsēdētāju.
Kurzemes apgabaltiesas pārstāvji ar Spānijas Nacionālās Augstākās tiesas priekšsēdētāju.

Kurzemes apgabaltiesas tiesneši atgriezušies no pieredzes apmaiņas vizītes Madridē, kas organizēta projektā "Justīcija attīstībai" ar mērķi veicināt tiesvedības efektivitāti un kvalitāti.

Spānijas galvaspilsētā viesojās Rita Vīva, Zaiga Zaiceva, Judīte Mauliņa, Ingrīda Junghāne, Vineta Vaiteika, Didzis Aktumanis un tiesneša palīgs, tiesas komunikators Baiba Andersone.

Tās laikā tiesu sistēmas pārstāvji apmeklēja Spānijas Galveno tieslietu padomi, iepazinās ar tās struktūru un kompetenci, gūstot plašākas zināšanas par alternatīvā domstarpību risināšanas veida – mediācijas – izmantošanas iespējām un kārtību, kā arī komunikācijas ar sabiedrību un plašsaziņas līdzekļiem veidošanas stratēģiju. Delegācijas pārstāvjiem bija iespēja vērot tiesas procesu pirmās instances tiesā, iepazīties ar apelācijas instances tiesas kompetenci un lietu izskatīšanas kārtību, kā arī apmeklēt Augstāko tiesu, gūstot priekšstatu par kasācijas instances tiesas struktūru, kompetenci un darbības principiem.

Projektu "Justīcija attīstībai" īsteno Tiesu administrācija sadarbībā ar Eiropas Savienības Sociālā fonda atbalstu. Projekta pasākumi vērsti uz Latvijas tieslietu sistēmas darbības uzlabošanu, veicinot procesa efektivitāti un kvalitāti, samazinot jautājumu izskatīšanai veltīto laiku, mazinot noslodzi tiesu un tiesībaizsardzības iestāžu darbā, kā arī veicinot uzticēšanos tiesu un tiesībaizsardzības iestādēm no Latvijas, ārvalstu uzņēmēju un sabiedrības puses, ārvalstu tiesu un tiesībaizsardzības iestāžu puses. Projekta īstenošanas laiks ir no 2016.gada līdz 2022.gada beigām, informē Kurzemes apgabaltiesas tiesneša palīdze Baiba Andersone.


Sludinājums

optimists
10:57 | 14/11/17
ZIŅOT
(-0)
(9)
+

Malači! Spānija patreiz ir "vispiemērotākā"valsts, kur smelties pieredze tieslietās! Varbūt nākamreiz ieplānojiet pieredzes apmaiņas braucienu pie krievu, baltkrievu, ēģiptiešu, pat ziemeļkorejiešu kolēģiem?

izsamists
12:27 | 14/11/17
ZIŅOT
(-0)
(8)
+

``struktūra``, ``kompetence``, principi`` - varen ietilpīgi, kā pieclitru burka. Bet ne vārda par taisnīgumu (par taisnu tiesu). Bet vai nav vienalga, kur un kā pagarināt vasaru.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki