Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Tuvojas "Nakts Velo Rats" atklāšanas brauciens


atlikušas 250 zīmes


Tuvojas "Nakts Velo Rats" atklāšanas brauciens

Autors: Staņislavs Babins
Otrdienā, 15. maijā, 2018 | BIRKAS: Juliannas pagalms , velobrauciens , kino , Beberliņi , Nakts Velo Rats
Izdrukāt Ziņot

Piektdien, 18.maijā, liepājnieki un viesi tiek aicināti uz velokultūras pasākumu "Nakts Kino Rats", kurš būs arī pirmais oficiālais nakts velobraucienu "Nakts Velo Rats" atklāšanas brauciens.

Pasākums sāksies pulksten 20.30 "Juliannas pagalmā" Kuģinieku ielā 5 ar dziesminieka un velobraucēja ceļotāja Kārļa Kazāka akustisko koncertu, kam sekos nakts velobrauciens uz Beberliņu atpūtas vietu "BBWakePark", Karostā, kur ap pulksten 23.20 tiek izrādītā godalgota dokumentāla filma "Brīnišķīgi Lūzeri : Cita Pasaule" (Wonderful Losers : A Diffrent World).

Jau trešo gadu aktīvajā velosezonā tiek rīkoti regulāri iknedēļas nakts velo izbraucieni "Nakts Velo Rats", kuru organizē biedrības "Radi Vidi Pats" biedri un aktīvisti, iesaistot Liepājas pilsētas iedzīvotājus. "Radi Vidi Pats" biedri un aktīvisti aicina Liepājas iedzīvotājus pievērsties ilgt spējīgākam dzīvesveidam, biežāk izmantojot velosipēdus kā ikdienas pārvietošanās līdzekļus.

Pasākuma mērķis ir popularizēt velokultūru Liepājas iedzīvotāju un tās viesu vidū, lai dažādotu kultūras dzīvi Liepājā piektdienas vakaros, un radīt alternatīvu kultūras pasākumu, kas bagātinātu Latvijas simtgades jubilejas svinēšanu.

Pasākuma norise:
20.30 Oficiāla "Nakts Kino Rats" atklāšana ar Kārļa Kazāka akustisko koncertu Juliannas pagalmā
21.50 Sagatavošanas velobraucienam, instruktāža, maršrūts.
22.00 Velobrauciens pa maršrutu: Juliannas pagalms, Vecā Ostmalas promenāde, Jūras iela, Tramvaja tilts, Brīvības iela, Cukura iela, Grīzupes iela, Ģenerāļa Baloža iela, Pulkveža Brieža iela, Lībiešu iela, BB Wake Park Beberliņos. Pašā sākumā velosipēdistus pavadīs Ceļu policija, palīdzot netraucēti un droši pārbraukt pāri Tramvaja tiltam. Tālāk velobrauciens notiks pa veloceliņiem un beigās nedaudz pa braucamo ielas daļu.

23.20 Brauciena galamērķī "BB wakepark" demonstrēs lietuvieša režisora Arūna Mateļa dokumentālo filmu "Brīnišķīgi Lūzeri : Cita Pasaule"

Filma tapusi sadarbībā ar Latvijas studiju "VFS Films" ,kā arī ar Itālijas, Šveices, Īrijas, Ziemeļīrijas, Spānijas un Beļģijas filmu studijām. Kā labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma ir saņēmusi galvenās balvas prestižos starptautiskos kinofestivālos - Varšavā, Minskā, Triestē.

Filma atklāj neredzamo pusi riteņbraukšanas sacensībās "Giro d’Italia" – vienā no trim pasaulē lielākajām un grūtākajām velosportistu cīņas arēnām. Stasta centrā ir tā sauktie gregari - profesionālās riteņbraukšanas mūki, kuri vienmēr brauc aizmugurē, piegādā biedriem ūdeni un sviestmaizes, un jau startējot ir nolemti zaudēt.

Ieeja koncertā un kinoseansā, ka arī dalība velobraucienā ir bez maksas. Pasākumā dalībnieki tiek aicināti piedomāt par savu redzamību un drošību nakts brauciena laikā, ka arī ieverot ceļu satiksmes noteikumos.

Finansiāli atbalsta Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde "Kultūras pārvalde". Atbalsta studija " VFS Films", Juliannas pagalms, kultūrvieta "Kursas Putni" un aktīvās atpūtas parks "BB Wake Park".


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki