Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Trešdien būs Jānim Lādītim veltīts atmiņu vakars


atlikušas 250 zīmes


Trešdien būs Jānim Lādītim veltīts atmiņu vakars

Pirmdienā, 12. novembrī, 2018 | BIRKAS: muzejs , Jānis Lādītis , foto , kolekcionārs
Izdrukāt Ziņot

Trešdien, 14.novembrī, pulksten 17 Liepājas muzeja filiālēK. Ukstiņa ielā 7/9 notiks fotogrāfam un foto lietu kolekcionāram Jānim Lādītim veltīts atmiņu vakars “Vecā ūķa saimnieks – Jānis Lādītis".

Tautas fotostudijas “Fotast" viens no tās dibinātājiem Gunārs Kopštāls sagatavojis prezentāciju un stāstījumu par izcilā fotogrāfa un kolekcionāra Jāņa Lādīša gaitām un uzņemtajām fotogrāfijām, informē Liepājas muzeja vēsturniece Sandra Šēniņa.

Vakara gaitā interesenti varēs uzzināt arī, kā kādreiz, pirms digitālās ēras, tika attīstītas un izgatavotas fotogrāfijas gan ar salona, gan portatīvajiem fotoaparātiem.

Jānis Lādītis, lai arī Kurzemē ienācējs no Vidzemes, bija īsts Liepājas pilsētas patriots, kurš savās fotogrāfijās iemūžinājis Liepājai nozīmīgus vēsturiskus notikumus, pilsētas un tās iedzīvotāju dzīvi 45 gadu garumā.

Starptautiskās Foto federācijas biedrs, Latvijas Fotomākslinieku savienības biedrs, vecmeistara Mārtiņa Buclera prēmijas laureāts fotomākslinieks Jānis Lādītis ar panākumiem piedalījies vairāk nekā 50 starptautiskās izstādēs.

Jānis Lādītis bija Tautas fotostudijas “Fotast" dalībnieks, Liepājas Optimistu pulka biedrs, divkārtējs goda titula "Gada liepājnieks" ieguvējs. Viņš bija ne tikai starptautiskas klases fotomākslinieks, bet arī foto lietu kolekcionārs.

Vairākus gadu desmitus Jānis Lādītis aizrautīgi vāca un rūpīgi krāja kolekciju, ko veido vēsturiskās fotogrāfijas, fotoaparāti, profesionālas grāmatas un albumi par fotogrāfiju un fotografēšanu, preses izdevumi, dažādi foto piederumi.

2004.gadā sirmais foto meistars savu kolekciju uzdāvināja Liepājai, kas pēc vairāku gadu ceļošanas no vienas vietas uz citu atradusi mājvietu Liepājas muzeja filiālē "Liepāja okupāciju režīmos". Muzeja otrajā stāvā skatāma daļa no fotomākslinieka mūža vākuma – fotoaparāti, fotogrāfijas un citas ar fotografēšanu saistītas lietas, kas ļauj izzināt fotografēšanas vēsturi.

Ekspozīcijas apmeklētājiem ir iespēja aplūkot VEF pirmos ražojumus, tai skaitā arī slaveno miniatūras fotokameru "Minox", kuru izgudroja baltvācu inženieris Valters Caps. Ekspozīcijā var iepazīties arī ar tādu firmu, kā "Agfa", "Perutz", "Kodak", "Leitz" u.c. ražoto fotoaparātu vēsturi.

Informējam, ka pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana un video filmēšana. Iegūtie materiāli tiks izmantoti pasākuma publicitātes nolūkos, Liepājas muzeja mājas un sociālo tīklu lapās.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki