Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Trešo pasaules diktātu bez kļūdām uzraksta tikai Agita Zuļģe


atlikušas 250 zīmes


Trešo pasaules diktātu bez kļūdām uzraksta tikai Agita Zuļģe

Autors: Sarmīte Pujēna
Otrdienā, 10. oktobrī, 2017 | BIRKAS: LiepU , diktāta rakstīšanas svētki , Agita Zuļģe
Izdrukāt Ziņot

Trešo pasaules diktātu latviešu valodā Liepājā bez kļūdām uzrakstījusi tikai Agita Zuļģe, viņas rokraksts arī atzīts par visglītāko.

Liepājā šoreiz pasaules diktātu latviešu valodā pavisam rakstījuši 62 cilvēki, no kuriem vecākajam bija 77 gadi, bet jaunākajam 11, irliepaja.lv uzzināja Liepājas domē.

Pavisam diktātu rakstījuši apmēram 600 cilvēki tiešsaistē un 250 klātienē, ziņo LETA.

Šodien III pasaules diktātu latviešu valodā rakstījuši gandrīz 600 cilvēku tiešsaistē un apmēram 250 klātienē, aģentūrai LETA pastāstīja organizatoru pārstāve Olga Sukonnikova.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, pērn diktātu tiešsaistē rakstīja 538 cilvēki, bet klātienē – 249. Līdz ar to šogad aktivitāte bijusi lielāka.

Pēc Sukonnikovas teiktā, III pasaules diktātu latviešu valodā rezultāti būs zināmi mēneša laikā, un, tiklīdz tie tiks apkopoti, organizatori tos publiskos.

Pagaidām neesot zināms, kāds bijis diktāta rakstītāju ģeogrāfiskais sadalījums pa valstīm.

Labāko rezultātu ieguvēji tiks apbalvoti ar grāmatām no Jāņa Rozes grāmatnīcas, savukārt Jaunais Rīgas teātris labākajiem rakstītājiem no Rīgas dāvinās biļetes uz teātra izrādēm.

LETA jau vēstīja, ka šodien interesenti pulcējās Rīgā, Ventspilī, Liepājā, Valmierā, Daugavpilī, Jēkabpilī un Rēzeknē, lai kopā klātienē rakstītu III pasaules diktātu latviešu valodā. Diktātu varēja rakstīt arī tiešsaistē savos datoros, apmeklējot vietni "raksti.org".

Diktāts visās pilsētās un valstīs notika vienlaikus, un to varēja rakstīt ar savu vārdu vai anonīmi. Savu izlaboto darbu katrs dalībnieks saņems individuāli un atzīmes netiks liktas.

Šogad diktāts notika jau trešo gadu pēc kārtas.

Diktāta tekstu šogad radīja rakstnieks Nils Sakss, un Rīgā to lasīja aktrise Guna Zariņa tiešraidē no Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes, bet ārpus Rīgas – Liepājas latviešu valodas un literatūras skolotājas Līga Kalugina, Līga Šilova un Antra Zomerfelde, Daugavpils Universitātes Latviešu literatūras un kultūras katedras vadītāja, filoloģijas doktore Rudīte Rinkeviča, Ventspils Augstskolas Tulkošanas studiju fakultātes lektore Baiba Egle, Rēzeknes teātra "Joriks" latviešu teātra trupas aktieris Kārlis Tols, prozaiķe Anna Skaidrīte Gailīte, Valmieras bibliotēkas direktore Daiga Rokpelne.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki