Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Tirdziņā savas prasmes rāda 13 skolēnu mācību uzņēmumi


atlikušas 250 zīmes


Tirdziņā savas prasmes rāda 13 skolēnu mācību uzņēmumi

Otrdienā, 22. decembrī, 2015 | BIRKAS: Ziemassvētki , gadatirgus , SMU , 5.vidusskola , Junior Achievement , Juta Birzniece
Izdrukāt Ziņot

Sagaidot Ziemassvētkus, 5.vidusskolā notika skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) programmas ietvaros organizētais reģionālais gadatirgus sadarbībā ar "Junior Achievement  Latvija".

Kā informē Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone, gadatirgū ar saviem izstrādājumiem piedalījās pavisam 12 SMU no Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolas un viens no Centra sākumskolas. Tika piedāvāti dažādi aksesuāri tērpiem, piemēram, inovatīvas tehnoloģijas koka tauriņi, sveces, ziepes, interaktīvas spēles no dabiskiem materiāliem, dažādi rokdarbi, piezīmju blociņi, sveces u.c. Absolūtie favorīti bija SMU "HEK logos" ar koka tauriņiem, kuri izgatavoti ar atšķirīgu tehnoloģiju.

Lai gan kopējā skolēnu ietirgotā summa gadatirgū ir komercnoslēpums, veiksmīgākie nopelnīja pat 50 eiro. Paši jaunākie tirgus dalībnieki bija 4.klases skolēni, kuri piedāvāja  rokdarbus – apgleznotas pogas, tamborētas lellītes, Ziemassvētku rotājumus.

Kā atzina "Junior Achievement  Latvija" skolotāja konsultante Juta Birzniece, tirdziņš bija labi reklamēts un ļoti labi apmeklēts, SMU dalībnieki ir ļoti apmierināti ar ietirgoto. Žūrija, kuru vadīja Swedbank projektu vadītāja Baiba Miņina un piedalījās arī trīs skolēni, SMU programmas absolventi, vērtēja, ka šogad bija gan kvalitatīvāki produkti, gan labākas pārdošanas prasmes. Tirdziņā iepirkās arī skolotāji un tehniskie darbinieki. Piemēram, SMU "AKA–G", kuri piedāvā dažādas spēles, skolā ietirgoja vairāk nekā Rīgā.

Vairāki jaunie uzņēmēji saņēmuši arī papildus pasūtījumus īpaši apzīmētām kladēm un spēlei "Izveido puzuri!".

"Organizējot, cerējām, ka tirdziņu kuplinās arī citu skolu SMU, tomēr izrādījās, ka daudzi vēl nav gatavi stāties pircēju priekšā. Bet mēs esam ļoti gandarīti, ka mūsu skolēnu ražojumu līmenis aug!", teica Juta Birzniece.

Liepājas pašvaldība ir pirmā Latvijā, kura veicina jauniešu nodarbinātību un jaunu SMU veidošanos Liepājā, jau otro gadu noslēdzot līgumu un finansiāli atbalstot visu Liepājas izglītības iestāžu dalību "Junior Achievement  Latvija" programmā.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki